Z pracą w Bytomiu jest na szczęście o wiele lepiej niż w minionych latach. To miasto, które należało do regionu z wysokim bezrobociem. Dzięki działaniom aktywizacyjnym i wsparciu PUP udało się opanować sytuację. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że pracodawcy są tu otwarci na zatrudnianie nowych pracowników, którzy mogą uczyć się zawodu. Sprawdźmy, jakich pracowników na obecną chwilę potrzebuje Bytom.

Jakich pracowników szuka się w Bytomiu?

Bytom to miasto, w którym bez większych problemów pracę znajdą kierowcy, operatorzy maszyn, pracownicy magazynowi, monterzy, malarze czy ślusarze. W Bytomiu potrzebni są sprzedawcy oraz pracownicy fizyczni w wielu branżach. Nie da się ukryć, że tych ostatnich potrzeba w mieście najwięcej.

Jak szukać pracy w Bytomiu?

Pierwszym krokiem powinna być rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytomiu, ponieważ osoby bezrobotne mają tu szanse na otrzymanie specjalnego wsparcia, ale też na szkolenia czy staże. Oprócz pomocy pracownikom PUP w Bytomiu zapewnia pomoc pracodawcom, doposażając miejsca pracy, udzielając specjalnych dotacji. W PUP można uzyskać także dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Coraz niższe bezrobocie w Bytomiu

Rzeczywiście bezrobocie w Bytomiu jest coraz niższe. Niemniej jednak nie jest to miasto, w którym można mówić, że jest dobrze. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się tutaj jednak nie na typowe zatrudnienie, ale na własny biznes. Pomoc w tym zakresie można uzyskać również w PUP. Z kolei aktualnych ogłoszeń warto poszukać na stronie GoWork.pl, która grupuje oferty pracy w Bytomiu i okolicy.

Praca w Bytomiu – gdzie najlepiej jej szukać?

Praca w Bytomiu jest relatywnie łatwo dostępna – zarówno w przypadku osób, które szukają stabilnego zatrudnienia na stałe, jak i tych, którym zależy wyłącznie na pracy dorywczej. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najskuteczniejszą z możliwości w tym zakresie przedstawia skorzystanie z jednego z portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl.

Do metod nieco bardziej tradycyjnych, choć niestety nie tak skutecznych jak pierwsza ze wskazanych, należy skorzystanie z usług agencji zatrudnienia tymczasowego, wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy, czy osobista wycieczka do docelowego zakładu zatrudnienia.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_65803573_zakochana-para-w-restauracji.html

Oceń artykuł
5/5 (1)