Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim według oficjalnych statystyk wynosiła w marcu 2017 roku 12,4 proc. To znacznie więcej niż średnia dla całego kraju wynosząca 8,5 proc. Niemniej w Toruniu bezrobocie nie jest już tak dotkliwe, a stopa bezrobocia wynosi tutaj 6,2 proc. Kto zatrudnia w tym mieście? Gdzie istnieją największe szanse na znalezienie pracy w Toruniu?

Praca na produkcji i w przemyśle

W Toruniu istnieje wiele zakładów pracy, zatrudniających po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset pracowników. Najlepszy tego przykład to przedsiębiorstwo CPP Toruń-Pacific, które jest między innymi producentem popularnych płatków śniadaniowych Nestle. Posiada w Toruniu dużą fabrykę i jest to największa firma w tym mieście. Planuje ona zwiększenie swojej kadry pracowniczej i zatrudnienie pracowników przy produkcji i do pracy na magazynie. Ma oferty pracy w Toruniu dla specyficznych pracowników, posiadających określone kwalifikacje zawodowe. Zatrudni między innymi młodszego specjalistę ds. przepływu wzorów opakowań.

Także duży koncern Boryszew w Toruniu stanie się wkrótce jednym z najważniejszych pracodawców, ponieważ zamierza wybudować w tym mieście swoją nową fabrykę przewodów do płynów samochodowych. Ma ona docelowo zatrudnić nawet 500 osób, w tym operatorów maszyn i urządzeń czy wózków widłowych.

Praca w Toruniu czeka także na osoby chcące zasilić szeregi pracownicze producenta kotłów Rug Riello Urządzenia Grzewcze.

Praca w innych branżach działalności

Nie tylko pracownicy produkcyjni mają szansę na znalezienie interesującej oferty pracy w Toruniu. Wielu pracodawców chce zatrudniać kadrę do restauracji i barów. Poszukiwani są pracownicy do restauracji rodziny Podlaszewskich. Oprócz tego call center Telmon chce zatrudnić pracowników m.in. na tzw. słuchawkę w swoim toruńskim oddziale.

Praca w Toruniu czeka dla doradców klienta oraz osoby, które chciałyby szkolić się w tym kierunku. PKO Bank Polski w Toruniu oferuje pracę w branży finansowej. Można znaleźć stałe zatrudnienie w banku, albo skorzystać z atrakcyjnej oferty praktyk i stażów.

To tylko jedne z wielu firm, które są zmuszone konkurować ze sobą o cennych, doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Problem w tym, że ci nie zawsze chcą pozostać w Toruniu i tu podjąć ostatecznie stałą pracę. Część wyjeżdża poza granice Polski, gdzie u zagranicznych pracodawców ma szansę na uzyskanie lepszego wynagrodzenia i atrakcyjnych warunków pracy.