Od kilku miesięcy władze miasta Opole informowały opinię publiczną o pozyskaniu nowego inwestora – firmy International Automotive Components (IAC). Buduje ona halę produkcyjną przy ul. Północnej w Opolu, gdzie pracę znajdzie kilkaset osób. Początkowo mówiono o 450 wakatach, a obecnie szacuje się, że może być ich nawet 500.

Zakład rośnie w oczach

International Automative Components – w skrócie IAC – to międzynarodowy dostawca elementów wnętrz oraz systemów samochodowych działający na całym świecie. Łącznie firma dysponuje aż 77 zakładami, w których zatrudnionych jest ponad 31 tys. pracowników. Kolejny zakład produkcyjny powstaje w Opolu już od lutego 2017 roku. Dotychczas udało się inwestorowi wybudować 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej z zaplanowanych 27 tys. metrów kwadratowych kompletnej hali. Inwestycja planowo ma zakończyć się w sierpniu tego roku. Później czekają ją odbiory budowlane, a jesienią ostatecznie ruszy produkcja.  Wówczas także pracę rozpoczną osoby, które pomyślnie przeszły proces rekrutacji.

Opole stało się w ostatnich latach pożądanym partnerem biznesowym dla międzynarodowych potentatów. Potwierdza to fakt, że na terenach inwestycyjnych miasta powstają coraz to nowe fabryki i zakłady produkcyjne.

O inwestorze

Firma IAC jest globalną marką, która współpracuje z najbardziej znanymi koncernami motoryzacyjnymi na świecie. Wśród jej kontrahentów znajdują się takie marki, jak: Land Rover, Audi, BMW, Volvo, Daimler, Porsche czy Jaguar. Skala jej działalności jest ogromna, a wybór Opola na miejsce kolejnego zakładu produkcyjnego świadczy o tym, że w regionie opolskim AIC widzi duży potencjał rozwojowy.

Zatrudnienie w IAC – kto ma największe szanse?

Proces technologiczny, który ma być realizowany w fabryce IAC w Opolu, jest dość skomplikowany. Dlatego firma szuka w Opolu do pracy wykwalifikowanych kandydatów. Największe szanse na angaż mają tapicerzy, szwaczki, mechanicy, elektrycy, kontrolerzy jakości oraz kierownicy zmiany i brygadziści. W fabryce w Opolu mają być produkowane m.in. skórzane panele przyrządów motoryzacyjnych do takich modeli Volvo, jak: XC60, XC90 i S90 limuzyna.

Przyszli pracownicy nie od razu rozpoczną pracę w zakładzie IAC w Opolu. Najpierw będą kierowani na liczne kursy i szkolenia, które przygotują ich do wykonywania przyszłej pracy zawodowej w sposób prawidłowy i z korzyścią dla pracodawcy. Są one koniecznością, ponieważ błędy na jakimkolwiek etapie produkcji powodują, że wytwarzany element nadaje się do wyrzucenia, a to oznacza straty dla całej firmy.

Gdzie można znaleźć pracę w Opolu?

Osoby, które poszukują pracy w Opolu, mają jednak znacznie szersze perspektywy zawodowe niż nowe inwestycje związane z rozwojem lokalnego zakładu produkcyjnego.

Pracy w mieście i okolicach można szukać przede wszystkim w bazie internetowej. Podstawowym źródłem takich ofert jest serwis pracy taki jak GoWork.pl. Na korzystających z portalu czeka też wiele przydatnych funkcji. Użytkownicy mogą wysyłać CV na kilka ogłoszeń naraz, filtrować ogłoszenia według danego kryterium np. rodzaju umowy, czy ustawić powiadomienia o pojawieniu się idealnej oferty w serwisie. Wszystkie te możliwości znacznie przyśpieszają proces poszukiwania pracy w Opolu i zwiększają szansę na ostateczny sukces.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_100592688_r%C4%99ce-tapiceruj%C4%85ce-p%C5%82yt%C4%99-wi%C3%B3row%C4%85-za-pomoc%C4%85-niebieskiego-zszywacza-i-br%C4%85zowej-sk%C3%B3ry-z-bliska.html?vti=o4qpnv0uxliql9tlcs-2-28

Oceń artykuł
0/5 (0)