PGS Software, polska firma działająca w branży IT, ma siedziby w kilku miastach w kraju, między innymi w stolicy Dolnego Śląska – we Wrocławiu. W ciągu kolejnych dwóch lat zamierza ona zatrudnić aż 400 programistów.

O pracodawcy

Aż 600 specjalistów zatrudnia obecnie firma PGS Software w kilku swoich biurach w Polsce oraz w przedstawicielstwach handlowych w Londynie. Ma też oddziały w Niemczech, Austrii i Hiszpanii. Można więc powiedzieć, że jest to firma działająca w skali międzynarodowej. Zajmuje się tworzeniem aplikacji na komputery i urządzenia mobilne dla dużych i średnich firm w branżach: finansowej, turystycznej, medycznej, motoryzacyjnej oraz e-commerce.

Specyfiką działalności PGS Software jest zatrudnianie zespołów projektowych tylko w Polsce i przeznaczanie całości produkcji na eksport na rynki Europy Zachodniej oraz do Ameryki Północnej. Trafia ona także do rozwiniętych krajów azjatyckich. Firma zajmuje zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce największych eksporterów usług IT w Polsce.

Plany zwiększenia zatrudnienia

PGS Software otworzyła niedawno nowe biuro w kompleksie handlowym Wroclavia w stolicy Dolnego Śląska. W związku z tym oraz z przyczyn rozwojowych chce zwiększyć stan zatrudnienia. W perspektywie 24 miesięcy ma zaangażować do pracy aż 400 programistów we Wrocławiu, w Rzeszowie oraz w Gdańsku.

Dyrektor zarządzający PGS Software Paweł Gurgul podkreślił, że dzięki nowym umowom o pracę w ciągu dwóch lat firma zwiększy zatrudnienie do tysiąca osób. W samym Wrocławiu pracę w IT znajdzie w niej 200 osób.

Jakich pracowników poszukują we Wrocławiu?

Prezes firmy zapowiedział, że jego przedsiębiorstwo chce zatrudnić testerów oprogramowania, kierowników projektów IT, analityków biznesowych oraz grafików.

W przyszłości firma PSG Software chce się rozwijać na rynkach zagranicznych. Około 98 proc. wszystkich jej przychodów pochodzi bowiem właśnie z eksportu usług programistycznych, głównie na rynek brytyjski, niemiecki, austriacki i szwajcarski. Nowym kierunkiem ekspansji ma być rynek amerykański, pojemny, ale bardzo wymagający.

Między innymi we Wrocławiu pracę w PSG Software mogą znaleźć kandydaci na stanowiska Senior Java Developer z językiem niemieckim, Senior .NET Developer z językiem niemieckim, Pre-sales Specialist z językiem niemieckim, Business Analyst z językiem niemieckim, Project Manager, Senior Visual Designer, Senior PHP Developer czy Senior UX Designer.