W Bielsko-Białej osoby szukające pracy, nie muszą mieć obaw, że ich poszukiwania będą trwały w nieskończoność. Już w zeszłym roku stopa bezrobocia okazała się tutaj rekordowo niska. Zadowoliło to większość osób, które straciły pracę, postanowiły ją zmienić lub szukały swojego pierwszego zatrudnienia w życiu.

Kogo potrzebuje Bielsko-Biała?

W ogłoszeniach znajdują się najczęściej oferty pracodawców potrzebujących: monterów, pomocników w przemyśle przetwórczym, operatorów maszyn w różnych branżach, szwaczek, stolarzy, magazynierów. Wiele ogłoszeń o pracę to także etaty dla sprzedawców, doradców klientów czy pracowników biurowych. Relatywnie dużo miejsc pracy czeka w Bielsko-Białej w restauracjach oraz na produkcji. W mieście jest także duże zapotrzebowanie na elektryków i kucharzy. Pracę można znaleźć tutaj również w ramach swojej pierwszej pracy, ponieważ wielu pracodawców zapewnia pracownikom możliwość zdobycia doświadczenia.

Jak zacząć szukanie pracy?

Pracy można szukać za pomocą kilku sprawdzonych sposobów. Pierwszym jest oczywiście, jeśli chodzi o osoby bezrobotne, rejestracja w urzędzie pracy. Osoby, które chcą zmienić pracę, mogą sprawdzić inne firmy w branży, w której chcą pracować i zostawić tam swoje CV. W ramach poszukiwania pracy warto sprawdzić ogłoszenia w agencjach pracy i oraz niepublicznych pośrednictwach pracy. Z całą pewnością dobrym pomysłem jest regularne przeglądanie portali z ogłoszeniami o pracę oraz lokalnych gazet. Przekazanie informacji o poszukiwaniu pracy rodzinie oraz znajomym to dodatkowa sprawdzona metoda zwiększająca szansę na szybkie znalezienie zatrudnienia.