Lublin jest kolejnym dużym miastem na mapie Polski, w którym na wiosnę AIESEC zorganizowała targi pracy pod hasłem „Dni Kariery”. To już kolejna edycja tego wydarzenia. Podczas targów młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertami pracy w Lublinie, porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami oraz dowiedzieć się od ekspertów, jak kształtować w pożądany sposób swoją karierę zawodową.

O Dniach Kariery

Dni Kariery to studenckie targi pracy, praktyk i staży, które organizowane są co roku przez AIESEC w największych miastach w Polsce. To duża, międzynarodowa organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która ułatwia im znajdowanie pracy, ale nie tylko.

Dni Kariery odbywają się już od ponad dwóch dekad, niezmiennie na wiosnę, w 9 największych ośrodkach akademickich w Polsce, w tym w Lublinie. Gromadzą wokół siebie około 40 000 uczestników i ponad 300 wystawców. Wstęp na targi jest bezpłatny, ale uczestnik musi pobrać wcześniej bilet na dedykowanej stronie internetowej.

Są to specyficzne targi pracy, tworzone przez studentów, ale i dla studentów oraz absolwentów wyższych uczelni.

Targi w Lublinie

Dokładnie 23 marca 2017 roku w Hali Globus w Lublinie studenci i absolwenci wyższych uczelni oraz wiele osób bezrobotnych, mogli zapoznać się z wymaganiami pracodawców, a nawet znaleźć pracę. Oferta firm prezentujących swoje oferty pracy w Lublinie, oferty stażów i praktyk była mocno zróżnicowana, dlatego przedstawiciele różnych profesji mogli tu wyszukać zajęcie spełniające ich aspiracje zawodowe oraz odpowiadające posiadanym kompetencjom czy umiejętnościom. 

W Hali Globus w Lublinie powstała ogromna wiosna targowa. Była ona miejscem dla wystawców na targach, czyli firm przedstawiających wszystkim odwiedzającym swoje oferty pracy w Lublinie. Zorganizowano także Strefę Doradztwa Zawodowego, gdzie studenci i absolwenci mogli przyjść i pokazać napisane przez siebie CV. Eksperci omawiali je i wskazywali na niezbędne poprawki. Uczestnicy mogli sprawdzić swój poziom języka obcego, porozmawiać z ekspertami i zaplanować wraz z nimi swoją przyszłą karierę zawodową, zgodną z ich zainteresowaniami.

Popularnością wśród młodych ludzi odwiedzających targi pracy w Lublinie cieszyła się kolejna strefa – ChillOut. Panowała tam wyciszająca, spokojna atmosfera, sprzyjająca skupieniu się na ofertach pracy na Job Wall-u lub w informatorze targowym. Można było tu odpocząć i skorzystać z przygotowanych przez firmy różnorodnych atrakcji. Studenci i absolwenci mieli szansę wygrać cenne nagrody w konkursach realizowanych przez organizatorów.