Pracując w kilku firmach możemy natrafić na różnych pracodawców. Nasze opinie kształtują się głównie poprzez cechy charakteru, jakie posiada nasz szef. Czy istnieje idealny pracodawca? Każdy ma swoje zalety i wady – mniejsze i większe… jak myślicie, które wymieniamy najczęściej?

pracodawca

Dwie z nich wymienia prawie każdy tuż obok narzekania na nakładanie coraz większej ilości obowiązków oraz braku podwyżek. Okazuje się, że praca to nie tylko pieniądze! Cenimy sobie dobre relacje w firmie pomiędzy pracownikami, ale zachowanie szefa jest równie ważne.

Niedotrzymane obietnice

Badania wykazują, że za największą wadę szefostwa uznajemy niedotrzymywanie obietnic – tych o podwyżce na święta, o wydłużeniu urlopu. Aż 27 % badanych za drugą wadę uważa…plotkarstwo! Nieprzychylne komentarze na nasz temat przekazane przez przyjaznych pracowników z pewnością nie należą do najmilszych. Obgadywanie za plecami przez szefa nie najlepiej o nim świadczy.

Ingerencja w sprawy osobiste

pracodawcaTrzecią negatywną cechą jest ingerencja pracodawcy w nasze prywatne życie. Można zaliczyć do tej kategorii przymus pracy w godzinach nadliczbowych, wypytywanie w jaki sposób mamy spędzić wakacje czy do kogo wybieramy się w weekend. Niestety z tą cechą często spotykamy się już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy pojawiają się pytania odnośnie planowania ciąży lub tego czy mamy rodzinę.

Opinie o pracodawcach

Badania wykazują również, że relacje z szefem, atmosfera w pracy jest wysoce ceniona przez pracowników. W większości wypadków decydujemy się na zamianę pracy głównie z powodu złych relacji. Czynnik wynagrodzenia schodzi tu na drugi plan. Opinia o pracodawcy znaleziona na internetowym forum wpływa również na decyzję podjęcia nowej pracy… lub o odrzuceniu propozycji rozmowy kwalifikacyjnej. Pamiętajmy jednak, że idealnego pracodawcę jest naprawdę trudno spotkać – podobnie jak idealnego pracownika.

Autor wpisu: GoWork.pl