Jak można łatwo zorientować się po ogłoszeniach zamieszczanych chociażby w Internecie, nietrudno studentowi znaleźć pracę z elastycznym grafikiem i niekoniecznie wysoką pensją. Jednym z takich zawodów jest właśnie pakowacz, którego obowiązki nie należą do najtrudniejszych. Wymagana najczęściej jest jedynie dyspozycyjność oraz minimalne zdolności manualne. Zdecydowanie częściej w przypadku takich ofert jest wymagany status studenta.

Za co odpowiedzialny jest pakowacz?

Do głównych obowiązków pakowacza należy przygotowanie produktów czy półproduktów do bezpiecznego transportu, a więc właśnie pakowanie ich i zabezpieczanie za pomocą folii, skrzynki, pudełka czy jakiegokolwiek innego opakowania. To, ile będzie miał do wykonania, najczęściej zależy od tego, jak bardzo zautomatyzowany jest zakład produkcyjny, w jakim pracuje. Chociaż wydaje się, że taka praca jest absolutnie dla każdego, w niektórych zakładach, związanych na przykład z motoryzacją czy mechaniką preferowani są jednak mężczyźni. Czasem wymagane jest posiadanie aktualnej książeczki sanepidowskiej.

Miejsce zatrudnienia

Tutaj nie ma za dużego wyboru – głównym miejscem pracy będą duże, zamknięte pomieszczenia oraz hale produkcyjne. Na szczęście sam czas pracy zwykle jest normowany, a wyznaczają go kolejne zmiany. Pracy na tym stanowisku pakowacz może szukać w magazynach przemysłowych, ale także w zakładach spożywczych czy elektronicznych lub odzieżowych oraz w składach.