12 grudnia 2017 roku we wtorek w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, odbyła się 15. edycja Targów Pracy. Innowacją tego wydarzenia, które ma miejsce cyklicznie w tym mieście, były tym razem tzw. szybkie rekrutacje. Kogo poszukiwali pracodawcy i jakie szanse na przekonanie do siebie rekruterów mieli potencjalni pracownicy?

O targach pracy

Po raz 15. we Wrocławiu odbywały się Targi Pracy w Wyższej Szkole Bankowej. W tym czasie parter budynku A należącego do Wyższej Szkoły Bankowej przy ul. Fabrycznej został podzielony na trzy strefy:

  • wystawienniczą ze stoiskami firm,

  • wystawienniczą – przeznaczoną dla działających na uczelni kół naukowych,

  • konsultacyjną, w której eksperci radzili, jak założyć firmę, jak przygotować się do uczestnictwa w rekrutacji jako kandydat oraz jak samodzielnie i skutecznie rekrutować pracowników.

Na targach we Wrocławiu nie tylko prezentowano oferty pracy pracodawców, lecz także można było wziąć udział w szybkich rekrutacjach. Oznacza to, że odwiedzający targi mogli od razu złożyć swoje CV i odbyć rozmowę rekrutacyjną. Do udziału w szybkich rekrutacjach zgłosiły się takie firmy, jak PKO BP, Credit Suisse, Travel Planet i IBM.

Uczestnicy targów

Pracodawcy to podstawowi uczestnicy 15. Targów Pracy we Wrocławiu. Swoje oferty pracy na targach prezentowały takie firmy i instytucje, jak: Gigaset Communications Polska Sp. z o.o., Parker Hannifin ESSC Sp. z o.o., IMPULS-LEASING Polska Sp. z o.o., Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia Anna Płoska, Camp Leaders Poland, Santander Consumer Bank S.A, Travelplanet.pl, Credit Suisse, HICRON Sp. z o.o., Solutions 30 (Telima Poland sp. z o.o.), PGB Human Resources Sp. z o.o., GEFCO POLSKA Sp. z o.o.., IBM CIC Wrocław & Katowice, HEGELMANN TRANSPORTE Spółka z o.o., Impel Business Solutions Sp. z o.o., Olesiński i Wspólnicy Sp. k., PKO Bank Polski S.A., Fresenius Medical Care SSC Sp. z o.o., IT Kontrakt oraz Real Logistic.

W targach udział wzięli także pośrednicy pracy, którzy przygotowali oferty na konkretne stanowiska. Współpracują oni z przedsiębiorcami i znajdują dla nich najlepszych pracowników.

Na targi zapraszani byli ludzie młodzi, którzy w przyszłości zasilą rynek pracy – głównie studenci, ale nie tylko. Pojawili się także poszukujący pracy bezrobotni. Wszyscy odwiedzający mogli skorzystać z rad udzielanych m.in. przez pracowników Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, przedstawicieli Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Biura Karier i Fundacji Ukraina oraz doradcę EURES.