Utrata pracy, zwłaszcza w przypadku żywiciela rodziny, który ma na utrzymaniu co najmniej kilka osób, szybko może doprowadzić do znacznego zadłużenia się takiej osoby. Jeśli dotyczy to mieszkańca Łodzi, ma on szansę szybko „stanąć na nogi” i wyjść ostatecznie z kłopotów finansowych. Wiąże się to z rewolucyjnym programem, jaki został uruchomiony przez władze tego miasta. Szczegóły w artykule.

Praca za długi

Dłużnicy w Łodzi mogą wziąć udział w projekcie pozwalającym na odpracowanie swoich zobowiązań. Są zatrudniani między innymi w szkołach, muzeach czy ogrodzie zoologicznym. Jedni pracują jako portierzy lub woźni w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich, inni sprzątają w łódzkich urzędach i ośrodkach sportowych. Każdy zadłużony ma własną historię, ale łączy ich jedno: problemy finansowe spowodowane sytuacją życiową, w jakiej się znaleźli. Jeśli tylko chcą się ich pozbyć, Łódź stwarza im ku temu odpowiednie warunki. Wystarczy zgłosić wolę odpracowania istniejącego długu, a później rzetelnie wykonywać zlecone obowiązki zawodowe.

Osoby zainteresowane pracą za długi w Łodzi mogą podjąć zatrudnienie w wielu miejscach, m.in. w instytucjach komunalnych takich jak szkoły, przedszkola, muzea, ogrody, urzędy, oczyszczalnie ścieków, teatry i komunikacja. Dla każdego chętnego znajdzie się zajęcie pozwalające na pokonanie problemów natury finansowej.

Praca dla każdego dłużnika

Niezależnie od wysokości długu, wykształcenia i profesji wykonywanej dotychczas przez zadłużonego każdy mieszkaniec Łodzi może odrobić swoje zaległości.  Bez względu na zakres obowiązków zawodowych i ich charakter miasto Łódź płaci swoim pracownikom 13 zł brutto za godzinę, czyli tyle, ile wynosi płaca minimalna w Polsce. Pieniądze nie są im jednak przekazywane do ręki, ale trafiają  prosto do działu windykacji długów. Wówczas istnieje pewność, że wynagrodzenie zapewniane przez władze miejskie zostanie właściwie spożytkowane. Można pracować, gdzie i jak długo się chce, w dowolnie wybranych godzinach. Dlatego beneficjenci projektu mogą dopasować godziny pracy do obowiązków wynikających chociażby z konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem itp.

Przy zgłoszeniu się do programu pracy dla dłużników realizowanego przez Łódź mieszkańcy mogą odrobić zaległości wynikające z nieopłacania czynszu. Jak informuje Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi, zadłużenie łodzian sięga 190 milionów złotych. Nawet w przypadku tych osób, które mają już wyrok eksmisyjny, można zatrzymać nakaz opuszczenia lokalu dzięki ich zgłoszeniu się do programu. Projekt działa już od roku i dotychczas dłużnicy odpracowali łącznie kwotę około 1 miliona złotych.

Jeśli nie program, to co?

Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie może lub nie chce wziąć udziału w projekcie, może poszukać pracy na własną rękę. W tym celu najlepiej odwiedzić serwis GoWork, który grupuje aktualne oferty pracy w Łodzi. Za pośrednictwem strony można poszukać zajęcia zarówno dorywczego, jak i stałego. Poza tym, ogłoszenia są skierowane do różnych grup zawodowych, a także osób bez doświadczenia.

Rynek pracy w Łodzi – co go charakteryzuje?

Łódzki rynek pracy od lat może cieszyć się względną stabilnością. Jak wynika z najnowszych statystyk GUS, stopa bezrobocia wynosi tu zaledwie 4,7%, co jest wynikiem dużo lepszym od ogólnokrajowej średniej. Mnogość ofert pracy jest widoczna także na łamach prowadzonego przez nas portalu ogłoszeniowego.

Warunki zatrudnienia w Łodzi są bardzo dobre. Podstawę relacji między pracownikiem a pracodawcą stanowi umowa o pracę, zaś umów cywilnoprawnych nie spotyka się niemalże wcale. Średnie wynagrodzenia stale rosną, a zawodów deficytowych przybywa. Łódź zdecydowanie stanowi miasto w którym warto pracować i żyć!

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_82423156_m%C5%82ody-sumienny-u%C5%9Bmiechni%C4%99ty-pracownik-p%C5%82ci-m%C4%99skiej-demonstruj%C4%85cy-miejsce-pracy-i-narz%C4%99dzia-w.html

Oceń artykuł
5/5 (1)