Mota-Engil Central Europe

Opinie o Mota-Engil Central Europe

Robotnik

Szału nie ma, jak ma się lepszą propozycję pracy w innej firmie to nie ma co się rozczulac i lepiej iść. Dużo obiecanek, mało realizacji tych obiecanek. Delegacji nie płacą w zamian za to dają aneks do umowy ze zmianą województwa. Na podwyżkę nie ma co liczyć ewentualnie czasem w kwietniu przyjdzie 200brutto więcej lub jak się złoży wypowiedzenie to ktoś się budzi i proponują więcej. Starzy doświadczeni ludzie odchodzą albo na emeryturę albo gdzieś bliżej domu. Młodych nie ma bo słabe zarobki. Socjal nie jest tragiczny mieszkanie płacą, obiady dają w zależności jaka budowa, na Boże Narodzenie wpadnie jakiś dodatek. Za to kadra kierownicza na kontraktach drogowych jest tragiczna 1 lub 2 kierowników ogarnietych na 10. Byle tony i kasa, a jak coś byle jak zrobione to po cichu ukryć i liczyć że wytrzyma gwarancję.

Zbyszek

Ma ktoś informację na temat współpracy Moty z podwykonawcami interesuje mnie głównie infrastruktura .

była

Jeżeli zastanawiacie się czy w ogóle podjąć pracę w tej firmie to lepiej zostańcie na bezrobociu albo podejmijcie pracę w innej firmie. Janusz korporacji, który posiada wszystkie jej wady, ale nie posiada za to żadnych zalet. Bezsensowna biurokracja, niesłowność przełożonych, obiecują coś co gdzieś indziej jest standardem nie wywiązując się później z tego. Jak chciałam raz odejść błagali abym została, określiłam swoje oczekiwania i co? Nic z tego nie dostałam. Z tego co koledzy z kontraktów mówili, z dnia na dzień mogą Cię rzucić na drugi koniec Polski i nic ich nie obchodzi, że ma się rodzinę, małe dzieci. Podwyżki, premie - można zapomnieć. Całe szczęście to już moja przeszłość. Serdecznie więc odradzam podejmowanie pracy w tej firmie.

Darek
@była

Potwierdzam w 100%. Kiedyś przyszedłem po zasłużoną i obiecaną podwyżkę to przełożony się zbulwersował. No jak przecież mogę prosić o coś co należało mi się w tym wypadku kak psu buda. Dodam tylko że zarabiałem wtedy tak śmieszne pieniądze, że szkoda gadać. Całe szczęście i moja przygoda z Motą dobiegła końca i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał tam wracać

była
@Darek

Żebyś wiedział Darku. Jak cicho siedzisz i nic z tym nie robisz to jest w miarę miło (nie wszędzie) , ale jak tylko się odezwiesz to od razu relacje się pogarszają. Raz chciałam zmienić dział, trochę się wypaliłam w jednym, poszłam na rozmowę z innym menadżerem i wszystko było ok dopóki nie zapytałam o warunki finansowe. Nagle skończył ze mną spotkanie, bo niby coś mu nagle wypadło... Ogólnie podsumowując - żenada. Aha, jeszcze jedna rzecz. Jeżeli już zdecydujecie się zmienić pracę na Motę, dobrze się zastanówcie, lubią po dwóch tygodniach zadzwonić, że jednak ich oferta nie jest już aktualna...

@była

Tylko narzekacie! A firma naprawdę dobra! Pracuję jako inżynier budowy na delegacji w Katowicach, zarabiam z ryczałtem ok. 3500 zł na rękę ;) Mieszkanie firmowe, więc nie muszę swojego wynajmować! Fajna ekipa, pracujemy 7-18, i co druga sobota. Ubrania firmowe też dostajemy. Jedyny minus, to mamy tylko jeden samochód służbowy na całą kadrę zarządzającą i czasem muszę prywatnym jeździć.

