Kielce gościły 4 kwietnia 2017 roku XI ogólnopolską edycję Targów Pracy, Kariera Rozwój. To kolejna okazja dla wszystkich mieszkańców Kielc do zapoznania się z ofertami pracy w regionie i w całym kraju. Targi są szansą na spotkanie się z potencjalnymi pracodawcami i poznanie ich preferencji dotyczących kandydatów na pracowników.

O targach

XI ogólnopolskie Targi Praca, Kariera Rozwój zgromadziły dziesiątki pracodawców z różnych stron Polski. Właściwie w Kielcach odbywały się Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych. Są to największe targi pracy organizowane w województwie świętokrzyskim. Patronat nad całym wydarzeniem objęła „Rzeczpospolita”, a jego organizatorami byli: Targi Kielce, studenckie stowarzyszenie AIESEC, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, jak również Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. W imprezie wzięło udział ponad 30 różnych firm chcących poszerzać szeregi swoich pracowników oraz kilkadziesiąt agencji zatrudnienia, ułatwiających znalezienie zatrudnienia w pożądanym charakterze.

Kilkaset ofert pracy

Podczas tegorocznych targów pracy w Kielcach odwiedzający mogli zapoznać się nawet z kilkoma setkami ofert pracy w różnych branżach. Pracodawcy poszukiwali między innymi kandydatów do pracy na stanowiskach specjalistycznych, m.in. specjalisty ds. logistyki, finansów czy kadr. Można było znaleźć zatrudnienie jako konstruktor elektryk i mechanik, animator turystyki czy rehabilitant. Wśród firm i instytucji poszukujących pracowników w Kielcach za pośrednictwem targów, znaleźli się: Wojewódzki Powiatowy oraz Miejski Urząd Pracy, Duijndam International, Geneo Call Center, Randstad Polska, Call Center Inter Galactica, MAN Bus, a także Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego.

Imprezy towarzyszące

Targi pracy w Kielcach to nie tylko giełda ogłoszeń o pracę i okazja do spotkania pomiędzy pracodawcami, a potencjalnymi pracownikami. Impreza ta miała wiele wydarzeń towarzyszących. Między innymi można było skorzystać ze strefy wiedzy, w której organizowano warsztaty na temat autoprezentacji oraz rekrutacji. Odbywało się również forum dyskusyjne „Biznes, edukacja, rozwój”, na którym przedstawiciele biznesu, edukacji, studentów i instytucji związanych z rynkiem pracy mówili, jakie oczekiwania pracodawcy wobec mają przyszłych, potencjalnych pracowników. Można było dowiedzieć się, co np. studiować, aby w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę.