Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach zlecił pracowni ASM badania dotyczące rynku pracy i deficytu pracowników w konkretnych branżach. Jakie oferty pracy najczęściej pojawiają się w Kielcach u poszczególnych pracodawców i jakie mają oni wymagania w stosunku do potencjalnych pracowników?

Poszukiwani kierowcy i spedytorzy

W czasie badania prowadzonego w Kielcach przepytano szefów ponad 1000 świętokrzyskich firm. Mało który przepytany przez pracownię ASM pracodawca myśli o zwolnieniach pracowników. Firmy zmagają się z problemem braku rąk do pracy, przez co nie mogą się rozwijać ani zdobywać nowych rynków.

Zdecydowanie najwięcej ofert pracy w Kielcach i w całym województwie świętokrzyskim jest dla kierowców i spedytorów. Chętnych do pracy w charakterze kierowców brakuje. Dopiero przy wysokich płacach i dobrych warunkach pozapłacowych kandydaci się w końcu znajdują, ale rekrutacja trwa całymi miesiącami.

Przykładowe oferty pracy dla kierowców w Kielcach

Urząd Pracy w Kielcach informuje o możliwości zatrudnienia w wielu przedsiębiorstwach w charakterze kierowcy. Wśród dostępnych ofert pracy znajduje się ogłoszenie dodane przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach dla pracownika pomocy drogowej/kierowcy kat. C. Ogłoszenie dotyczy pracy w PHU Auto-Reno – POMOC DROGOWA. Kierowca zatrudniony na takim stanowisku może liczyć na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na okres próbny, na pełny etat, z dwoma zmianami. Będzie pracował jako kierowca samochodu ciężarowego i na początek uzyskiwał wynagrodzenie brutto od 2200 zł do 4000 zł. Od kandydatów pracodawca wymaga co najmniej średniego wykształcenia zawodowego, posiadania prawa jazdy kat. C oraz karty kierowcy. Powinni ponadto dobrze znać topografię Kielc, być dyspozycyjni oraz potrafić usuwać skutki awarii i kolizji drogowych.

Firma Bemagazcar z Kielc także zatrudni kierowcę, ale kat. D, do prowadzenia transportu lądowego pasażerskiego. Także i w tym przypadku oferowana jest praca na podstawie umowy o pracę, ale nie próbnej, a czasowej. Płaca nowego pracownika na początek wyniesie 2800 zł brutto. Dana osoba ma docelowo pracować jako kierowca autobusu. Od kandydatów do takiej pracy pracodawca wymaga posiadania prawa jazdy kat. B, wykształcenia średniego zawodowego oraz doświadczenia w pracy jako kierowca, wysokiej kultury osobistej i uczciwości.

To tylko niektóre z wielu ofert pracy dla kierowców w Kielcach. Jest ich znacznie więcej, zatem kandydaci z odpowiednimi uprawnieniami nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie.