Nowa inwestycja skandynawskiej firmy Digital Workforce w Łodzi daje szansę na zatrudnienie nawet 30 pracowników do końca 2017 roku. Kogo poszukuje zagraniczny pracodawca i jakie warunki pracy oferuje?

Inwestycja Digital Workforce w Łodzi

Firma Digital Workforce to skandynawskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w automatyzacji procesów, tzw. Robotic Process Automation. Została założona w 2015 roku i prężnie się rozwija. Automatyzacja procesów odbywa się dzięki cyfrowym pracownikom, co nie wymaga wprowadzania żadnych zmian w istniejących systemach informatycznych. Digital Workforce nieustannie otwiera nowe biura w Finlandii, w pozostałych krajach skandynawskich, a także w Polsce, czego przykładem jest centrum kompetencyjne powstałe w Łodzi. Ma ono obsługiwać w przyszłości obecnych i przyszłych klientów spółki.

Szansa na pracę w Łodzi

Inwestycja Digital Workforce w Łodzi polegała na budowie nowej siedziby w University Business Park. Wybór tego miasta był nieprzypadkowy, ponieważ znajduje się tu kilka uczelni i wielu mieszkańców ma wyższe wykształcenie. Mogą oni w najbliższym czasie zasilić szeregi pracowników skandynawskiej firmy. Obecnie w Digital Workforce  w Łodzi pracuje 12 osób, ale do końca roku firma chce zwiększyć zatrudnienie do 30 pracowników. W przyszłym roku ta liczba powinna się podwoić, a w perspektywie kolejnych lat w skandynawskim przedsiębiorstwie posady zyska 120 osób, nie tylko z Łodzi, ale i z mniejszych miejscowości w regionie.

Współwłaściciel Digital Workforce podkreśla, że Łódź jest pierwszym miastem w Polsce na dynamicznej mapie ekspansji firmy. Na zatrudnienie mogą liczyć przede wszystkim osoby posiadające zdolności techniczne, ale kandydaci niekoniecznie muszą mieć wykształcenie inżynierskie. Pracodawca z Finlandii bardziej docenia realne umiejętności i predyspozycje oraz zapał kandydatów niż dyplomy i certyfikaty.

Jednym ze stanowisk, jakie mają być obsadzone w Digital Workforce, jest posada Robotic Process Automation. Pracownik zatrudniony w takim charakterze ma zajmować się rozwojem i automatyzacją procesów. Kandydat powinien mieć wiedzę techniczną dotyczącą oprogramowania i chcieć kształcić się tej dziedzinie. Wśród wymagań znalazła się dobra znajomość języka angielskiego oraz programów komputerowych, m.in. Visual Basic, lub języków programowania, takich jak C#.