@Inżynier

3,5 tys. nie jest warte takiego poświęcenia jak delegacja... Tyle często w wielu korpo dostajesz na start i siedzisz na czterech literach przez 8 godzin, a później do widzenia, więc wiesz. Ciesz się że 3,5 tys. i mieszkanie, bo to chyba max. z tego co mogłeś ugrać. Nie wiem jak teraz, ale nie tak dawno inżynierowie zarabiali 2 tys., żenada w porównaniu do takich ciężkich i wymagających studiów oraz samej pracy jaką się wykonuje. Rotacja w Mocie jest ogromna i nikt kto zmienił pracę na inną nie narzeka. Co do samochodu służbowego, również żenada. Każdy powinien mieć swój. Jak praca wymaga dojazdów codziennych i delegacji to z definicji każdy powinien mieć auto, a przynajmniej kadra inżynierska.

Ola
@Inżynier

Serio, to takie świetne wynagrodzenie? Wychodzi jakieś 13 zł/h z groszami na rękę przy tylu godzinach pracy. Więcej płacą za wykładanie towaru... dopóki inżynierowie budownictwa nie zaczną sie szanować to w dalszym ciągu będziesz taki wyzysk...

@Artur

No udało mi się z tą stawką. Jestem już po uprawnieniach, więc niedługo będę chciał awansować na kierownika robót. Myślę, że ugram z 4500 zł :)

@Inżynier

A to tak, myślę że jak najbardziej realna stawka :) nawet myślę że o 5,5 tys. możesz powalczyć.

@Artur

O to super! Myślę że aktualnie 4500 zł to w sam raz! Trochę doświadczenia zbiorę i będę celował wyżej :)

@Inżynier

Polecam od razu celować wyżej, później nic już nie dostaniesz, nie w tej firmie.

@Inżynier

tak jak Artur też bym proponował celować wyżej, bez uprawnień mam tyle i nie pracuje po 11 godzin.

@Michał

Michał, w ME tyle można zarobić? Wszyscy znajomi inżynierowie budowy mniej niż 4 tys. zarabiają :(

Renia

Czy ktoś orientuje się jak wygląda praca w Księgowości? Jaka atmosfera, szef, lider? Proszę o szczerą opinię, ponieważ zastanawiam się nad wysłaniem CV.

A-kol
@Renia

Praca w księgowości.....nowe osoby tylko skanują faktury i ewentualnie wrzucają je do systemu. Niestety, rozwinąć zawodowo się tak nie można :) Są bardzo duże opóźnienia w fakturowaniu stąd też wynika taka forma pracy. Często stres, praca pod presją czasu.

Karol
@A-kol

Bazując na Twoim doświadczeniu w firmie mogłabyś powiedzieć, czy po wdrożeniu do pracy w księgowości, można z czasem liczyć na bardziej ambitne zlecenia, niż tylko skanowanie? Mam na myśli rozlicznie faktur i prowadzenie księgowości. Firma według Ciebie daje możliwość rozwoju i oferuje kursy branżowe, które przydadzą się w pracy?

Kucharz
@Karol

Nie w tej firmie , jak już zostałeś zatrudniony do czegoś to nie licz na to ,że ktoś pomoże Ci się rozwinąć ... no może w przypadku, że ktoś się zwolni i fartem zostaniesz zaklej dziurą + to co robiłeś do tej pory bez bonusu w postaci podwyżki ... Czyli witaj Osiołku

Patrycja
@Kucharz

napiszcie proszę jak traktuje lider pracowników w dziale ksiegowosci, jaka jest ogolnie atmosfera?

przyjazny

od kiedy mogę zacząć

Boryna

Ja w ciągu trzech lat z łopaty na operatora równiarka mnie wyszkolili kurs opłacili ja jestem zadowolony z tej pracy

papiak

bo do MOTY przychodzą same nieMOTY :)))))

pracowałem z nim

Potwierdzam, ten Kierbud to prawdziwy (usunięte przez administratora), bez kompetencji do pełnienia tej funkcji. Powinni mu odebrać uprawnienia.

