Zielonej Górze, podobnie jak wielu polskim miastom, udało się opanować wysoki poziom bezrobocia. Oznacza to, że ze znalezieniem pracy w mieście nie jest obecnie ciężko. Mówi się, że w Zielonej Górze największą liczbą bezrobotnych są osoby długotrwale bezrobotne. Z jakichś powodów taka sytuacja im odpowiada. Ci, którzy szukają zatrudnienia, znajdują pracę w relatywnie krótkim czasie. Sprawdźmy, jakich pracowników potrzebuje rynek pracy w Zielonej Górze.

Na kogo czeka praca w Zielonej Górze?

W Zielonej Górze powstaje coraz więcej nowych prężnych inwestycji. Nie ma się co dziwić, że zapotrzebowanie na pracowników ulega tu więc szybkim zmianom. Pewne jest to, że w Zielonej Górze deficytowymi zawodami są: pracownicy budowlani, diagności samochodowi, elektromechanicy i elektromonterzy, inżynierowie mechanicy, kierowcy samochodów ciężarowych oraz ciągników siodłowych. Praca czeka w Zielonej Górze na nauczycieli przedszkoli, kosmetyczki i fryzjerów. Samodzielni księgowi, sekretarki, asystenci, pracownicy do spraw rachunkowości i księgowości to następne zawody, które pojawiają się w ogłoszeniach o pracę.

Jakich zawodów jest w Zielonej Górze w nadwyżce?

Przy okazji wymienienia deficytowych zawodów w Zielonej Górze, warto zapoznać się z listą zawodów, które występują na rynku pracy w nadwyżce. Są to między innymi: ekonomiści, tłumacze, kucharze, pedagodzy, pracownicy administracyjni oraz biurowi, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, jak również technicy informatycy.