Branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce i na świecie. W Szczecinie, w dużej aglomeracji miejskiej, młodzi ludzie z wiedzą i pasją mogą w tej branży uzyskać horrendalnie wysokie zarobki, nawet bez kierunkowego wykształcenia.

Średnio prawie 3,9 tys. zł miesięcznie

Według ekspertów rynku pracy, młodzi specjaliści pracujący w branży IT w 2017 roku zarabiali średnio 3894 zł miesięcznie. Za kilka lat ich zarobki wzrosną nawet o 30–40 proc.

W Szczecinie nie brakuje nowoczesnych firm z branży IT, które dzięki swojej młodej, zdolnej kadrze podbijają kolejne rynki – lokalne, regionalne, międzynarodowe, a nawet globalne. Inwestują w uzupełnianie swoich szeregów o specjalistów, którzy mogą przybliżyć ich do osiągnięcia sukcesu rynkowego.

W branży IT można zarobić w Polsce od 4 tys. zł do nawet 14 tys. zł miesięcznie. Najlepiej opłacani są starsi programiści z doświadczeniem, specjalizujący się w pracy w technologii JAVA. Połowa z nich może pochwalić się zarobkami na poziomie od 9,5 do 12,2 tys. zł.

Nieco mniej co miesiąc inkasują programiści aplikacji mobilnych – mediana ich wynagrodzeń wynosi od 8 do 13,5 tys. zł. Stawki początkowe w pracy w branży IT są bardzo wysokie, dlatego ta profesja jest pożądana przez młodych ludzi. Im większe doświadczenie i specjalistyczna wiedza, tym w firmach informatycznych można zarobić więcej – ekspert średnio zarabia od około 6 do ponad 7,5 tys. zł miesięcznie.

Praca w IT w Szczecinie – przykładowa oferta

Nawet wśród ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie można znaleźć propozycje pracy w branży IT. Jedną z aktualnych ofert jest oferta dla informatyka, stworzona przez firmę X SYSTEM S.C. Sławomir Kuśmierz, Marcin Wilk. Praca na tym stanowisku ma tam polegać na diagnozowaniu i dokonywaniu napraw usterek sprzętu komputerowego, sieciowego i peryferyjnego, instalacji i serwisowaniu urządzeń oraz na rozwiązywaniu problemów związanych z obsługą oprogramowania i sprzętu.

Pracodawca wymaga od kandydatów wykształcenia średniego technicznego lub wyższego technicznego, znajomości branży, umiejętności praktycznej naprawy komputerów i sprzętu, dyspozycyjności, wysokiej kultury osobistej oraz posiadania prawo jazdy kat. B. Doświadczenie nie jest wymagane, choć będzie dodatkowy atutem. Oferowane wynagrodzenie na takim stanowisku wynosić będzie na początek od 3,5 tys. zł brutto.