BOB... PW

Po żenującej budowie jaką była inwestycja MOTY przy al. 29 listopada w Krakowie myślałem, że gorzej być nie może. A tu jednak niespodzianka!. Budowa MOTY -> SELVITA przy ul. Podole bije ją na głowę. Totalna partyzantka. K(usunięte przez administratora) Na budowie nie ma prądu - agregat prądotwórczy wyłączany na noc ze względu na oszczędność paliwa, nie ma wody na cele socjalne, ludzie nie mają się gdzie umyć, brak wody zdatnej do picia, pytanie kiedy zainteresuje się tą budową PIS i PIP ? (usunięte przez administratora)Ambitny termin na realizację inwestycji jaką jest SELVITA jest mrzonką! ha ha ha

Rafał

Może firma ma chwilowe problemy z płynnością finansową, często od niej nie zależną i za moment sytuacja wróci do normy. Wcześniej na forum nikt nie sygnalizował takich problemów. Podaje link do strony gdzie znajdziecie najnowsze oferty rekrutacyjne https://pracodawcy.pracuj.pl/mota-engil-central-europe-s-a,5684 Mota Engil Polska szuka dużej ilości pracowników, więc wygląda, że jest w dobrej kondycji. Koniecznie napiszcie jeżeli zdecydujecie się na złożenie CV.

xxx

zgadzam się firma zalega wiele miesięcy za dostarczenie sprzętu. Nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy dostana opłacone faktury.

Mm
@Rafał

Jest dużo ogłoszeń bo duża rotacja która z czegos wynika. Kto doświadczony i nie może liczyc na wyższe zarobki i traktowanie go jak trzeba to ucieka.

jacek

Na wydziale elektromechanicznym w Piasecznie jest młody inżynier 28 lat chyba ma albo 29. Lubi się podniecać do pracowników na innej budowie dyżurni się z niego śmiali że jest gamoń...... Wiadomo młody chce zrobić kariere a w rzeczywistości jest czarny jak jego włosy i oczy......

Olga
@jacek

Forum Gowork.pl to nie miejsce na opisywanie konkretnych osób i obrażanie ich. Jeśli pracujesz w Mota Engil to chętnie poznamy Twoją opinię odnośnie tego pracodawcy. Czy możesz powiedzieć na jaką umowę można liczyć na początek współpracy?

Zdziwiony

Nie polecam! Wysyłają mnie na delegację do innego województwa i każą podpisać aneks do umowy, że praca obejmuje to województwo. Chcą uniknąć płacenia delegacji w wysokości 30zł / dzień. To już zakrawa na Janusz - Engil.

;)
@Zdziwiony

Pracowałem w Mocie i wiem że koledzy dostawali aneksy z dopisanymi województwami. Cwaniaki

@;)

O podwyżki też ciężko :( podobno słaba sytuacja finansowa ME. Jak żyć?

Karol
@Zdziwiony

Ile średnio trwają delegację, na które wysyła firma Mota Engil? Chciałbym uzyskać nieco informacji na temat pracy w tej firmie, a z wypowiedzi, które dodałeś, wywnioskowałem, że tam pracujesz. Jak ogólnie ocenisz tego pracodawcę pod względem rozwoju zawodowego? Warto podjąć pracę, chociażby dla zdobycia doświadczenia?

Gregor
@;)

Zmiana budowy i zmiana województwa to aneksik do odpisania żeby delegacji nie płacić.

