28 marca 2017 roku w Gdańsku odbył się Gdański Festiwal Kariery. Była to okazja zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, do nawiązania kontaktów. Bezrobotni mogli dowiedzieć się także, jak skutecznie ubiegać się o pracę i jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

O festiwalu

Festiwal Kariery organizowany był przez Urząd Miasta Gdańsk we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Wstęp na to wydarzenie nie był biletowany. Mógł tam przyjść każdy, kto uprzednio dokonał rejestracji za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.

Targi gościł Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Warto podkreślić, że ta kolejna już edycja Gdańskiego Festiwalu Kariery odbywała się w ramach projektu „Study in Gdańsk”. Praca jest towarem deficytowym w tym pomorskim mieście, dlatego spotkania pracodawców z potencjalnymi pracownikami są dla obu stron cenne. Zakłady pracy w Gdańsku mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Powodem takiej sytuacji jest malejące bezrobocie rejestrowane.

Dla studentów i absolwentów

Głównym celem Gdańskiego Festiwalu Kariery było pokazanie studentom, w jaki sposób mogą się skutecznie promować na rynku pracy. Mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów, w trakcie których poznali swoje mocne i słabe strony. Studenci mieli możliwość brania aktywnego udziału w przydzielonych im zadaniach, a nie wyłącznie biernie słuchać wykładów.

Trenerzy organizujący warsztaty podczas Gdańskiego Festiwalu Kariery przekazali im wiedzę z zakresu wypromowania umiejętności i odpowiedniego ich wykorzystania podczas budowania marki osobistej. Zdobyta wiedza na pewno będzie bardzo ważnym czynnikiem na drodze kształtowania przyszłej kariery zawodowej tych młodych ludzi.

Warto podkreślić, że uczestnicy warsztatów mogli wziąć udział w unikalnym szkoleniu pod tytułem „Zasady skutecznej kariery”. Prowadzone było ono przez profesjonalną konsultantkę i trenerkę personalną, specjalizującą się w dziedzinie kreowania marki osobistej – Beatę Kapcewicz. Młodzi ludzie mogli spotkać się również i porozmawiać z prof. Jerzym Limonem, który jest Dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Właścicielka agencji Personal PR, Karolina Janik rozmawiała z uczestnikami Festiwalu Kariery o tym, jak być pożądanym pracownikiem, o którego będą rywalizować pracodawcy.