Wrocław należy do miast, które w doskonały sposób radzą sobie w walce z bezrobociem. Obecnie sytuacja jest bardzo zadowalająca. Co dokładnie robi miasto? W ramach przeciwdziałania bezrobociu organizowane są tutaj kursy, szkolenia, a nawet udzielane pożyczki na założenie własnego przedsiębiorstwa. Sprawdźmy, jakich pracowników brakuje obecnie we Wrocławiu, a jakie to nadwyżkowe zawody.

Jakie zawody poszukiwane przez pracodawców we Wrocławiu?

Najbardziej poszukiwanymi we Wrocławiu zawodami są zawody branży gastronomicznej oraz hotelowej. Szczególnie dużo ogłoszeń o pracy we Wrocławiu dotyczy pracowników  produkcji, sprzedawców i kierowców dokładnie z uprawnieniami do przewożenia ludzi oraz towarów. We Wrocławiu brakuje także ochroniarzy. Potrzebni są pracownicy z konkretnymi kwalifikacjami jak na przykład wszystkie zawody związane z branżą budowlaną. Na pracę we Wrocławiu mogą liczyć fryzjerzy, nauczyciele języków obcych lub przedmiotów zawodowych, spedytorzy, graficy komputerowi oraz lakiernicy samochodowi. Wrocław potrzebuje na obecną chwilę także ławników.

Jakie to nadwyżkowe zawody we Wrocławiu?

We Wrocławiu z pracą trudno mają pracownicy administracyjni i biurowi, filozofowie, politolodzy, historycy i kulturoznawcy. Lista nie jest długa, co oznacza, że szanse na szybkie znalezienie pracy w mieście ma każdy, kto poświęci na to odrobinę czasu. Zdecydowanie gorzej mają pracodawcy, ponieważ wrocławski rynek cierpi na brak chętnych do pracy. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w wielu innych polskich miastach.

Sytuacja związana z zawodami deficytowymi i nadwyżkowymi nie zmienia się diametralnie, jednak warto śledzić na bieżąco zapotrzebowanie firm, by wybrać kierunek o najlepszych perspektywach zawodowych.  W sytuacji wykonywania pracy, na którą jest coraz mniejszy popyt, rozwiązaniem będzie przebranżowenie.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_20708664_rynek-we-wroc%C5%82awiu-widok-ze-szczytu-wie%C5%BCy-ko%C5%9Bcio%C5%82a-%C5%9Bwi%C4%99tej-el%C5%BCbiety.html

Oceń artykuł
5/5 (3)