Na trzecim piętrze dawnego domu towarowego Posejdon będzie mieścić się nowa siedziba spółki Brightone, tworzącej oprogramowanie dla koncernów motoryzacyjnych. Spółka planuje w ciągu dwóch najbliższych lat podwoić liczbę zatrudnianych pracowników.

Drugie życie Posejdona

W 1929 roku w Szczecinie oddano do użytku Familien Kaufhaus ze sklepami, restauracjami i kawiarniami, a nawet ogrodem zimowym, barem nocnym i kabaretem. Był on także siedzibą kina UFA Palast, które mogło pomieścić jednorazowo około 1200 widzów. W 1951 roku na nowo w tym samym miejscu wybudowano dom handlowy, aby w 1968 roku nadać mu oficjalną nazwę Posejdon. W późniejszych latach przemianowano go na DT Centrum i Galerię Centrum. W 2009 roku ostatecznie dom handlowy został zamknięty.

Teraz odzyskuje dawne życie, choć jest wykorzystywany w nieco innym charakterze. Obecnie budynek Posejdona wart jest 220 mln zł i jest już wynajęty w ponad 60 procentach. Najemcą dawnego domu handlowego jest sieć Marriott, która stworzyła w nim dwa hotele: Courtyard by Marriott oraz Moxy. Cały kompleks liczy sobie prawie 50 tys. mkw, z czego hotele i biura zajmują około 30 tys. mkw.

Kolejnym najemcą na trzecim piętrze Posejdona jest szczecińska spółka Brightone, która tworzy oprogramowanie dla światowych koncernów motoryzacyjnych.  Do października 2019 roku firma ta ma zajmować cały trzeci poziom Posejdona – łącznie ponad 3 tys. mkw powierzchni biurowej.

Szansa na pracę w Szczecinie

Prezes spółki Brightone, Jakub Borowczyk, podczas konferencji prasowej w Posejdonie zadeklarował zwiększenie zatrudnienia. Obecnie firma ta zatrudnia około 250 osób w biurowcu Oxygene nieopodal Galaxy. W przyszłości pracą nad innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w pojazdach mechanicznych będzie zajmowało się znacznie więcej ludzi. W Brightone będą pracować wykwalifikowani, zdolni informatycy i projektanci nowoczesnych systemów informatycznych. W perspektywie kolejnych dwóch lat w Brightone powinno pracować łącznie 500 osób. Dlatego też postanowiono wynająć większą powierzchnię biurową na potrzeby rozwoju firmy i zwiększania zatrudnienia.

W Posejdonie przestrzeń biurowa ma być wykorzystana w niekonwencjonalny sposób. Oprócz stanowisk roboczych, czyli biurek dla pracowników, znajdą się tu przestrzenie wspólne, gdzie można będzie się zrelaksować i oddać rozrywce, np. grając w piłkarzyki.