Siwy
@Zdziwiony

To prawda podwyżki są żałosne

Siwy
@Karol

Różnie trwają delegację od roku do prawie trzech lat i od razu dają aneks do podpisania żeby nie płacić delegacji a jak nie podpisuje się to do zwolnienia ☺

Ty

Premie to dyrektor chyba dostaje. Szary człowiek (usunięte przez administratora) po to żeby elyta dostała

Kucharz
@;)

Standardowa procedura aby nie wypłacać delegacji

rodo

Jak W Mota w płatnościami za faktury?

potencjalny pracownik prawie

Firma z niskim budżetem dla pracowników. Rozmowa o pracę, na takim poziomie że w trakcie już żałowałem i wiedziałem że tylko strata czasu. Osoba reprezentująca firmę to Dyrektor - brak jakichkolwiek predyspozycji do piastowanej funkcji, do tego spostrzeżenia wystarczy mniej niż jedna minuta rozmowy. Firma moim zdanie dno, jak nie masz alternatywy to jako ostateczność. Najgorszy i najmniejszy podwykonawca moim zdaniem rokuje lepiej niż ten twór. Opinia oczywiście negatywna - nie polecam, nawet kliknięcie aplikuj to dużo za dużo niż są warci.

calówka
@potencjalny pracownik prawie

Żałuj, że nie spotkałeś się z Kierownikiem budowy z SELVITY - budowa MOTY. To dopiero jest ameba. Wyszedłbyś max po 5 minutach ... i miałbyś czas wolny, bua ha ha , bua ha ha. Poza tym potwierdzam to co napisałeś o poziomie firmy - DNO.

Gregory

Witam a jak wygląda sytuacja w laboratorium?

PW

Oszukują na wielką skalę podwykonawców Nie radzę nic z nimi robić Moje sugestie dla Mota Engil Polska S.A.: Omijać z daleka

RR
@PW

hej witam, mam od nich zlecenia i zapytania mozesz jakoś wskazac czym problem, nie odbieraja robót, protokołow, zawyżają normy . Przyda mi sie kazda informacja

Asiaasia

Jak sie z nimi mozna skontaktowac? Na numery podane na stronie nikt nie odbiera?

@Asiaasia

I nie odbiorą, taka polityka.

Zdziwiony

Właśnie dodali ofertę na inżyniera budowy, 2400 netto/m-c. Brawo za poważne podejście!

Sad

To jest właśnie Kraków :/

@Sad

W innych miastach jest lepiej?

inżynier
@Zdziwiony

Kolega pod Warszawą dostał 3500 netto jako inżynier budowy bez uprawnień.

@inżynier

Jak na Warszawę to mało

inżynier
@Zdziwiony

Ale więcej niż w Krakowie.

Pd
@inżynier

Bo to zależy od tego czy jesteś Janek czy Grzesiek, czy Aśka. Jedni więcej zarabiają bez doświadczenia nic Ci co je maja i doświadczenie i wyższe stanowisko. Ot taka firma. Życzę powodzenia z podwyżkami - 100 zł haha

jacek

W tej firmie ci co chodzą dwa razy do roku na L4 to dostają podwyżki ,a ci co pracują i się nie opiepszają nie dostają nic. Ogólnie non stop kłótnia między pracownikami.

ans
@jacek

to idź dwa razy na L4 = dostaniesz podwyżkę, albo idź 4 x L4, to dostaniesz dwie podwyżki!

Podwykonawca

(usunięte przez administratora) Nie polecam współpracy.

adamp

czy ktoś wie kiedy oni ruszają z S19 Lublin - Krasnik?

Kris

Firma nie płaciw terminie podwykonawcą!!! A umowy bronią tylko firmę Mota. Ludzie nie wykonujcie zleceń tej firmie (usunięte przez administratora) mi zalegaj 59 000 zł. Już umówiłem się z prawnikiem jeszcze przed świętami sprawa trafia do sądu. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zwykli (usunięte przez administratora) nie płaca podwykonawcą.

Kwaku

od 1 grudnia awansik! 5500 netto :) Jednak Mota Engil to solidna firma, która dba o swoją wykształconą kadrę.

Zostaw merytoryczną opinię o Mota-Engil Central Europe - Kraków

• Jak się pracuje w Mota-Engil Central Europe?

Zobacz opinie na temat firmy Mota-Engil Central Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mota-Engil Central Europe?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mota-Engil Central Europe?

Kandydaci do pracy w Mota-Engil Central Europe napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mota-Engil Central Europe