Bytom to kolejne miasto, w którym spadło bezrobocie. Na taki stan rzeczy mają wpływ nie tylko działania aktywizacyjne PUP, ale też rozwój firm, które potrzebują nowych rąk do pracy. Do jakiegoś czasu rzeczywiście bytomski rynek pracy nie posiadał miana atrakcyjnego dla osób poszukujących pracy. Mieszkańcy miasta byli niezadowoleni z sytuacji aż do minionego roku, kiedy pracę można było znaleźć o wiele prościej niż dotychczas.

Jakie ogłoszenia o pracę w Bytomiu?

Na pierwszym miejscu w Bytomiu potrzebni są pracownicy fizyczni. Takie ogłoszenia znajdujemy na portalach z pracą, w agencjach oraz w PUP. W Bytomiu widać duże zapotrzebowanie na pracowników magazynowych, produkcyjnych, jak również operatorów maszyn, monterów, malarzy oraz ślusarzy. Ze znalezieniem pracy w Bytomiu zdecydowanie mało problemów mają także zawodowi kierowcy oraz sprzedawcy.

Jak szukać pracy w Bytomiu?

Osoby, które straciły zatrudnienie, chcą zmienić miejsce pracy lub szukają pierwszego w życiu stanowiska, przede wszystkim powinny zatrudnić się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytomiu. Oprócz ofert bytomski PUP zapewnia zarejestrowanym staże i szkolenia. PUP dla bezrobotnych w Bytomiu realizuje także specjalne bezzwrotne formy wsparcia, o których najlepiej dowiedzieć się, odwiedzając instytucję. Na pewno nie można pominąć portali internetowych z pracą czy lokalnych gazet. O swoich poszukiwaniach z całą pewnością warto powiedzieć znajomym i rodzinie. Praca z polecenia to całkiem dobre rozwiązanie, które się sprawdza.