Pierwsze wzmianki o Skierniewicach pochodzą już z XIV wieku, zaś miasto uzyskało prawa miejskie w 1457 roku. Skierniewice leżą w województwie łódzkim, a konkretnie na Równinie Łowicko-Błońskiej. Miasto jest dobrze skomunikowane ze stolicą Polski, zapewnia spokój i odpoczynek od zgiełku, a ceny mieszkań są tutaj bardzo atrakcyjne – dlatego też wiele osób wybiera Skierniewice na swoje miejsce do życia. Dziś sprawdzimy, jak prezentuje się tamtejszy rynek pracy oraz to, czy łatwo o znalezienie dobrej posady w tej miejscowości. Zapraszamy do lektury!

Praca Skierniewice – jak wygląda tutejszy rynek pracy?

Stopa bezrobocia w Skierniewicach obniża się, w mieście na ilość nowych miejsc pracy spory wpływ mają duże, znane firmy. Przedsiębiorstwa te należą do najbardziej znanych pracodawców w mieście. Mowa tutaj o m.in. Empiku, Castoramie, ING Banku Śląskim czy Kauflandzie i Netto. Galeria handlowa Dekada również zatrudnia dużą liczbę pracowników, podobnie jak hotele Maraton i Dworek. Liczne miejsca pracy tworzą Miejski Zakład Komunikacji, placówki medyczne, placówki oświatowe oraz instytucje publiczne. Jeżeli chodzi o zatrudnienie w mieście, szczególnie odznaczają się tutaj dwa sektory, a mianowicie przemysł i budownictwo oraz usługi. Najniżej plasują się za to sektor finansowy oraz sektor rolniczy – najmniej osób pracuje w tych branżach.

Praca Skierniewice – zawody najbardziej poszukiwane

W Skierniewicach problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć pracownicy budowlani (tynkarze, murarze, stolarze budowlani, brukarze, ślusarze, cieśle czy dekarze). Oferty dotyczą często również elektryków oraz magazynierów, a także operatorów maszyn do produkcji wyrobów papierniczych. Do zawodów deficytowych zalicza się kierowników do spraw produkcji przemysłowej oraz monterów i konserwatorów instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych. Pracę stosunkowo szybko powinni znaleźć również psycholodzy, psychoterapeuci, pracownicy socjalni, logopedzi, pracownicy produkcji odzieży, praczki, a także rozmaici przedstawiciele służby zdrowia (w tym położne, lekarze i ratownicy medyczni). Przedstawiciele handlowi również często pojawiają się w kontekście ofert pracy.

Praca Skierniewice – zawody nadwyżkowe

Powyższe zawody mogą liczyć na mniejszą konkurencję, większy wybór ciekawych ofert oraz atrakcyjne zarobki; nie wszyscy jednak są w tak dobrym położeniu. Na pewne zatrudnienie nie mogą liczyć sprzedawcy, dietetycy oraz technicy rolnictwa; są to bowiem zawody nadwyżkowe w Skierniewicach. Wpisując w wyszukiwarkę praca Skierniewice, dowiemy się, że również zawody takie, jak: pomoc kuchenna, pakowacz ręczy czy projektant grafiki rzadziej występują w ofertach.

 Skierniewice – jak znaleźć pracę?

W Skierniewicach pracę znajdzie zarówno absolwent szkoły wyższej, jak i student oraz osoba bez doświadczenia. Jeżeli chodzi o zawody deficytowe, to tutaj głównym źródłem ofert mogą być portale ogłoszeniowe, możemy również przejrzeć propozycje zamieszczone w lokalnej prasie czy radiu. Dla osób, które należą do zawodów nadwyżkowych oraz mających problem ze znalezieniem pracy, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z urzędu pracy.

Urzędy pracy oferują znacznie więcej niż ogłoszenia pracodawców. Osoba bezrobotna może tutaj skorzystać z szeregu usług, mających na celu pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy. Doradztwo specjalisty ułatwia szybkie znalezienie pracy, a w ramach zwalczania bezrobocia realizowane są tutaj różne programy aktywizacji zawodowej (również dzięki dotacjom z Unii Europejskiej). Istnieje możliwość uczestnictwa w przydatnych stażach i szkoleniach, a w przypadku podjęcia studiów podyplomowych lub założenia własnej działalności gospodarczej możemy liczyć na dofinansowanie. Wszystkie te działania zwiększają kwalifikacje i doskonale przygotowują do danej pracy. Tym samym zwiększamy nasze szanse na szybkie zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby mieszkające w Skierniewicach mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy przy al. Niepodległości 7.

Skierniewice – miasto atrakcyjne dla nowych mieszkańców

  • Skierniewice leżą między Łodzią a Warszawą, dlatego już samo położenie miasta decyduje o dużej atrakcyjności.
  • Miasto przyciąga osoby pragnące mieć dostęp do usług i kultury, ale zarazem ceniące ciszę i spokój z dala od zgiełku panującego w dużych miastach.
  • Skierniewice oferują atmosferę mniejszego miasta ze wszelkimi udogodnieniami oraz możliwością dojazdów do pracy w dużym mieście.
  • Autostrada A2 oraz połączenia kolejowe umożliwiają dojazd zarówno do Łodzi, jak i do Warszawy i to w ok. godzinę (czyli tyle, ile musi przeznaczyć na dojazd do pracy mieszkaniec dużego miasta w godzinach szczytu).
  • Skierniewice kuszą atrakcyjnymi cenami mieszkań – ceny nieruchomości są nie tylko znacznie niższe niż np. w Warszawie, ale również ich wzrost jest powolniejszy. Dodatkowym atutem jest lokalizacja nowych osiedli – deweloperzy decydują się na budowę nowych mieszkań blisko terenów zielonych z pięknymi widokami.
  • Mieszkańcy miasta mogą liczyć na łatwy dostęp do usług czy placówek kulturalnych i sportowych. W Skierniewicach znajdują się kluby fitness, kina, teatry, muzea, towarzystwa kulturalne, a także liczne szkoły zapewniające różne poziomy edukacji.
  • W Skierniewicach powstaje dużo nowych inwestycji, miasto wciąż się rozwija, a dobrze rozbudowana infrastruktura miejska wpływa na poprawę komfortu życia mieszkańców. Na gospodarkę wpływa obecność licznych przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych z rozmaitych dziedzin.
Oceń artykuł
5/5 (1)