Główny Urząd Statystyczny podaje, że w Gdańsku poziom bezrobocia rejestrowanego spadł w ciągu całego 2016 roku z 4 proc . do 3,6 proc. Pracodawcy chętnie zatrudniają pracowników, choć nie ukrywają, że mają problemy przy znajdowaniu właściwych kandydatów. Okazją do spotkania pracodawców i pracowników w Gdańsku były niedawne Metropolitalne Targi Pracy Pomorza.

Oferty pracy w Gdańsku dla bezrobotnych i nie tylko

Oficjalnie według GUS bez pracy w 2016 roku pozostawało w Gdańsku niecałej 8 tys. osób. To właśnie do nich kierowane były między innymi oferty pracy podczas Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza.

Do udziału w targach zaproszeni zostali nie tylko ci, którzy nie mają pracy, ale i osoby, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu i być może znaleźć pracę zgodną z ich wykształceniem i zainteresowaniami.

O targach

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza odbywały się już po raz piąty. Miały one miejsce 2 marca 2017 roku w Gdańsku, w centrum konferencyjno-kongresowym AmberExpo. Organizatorzy targów uczynili wszystko, aby przyciągnąć na nie jak najwięcej osób – poszukujących pracy w Gdańsku, jak również potencjalnych pracodawców.

W ramach targów zorganizowano Aleję Rekrutacji, specjalną Strefę Przedsiębiorczości, a nawet stoisko Centrum Rozwoju Talentów. Centrum to miało pomagać młodym osobom odwiedzającym targi w odkryciu ich predyspozycji zawodowych. Dzięki temu można było nie tylko znaleźć sprofilowane oferty pracy, ale również właściwie określić dalszą ścieżkę kariery zawodowej. Centrum Rozwoju Talentów to jednostka Gdańskiego Urzędu Pracy dedykowana wszystkim mieszkańcom. 

We wspominanej już Alei Rekrutacji każda osoba miała szansę spotkać się z ekspertem, który odpowiadał na pytania dotyczące pisania skutecznych CV i listów motywacyjnych. Można było uzyskać informacje o tym, jak szukać pracy i jak pisać CV, aby zainteresować nim potencjalnego pracodawcę. Na miejscu wykonywano także profesjonalne zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych. Na odwiedzających oczekiwali lektorzy języka angielskiego i niemieckiego, którzy za pomocą testów i konwersacji sprawdzali na bieżąco znajomość języków obcych u potencjalnych kandydatów na pracowników.

W Strefie Przedsiębiorczości przyszli przedsiębiorcy, noszący się z zamiarem otwarcia własnej działalności gospodarczej, mieli szansę pozyskać wyczerpujące informacje na temat formalności, jakich muszą dopełnić w urzędzie. Eksperci odpowiadali także na pytania o rozwój pomysłów biznesowych i pozyskiwanie pieniędzy na rozpoczęcie działalności w danej branży.

Oceń artykuł
5/5 (1)