„Nie ma pracy” – to bardzo modne obecnie w Polsce stwierdzenie. Jednak jest ono kłamstwem. Propozycji zatrudnienia w naszym kraju nie brakuje i jesteśmy w stanie to udowodnić wszystkim niedowiarkom. W poniższym artykule przedstawiamy niezbite dowody na to, że praca jest i czeka na chętnych, a bezrobocie to tylko stan umysłu.

74 000 ogłoszeń!

GoWork.pl pomaga znaleźć zatrudnienie od wielu lat. Obecnie posiadamy na naszym portalu ponad 74 000 ogłoszeń o pracę. Co więcej, ciągle pojawiają się nowe. Nasza wyszukiwarka pozwala wybrać dla siebie pracę w dowolnym mieście i wymarzonej branży. Tylko kilka kliknięć dzieli cię od zatrudnienia.

Zaufanie

Nie narzekaj i nie stosuj wymówki, że nie ufasz pracodawcom. W dzisiejszych czasach internet pozwala błyskawicznie dowiedzieć się wszystkiego o danej firmie. W naszej bazie opinii mamy ponad milion opinii o pracodawcach. Wielkość naszego portalu i ilość dodawanych codziennie opinii pozwala zweryfikować wiarygodność komentarzy. Zaufanie to wiedza.

Urzędy pracy

Nie każdy chce szukać pracy z pomocą internetu. Pozostają w takim razie urzędy pracy. Według CBOP obecnie oferują ok. 20 000 ofert pracy, co przekłada się na ok. 48 000 wolnych miejsc pracy. W 2013 roku pracodawcy zgłosili 874 000 miejsc pracy do dyspozycji publicznych służb zatrudnienia (wzrost o 11% w stosunku do poprzedniego roku).W 2014 roku tylko w I kwartale do urzędów przesłano ok. 300 000 ofert stażów i szkoleń zawodowych (60 000 więcej niż w roku poprzednim).

Targi Pracy

W Polsce coraz liczniej odbywają się różne targi i giełdy pracy. To świetny pomysł aby znaleźć dla siebie pracodawcę. Przykładowo, na tegorocznych targach JOBSPOT swoje stanowisko wystawiło aż 35 firm. Szacuje się, że przewinęło się między nimi ok. 700 osób. Dodatkowo na wielu takich targach odbywają się również debaty i prelekcje dotyczące rozwoju kariery.

Praca dla studenta

Nie ma pracy dla studentów? Nic bardziej mylnego. Aktualnie w naszym serwisie znajduje się ponad 1500 ofert pracy skierowanych do osób uczących się. Z pewnością znajdziesz pracę odpowiednią dla siebie, i to taką którą dostosujesz czasowo do swojego tryby nauki.

Praca bez CV

Twierdzisz, że masz za mało atutów w CV? Nie martw się. Nadchodzi nowa era w rekrutacji, gdzie coraz bardziej liczą się same umiejętności i osobowość. Doskonałym przykładem jest pani Monika Czaplicka z firmy Wobuzz, która całkiem niedawno ogłosiła bardzo ciekawą rekrutację. Nie jest zainteresowana doświadczeniem, wykształceniem i CV kandydata. Liczą się tylko umiejętności. Oryginalnych i nietypowych rekrutacji jest coraz więcej. Pisaliśmy o tym zjawisku w jednym z naszych artykułów („Nietypowa rekrutacja”).

Statystyki kłamią!

Bezrobocie, mnóstwo kandydatów na jedno miejsce… statystki mogą wpędzić w depresję. Według nich pracę najtrudniej znaleźć w Radomiu, gdzie teoretycznie jest mało ogłoszeń i dużo osób na jedno miejsce. Nie wierz w statystyki, uwierz w fakty. Obecnie posiadamy na naszej stronie ponad 200 ogłoszeń dotyczących pracy w Radomiu. Jest w czym wybierać. Tym bardziej, że obecnie role się odwracają i coraz częściej na jednego pracownika przypada kilku pracodawców.

Skąd w takim razie bierze się przekonanie, że nie ma pracy? Trzeba po prostu diametralnie zmienić swoje nastawienie do niej. Intensywniejsze poszukiwania o szerszym spektrum, kreatywność, dużo wiary w siebie, optymizm – z takim nastawieniem bez problemu znajdziemy pracę, a może nawet to ona znajdzie nas.