Już w maju 2017 roku na łamach „Gazety Wyborczej” informowano o nowej inwestycji uruchamianej pod Brześciem Kujawskim, niedaleko Torunia. Mowa o norweskiej fabryce Kongsberg Automotive, w której produkowane są części do aut klasy premium. Rekrutacja do fabryki pod Toruniem cały czas trwa.

O inwestycji

W Pikutkowie w województwie kujawsko-pomorskim, koło Brześcia Kujawskiego, w odległości 10 km od Włocławka i w nieco większym oddaleniu od Torunia, powstał oddział norweskiej firmy Kongsberg Automotive. Wybudowanie tego zakładu pochłonęło 150 mln zł. Produkuje się tam części samochodowe, w tym systemy wentylacji, systemy regulacji foteli czy systemy do podgrzewania, stosowane w autach z wysokiej półki cenowej, jak Bentley, BMW, Jaguar, Ferrari, Land Rover, Maserati, Porsche, Toyota czy Volvo.

Do firmy planowano przyjąć ponad 150 pracowników, ale to na początek. Do 2020 roku zatrudnienie w Kongsberg Automotive ma bowiem wynieść aż 1000 osób. Firma potrzebuje pracowników ze specjalistyczną wiedzą, dlatego praca w niej czeka m.in. na absolwentów z Torunia, z tamtejszych wyższych szkół.

Nowe oferty pracy

Oferty pracy w Kongsberg Automotive niedaleko Torunia powinny pomóc w aktywizacji zawodowej bezrobotnych, których akurat w województwie kujawsko-pomorskim raczej nie brakuje.

Firma ta aktualnie poszukuje do pracy w Brześciu Kujawskim między innymi pracownika na stanowisko Maintenance Manager, który ma zajmować się zarządzaniem zespołem utrzymania ruchu, czyli m.in. planować zadania, organizować prace i kontrolować tryb jej wykonywania u podległych mu pracowników.

Od kandydatów na takie stanowisko pracy Kongsberg Automotive wymaga wykształcenia kierunkowego – wyższego technicznego, mile widziane będzie ukończenie mechaniki i budowy maszyn, elektroniki czy inżynieria. Przyszły pracownik musi mieć minimum trzyletnie doświadczenie na podobnym stanowisku pracy w firmie produkcyjnej, znać w praktyce mechanikę i elektrykę, posługiwać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym oraz znać rysunek techniczny i pakiet MS Office oraz system ERP. Praktyczne doświadczenie we wdrażaniu Lean Manufacturing także jest wymagane.

W zamian Kongsberg Automotive oferuje pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie działającej na rynku międzynarodowym; opiekę medyczną, możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego, kartę MultiSport czy możliwość doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności w toku organizowanych szkoleń.

W Kongsberg Automotive w Brześciu Kujawskim niedaleko Torunia do obsadzenia są także takie stanowiska, jak Maintenance Engineer, planista produkcji czy kierownik produkcji. W 2023 roku w ofertach pracy z Torunia i okolic wciąż pojawiają się stanowiska związane z fabryką. Poszukiwani są tu m.in. magazynierzy, technicy utrzymania ruchu oraz montażyści i operatorzy maszyn i urządzeń.

Jeśli oferowane przez firmę stanowiska nie są tymi, w których chcesz pracować, warto na bieżąco śledzić ogłoszenia w Toruniu pojawiające się na stronach internetowych. Aby znaleźć dobrą pracę, można też bezpośrednio zwrócić się do firmy działającej na terenie miasta lub zwrócić się o pomoc do lokalnego urzędu, który wspiera bezrobotnych poprzez różne inicjatywy aktywizujące.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_134263877_zbli%C5%BCenie-cv-w-r%C4%99kach-hr-z-dwiema-kobietami-na-tle-selektywnej-ostro%C5%9Bci.html

Oceń artykuł
0/5 (0)