Marka Bosch jest doskonale znana zarówno na rynku krajowym – w Polsce, jak i za granicą.  To jeden z największych i najbardziej szanowanych przez pracowników pracodawców w Łodzi i w regionie łódzkim. Ten niemiecki koncern, który obecnie oficjalnie nosi nazwę BSH (czyli Bosch i Siemens), zamierza zwiększyć zatrudnienie w Łodzi. W przyszłym roku na pracę w zmodernizowanej fabryce w tym mieście może liczyć kilkaset pracowników.

Modernizacja fabryki w Łodzi

Koncern BSH, czyli połączone siły marki Bosch i Siemens, jesienią 2017 roku rozpoczęły modernizację łódzkiej fabryki produkującej suszarki do ubrań. Dzięki temu w najbliższej przyszłości, bo już w 2018 roku, produkcja takich urządzeń ma wzrosnąć o nawet 40 proc. W ramach prowadzonej modernizacji unowocześnione zostaną istniejące w Łodzi linie produkcyjne, a dodatkowo dołączy do nich linia nowo wybudowana.

Fabryka BSH produkująca suszarki do ubrań w Łodzi znajduje się przy ul. Wedmanowej 10, a jej dyrektor, Paweł Adamowicz, zapowiada, że zwiększy ona dotychczasowe zatrudnienie. Pracę w tej fabryce znajdzie około 500 nowych pracowników. W całej Polsce koncern Boscha ma około 5000 pracowników. Większość z nich pracuje w Łodzi, choć pracodawca nie ujawnia, ilu.

Kogo będzie poszukiwać do pracy Bosch?

Po zakończonej modernizacji łódzkiej fabryki Boscha koncern rozpocznie szukanie pracowników. Najprawdopodobniej zresztą działania rekrutacyjne ruszą jeszcze wcześniej. Powstanie 500 nowych miejsc pracy, a władze koncernu w pierwszej kolejności będą poszukiwać pracowników do produkcji, do dostaw oraz do kontrolowania na bieżąco jakości.

Dyrektor Adamowicz dodaje, że w Łodzi pracę znajdą także przedstawiciele bardziej wyspecjalizowanej kadry pracowniczej. Powstaną etaty dla dyrektorów i menadżerów poszczególnych działów. Na takie stanowiska pracy będą mogli liczyć głównie obecni pracownicy, którzy otrzymają szansę przejścia wewnętrznej rekrutacji. Ci, którzy będą nadawać się na poszczególne stanowiska, zostaną wysłani na szkolenia. Na ich miejsca, zwolnione na liniach produkcyjnych, zostaną zatrudnieni nowi pracownicy szeregowi.

Obecni i przyszli pracownicy będą zarabiać więcej niż dotychczas. Dyrektor łódzkiej fabryki zapewnia, że wraz ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych pracownicy otrzymają oczekiwane podwyżki. Nie podano dokładnie, jaki to będzie procent dotychczasowego wynagrodzenia, ale dyrektor zakłada, że jego podwładni bez wątpienia będą zadowoleni.