Biorąc pod uwagę dzisiejsze zapotrzebowanie na usługi graficzne, poligraficzne, strony internetowe oraz wiele innych związanych z tą dziedziną, zawód grafika okazuje się najlepszym rozwiązaniem dla osób po studiach na wydziałach plastycznych oraz informatycznych.

Grafik to osoba, która obecnie zdecydowanie często jest po prostu freelancerem. Niemniej jednak to profesja, na którą można liczyć w dobrych, dużych firmach na stałe potrzebujących stanowiska grafika.

Kto może zostać grafikiem?

Grafik nie musi posiadać „papierów”. To zawód, w którym liczy się portfolio i dobre referencje. W ramach umiejętności grafik musi doskonale znać programy graficzne Corel, Photoshop, ale też Flash, posiadać wiedzę z zakresu tworzenia wizualizacji. Grafikowi bardzo przydają się zdolności plastyczne oraz podstawowa wiedza z zakresu szeroko pojętej informatyki.

Co robi grafik?

Grafik przy pomocy odpowiednich programów komputerowych tworzy wszelkiego rodzaju grafiki, plakaty, rysunki, ale też gry komputerowe czy filmy animowane. Jest potrzebny każdej firmie, która chce zaistnieć na w e-biznesie. Zawód grafika ściśle związany jest z dziedziną ecommerce, czyli handlem elektronicznym potrzebującym niejednokrotnie właściwej reklamy graficznej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dobrym grafikiem można zostać, będąc samoukiem lub kończąc odpowiednie szkoły. Grafik może pracować w firmach, agencjach reklamowych, drukarniach czy wydawnictwach. Może być też niezależnym wykonawcą projektów, czyli freelancerem. Grafik komputerowy to z całą pewnością przyszłościowy zawód, a jednocześnie dobrze płatny.