Aby zostać trenerem personalnym, potrzebne są nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale też doświadczenie związane z siłownią oraz szeroko pojętym sportem. Praca na stanowisku trenera personalnego wymaga ukończonych studiów na kierunku wychowania fizycznego, ponieważ wtedy kandydat na trenera ma większe szanse na znalezienie dobrej posady.

Co więcej, trener musi być osobą, która bardzo dobrze zna się na sporcie i zdrowiu. Jego zadaniem jest dopasowanie rodzaju treningów pod kątem konkretnych uwarunkowań, problemów, jak i predyspozycji ludzi, z którymi będzie współpracował.

Co robi trener?

Trener przede wszystkim musi umieć pracować z ludźmi. W jego pracy liczyć się będą zdolności interpersonalne, ale też umiejętności motywowania podopiecznych do pracy. Nie każdy, kto ma związek ze sportem i może pochwalić się odpowiednimi kwalifikacjami, może być trenerem. W przypadku tego stanowiska pracy liczy się skuteczność. Trener musi stale nadzorować postępy osób, które trenuje. Wyłapywać ewentualne błędy, jakie popełniają po to, aby ich praca nie poszła na marne. Dzięki jego wpływowi podopieczni zmierzać mają prostą drogą do sukcesu. Jak widać, praca trenera niesie ze sobą wielką odpowiedzialność, ale też mnóstwo satysfakcji.

Trener sportowy – jakie wynagrodzenie?

Pensja trenera zależna jest od miejsca, w jakim będzie wykonywał swoją pracę. Średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi około 3700 złotych brutto. Najlepiej opłacani trenerzy w tym również trenerzy personalni otrzymują pensje rzędu ponad 6000 złotych.