Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny w Nowym Kisielinie niedaleko Zielonej Góry cały czas się rozrasta. Nowi inwestorzy decydują o kształcie parku i inwestują w niego poważne pieniądze. Przed końcem 2017 roku, zgodnie z planem terminowym, w Nowym Kisielinie zakończyła się budowa fabryki firmy Styropmin. Od 2018 roku firma ta poszukuje pracowników do obsadzenia stanowisk w nowo powstałym zakładzie.

O firmie Styropmin

Firma Styropmin trudni się produkcją i handlem płytami styropianowymi, które wykorzystywane są powszechnie w różnych gałęziach i sektorach budownictwa, m.in. w budownictwie mieszkaniowym – jedno- i wielorodzinnym. Już od ponad 20 lat dostarcza na rynek swoje produkty, przez co zgromadziła niezbędne w tej branży doświadczenie. Nie ustaje w wymyślaniu nowych rozwiązań i konsekwentnym zdobywaniu kolejnych rynków.

Powstała w 1993 roku i za cel nadrzędny działalności obrała przykładanie wysokiej wagi do najwyższej jakości swoich produktów. Nic więc dziwnego w tym, że obecnie znajduje się w czołówce największych producentów styropianu w Polsce. Styropmin zatrudnia wykwalifikowany i profesjonalny personel, który ma okazję pracować w nowoczesnym parku maszynowym oraz korzystać z laboratorium badawczego.

Inwestycja w Zielonej Górze

Styropmin miał dotychczas swoje fabryki w Łochowie i Oświęcimiu. Pod koniec 2017 roku dołączyła do nich fabryka w Zielonej Górze, która ma produkować płyty styropianowe fasadowe oraz izolacje fundamentów, dachów oraz podłóg. Obsługiwać będzie rynek zachodniej Polski oraz zagranicę. Docelowo firma chce zatrudnić 100 osób, a skompletowała dopiero połowę zespołu. Pracują oni jak na razie w systemie jednozmianowym, ale w przyszłości ma się to zmienić.

W zakładzie w Nowym Kisielinie Styropmin zatrudnienie znajdą między innymi pracownicy produkcji. Powinni oni mieć doświadczenie w pracy w branży produkcyjnej, być dyspozycyjni, umieć pracować w zespole, nie mieć nałogów i znać podstawowe zasady obsługi komputera. Liczy się pozytywne nastawienie do pracy i sumienność w wykonywaniu nałożonych na nich obowiązków. Styropmin wszystkim, którzy ostatecznie przejdą rekrutację i otrzymają pracę, zapewnia stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego, wynagrodzenie stałe oraz premię uzależnioną od wyników pracy.