Jedną z firm, która ma w Rybniku status dużego pracodawcy, jest przedsiębiorstwo produkujące okna – Eko-Okna. Tylko w 2017 roku firma ta zwiększyła zatrudnienie o około 900 osób, a nadal poszukuje kolejnych pracowników. Kto ma szansę na zatrudnienie w tym zakładzie pracy?

O firmie Eko-Okna

Eko-Okna jest jednym z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Produkuje okna i drzwi na rynek polski i zagraniczny. Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem rynkowym i umiejętnością dostosowania bieżącej oferty do zmieniających się trendów i oczekiwań klientów docelowych. Przedsiębiorstwo ma 20-letnie doświadczenie na rynku.

Firma jest największym pracodawcą w Rybniku i regionie. Zatrudnia ponad 3500 osób, głównie z powiatów: raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, głubczyckiego i okolic. W 2017 roku zatrudnienie w firmie Eko-Okna wzrosło aż o 900 osób, a pracodawca nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Firma nadal się rozwija i w kolejnych miesiącach znów będzie zatrudniać pracowników. Szacuje się, że w 2018 roku pracę w rybnickiej fabryce Eko-Okna znajdzie kolejnych minimum 400 osób. Kogo poszukuje pracodawca?

Kto ma szansę na pracę w Eko-Okna?

Jako lider HR 2017 Eko-Okna mają status pracodawcy z wyboru, a pracownicy zatrudnieni w tym zakładzie korzystają z najlepszych warunków płacy i pracy w województwie śląskim. W 2018 roku Eko-Plast będzie poszukiwał do pracy w Rybniku pracowników do działów produkcji i sprzedaży.

Eko-Plast chce zatrudnić między innymi osoby na takie stanowiska pracy, jak:

▪ monter okien,

▪ monter rolet,

▪ monter konstrukcji aluminiowych,

▪ specjalista ds. sprzedaży ze znajomością języków obcych (francuskiego, włoskiego, niemieckiego lub holenderskiego).

Podania o pracę będą przyjmowane przez Eko-Okna do 31 grudnia 2017 roku. Później będzie miał miejsce drugi etap rekrutacji, a w toku indywidualnych rozmów kwalifikacyjnych kandydaci na pracowników będą ustalać z rekruterem warunki płacowe.

Kandydaci, prócz znakomitych warunków pracy i płacy, w firmie Eko-Okna mogą liczyć na korzystanie z przejrzystego systemu premiowania i z pakietu benefitów, na ubezpieczenie grupowe oraz na prywatną opiekę medyczną.

Co więcej, jako jedyny pracodawca w regionie Eko-Okna kupiło dla swoich pracowników nowoczesne, komfortowe autobusy, które dowożą ludzi do pracy. Nie trzeba więc mieszkać w samym Rybniku, aby z powodzeniem pracować w firmie Eko-Okna. Pracownicy dojeżdżają bezpłatnie autobusem do swojego miejsca pracy, m.in. z takich miejscowości, jak Racibórz, Grabówka, Wodzisław Śląski, Głubczyce czy Kuźnia Raciborska.