Oficjalne otwarcie nowej fabryki firmy NGK Ceramics odbyło się 30 maja 2017 roku. Znajduje się ona w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawie i chce zatrudnić jeszcze w tym roku 470 osób. Szansę na zdobycie posady mają wszyscy mieszkańcy Sosnowca i okolicznych miast.

Nowa fabryka da pracę setkom osób

Władzom Dąbrowy Górniczej udało się pozyskać inwestora do strefy ekonomicznej w Tucznawie. Teren ten ma w przyszłości stać się zoną gospodarczą z parkiem naukowo-technologicznym i inkubatorem przedsiębiorczości. Dziś jest to jeden z największych obiektów inwestycyjnych na Śląsku. Przyciąga firmy sektora nowoczesnych technologii i usług. Jeśli pojawią się kolejni inwestorzy, będzie to oznaczało nawet kilka tysięcy nowych miejsc pracy dla mieszkańców takich miast, jak Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec czy Czeladź.

Obecnie tereny inwestycyjne zostaną po części zajęte przez NGK Ceramics – firmę japońską produkującą za pomocą eksperymentalnej technologii filtry cząstek stałych z węglika krzemu. To właśnie ten przedsiębiorca wybudował w Tucznawie swoją nową fabrykę, która stała się częścią dąbrowskiego parku przemysłowego. Nowoczesny obiekt produkcyjny powstał na prawie 15-hektarowym terenie, a koncern wydał na ten cel ponad 300 mln zł.

Oferty pracy dla niemal pół tysiąca osób

Początkowo przedstawiciele japońskiego NGK Ceramics planowali zatrudnić około 300 osób, ale wkrótce okazało się, że to zbyt mała liczba. W ciągu 2017 roku chcą więc zapewnić w zakładzie w Dąbrowie Górniczej, gdzie pracuje około 200 osób, obsadę 470 stanowisk.

NGK Ceramics chce w swojej fabryce Rekrutacja trwa i pojawiają się kolejne oferty, a chętni poszukiwani są m.in. do obsługi procesu produkcyjnego. Informacje na ten temat można uzyskać nie tylko od samego NGK Ceramics, ale również w biurze agencji Manpower w Sosnowcu.