Polska Fundacja Przedsiębiorstwa Społecznego zaplanowała na środę 26 kwietnia 2017 roku szczególne wydarzenie, ważne dla wszystkich osób poszukujących pracy w Szczecinie. To Targi pracy, które pozwolą pracodawcom znaleźć w Szczecinie pracowników, kandydatów na staż lub praktyki, zaś samym bezrobotnym i poszukującym pracy – na zapoznanie się z potencjalnymi pracodawcami.

O targach

Zachodniopomorskie targi pracy organizowane są przez Polską Fundację Przedsiębiorstwa Społecznego. W 2017 roku ma miejsce ich dwunasta edycja. Od 12 lat pracodawcy i pracownicy spotykają się celem zapoznania się ze swoimi wzajemnymi oczekiwaniami i potrzebami zatrudnieniowymi.

W tym roku targi będą miały miejsce 26 kwietnia i gościć je będzie hala sportowa Zespołu Szkół nr 3, zlokalizowana przy ulicy Sowińskiego 1 w Szczecinie.

Do tegorocznej edycji targów pracy w Szczecinie zgłosiło się ponad 80 firm, wśród których znajdują się między innymi przedsiębiorstwa z branży telekomunikacyjnej – Play, motoryzacyjnej – Bridgestone i Faurecia, produkcyjnej – KKK Wind Solutions, Habia Cable, Vestas, Technologie Tworzyw Sztucznych, Cargotec, spożywczej – Uckermärker Milch GmbH, finansowej – głównie banki Bank Zachodni WBK, PKO Bank Polski czy ING Bank Śląski. Pojawią się także agencje doradztwa personalnego, co pozwoli osobom zainteresowanym podjęciem pracy czy przekwalifikowaniem się do innego zatrudnienia niż dotychczasowe, uzyskać konkretne informacje na takie tematy.

Pojawią się także reprezentanci sektora zaawansowanych usług dla biznesu, którzy łącznie w Szczecinie zatrudniają ponad 3 tysiące osób. To między innymi takie firmy jak UniCredit, Coloplast, Metro Services, czy DGS i arvato. Udział w targach zapowiedziała również Poczta Polska, Wojewódzki Urząd Pracy, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Centrum Nauki i Biznesu Żal, Dans Supermarked Group czy Deloitte i Fiege. W sumie na potencjalnych pracowników, stażystów i praktykantów czekać będzie ponad 2 tys. ofert pracy w Szczecinie, w regionie, a także za granicą – w Niemczech czy w Holandii.

Szanse dla pracodawców i pracowników

Podczas zachodniopomorskich targów pracodawcy będą poszukiwać pracowników, stażystów i praktykantów. Na targach będzie można zapoznać się z ich propozycjami, a także z warunkami zatrudnienia. Nie będzie to jednak zbiorcze spotkanie, jak na rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawcy i pracownicy spotkają się na neutralnym gruncie i wymienią swoje uwagi i spostrzeżenia. Niemniej wydarzenie to może stać się okazją, aby złożyć swoją aplikację na pożądane stanowisko pracy i uzyskać je.