Mota-Engil Central Europe

Opinie o Mota-Engil Central Europe

Katarzyna

Uwaga!!! Ostrzegam wszystkich przed stanowiskiem Administrator Kontraktu. To stanowisko powinno nazywać się asystentka/sekretarka. Poszukują inżynierów na to stanowisko ... tylko po co jak wszyscy traktują mnie jak panią do pisania pism. Bycie inżynierem i praca na tym stanowisku to wielka pomyłka, to stanowisko nie ma nic wspólnego z budownictwem. Strasznie oszukują na rozmowie kwalifikacyjnej, nawet zapomnieli powiedzieć, że będę miała wpisane pół Polski jako miejsce pracy, dodatkowo bardzo częste wyjazdy pociągiem, pks-em i to na koniec Polski... samochód obiecali...i na tym skończyło się. Niestety miernie oceniam tą firmę ... są lepsze firmy

WIERZYTELNOŚCI

Skutecznie odzyskujemy należności od wszelkich podmiotów prawa gospodarczego, które nie płacą swoich zobowiązań w terminie. Nie mamy problemu z największymi kontrahentami drogowo-autostradowymi na rynku i radzimy sobie także z nimi. Kredytujemy koszty postępowania sądowego oraz wykupujemy wierzytelności. Jeżeli jesteś poszkodowany lub posiadasz zatory płatnicze zgłoś się do nas - depo220@wp.pl

Janek

Ja również z przykrością muszę powiedzieć, że mam problem z rozliczeniem za wykonaną pracę. Termin płatności faktury już dawno minął. Nie zamierzam jednak odpuścić, pomimo małej kwoty. Poczekam do końca tygodnia i skieruję sprawę do Krajowego Rejestru Dłużników. Może to ich trochę otrzeźwi. Poprzednio korzystałem z tego rozwiązania parę lat temu. Perspektywa blokady finansowej zmusiła do zapłaty klienta z którym sądziłem się przez siedem lat.

WIERZYTELNOŚCI
@Janek

Jaką różnice zrobi takiemu gigantowi kolejny wpis do KRD ?? Wpisów jest mnóstwo - tzw. wrzucenie sprawy do jednego worka.

Wojtek

Paweł pracujesz na budowie za taką kwotę i utrzymujesz rodzinę?:) Żartujesz chyba Zdaję sobie sprawę za ile pracują w kraju obecnie . Nie stać mnie na pracę w kraju(czytaj pracodawcy nie stać na zarobki których oczekuję) A jestem zbrojarzem Pozdrawiam:)

przyjazny

od kiedy mogę zacząć

pracuje teraz

panowie super robota 11 zł brutto wypłata 2 lata super ale za 300godzin a teraz ponad rok 1500-1400 na konto na czas owszem ale wypowiedzenie co dzień można dostać bo świadków trzeba jakoś uciszyć najlepiej zwolnieniem. I nie ważne że wszyscy coś kradną a ty jesteś sumienny i uczciwy to się nie liczy bo PO CO!!!!! chcesz tam pracować to najlepiej mieć duże cyck... i do biura wtedy premia i kasa puki nie wrócą do żon będzie zawsze Powodzenia jeśli tata jest dyrektorem albo mama z nim śpi a reszta ma robić albo spać w trawie i tak ich po skończonym kontrakcie się zwolni

Wojtek
@pracuje teraz

Zwolniłem się jak chcieli mi wręczyć aneks do umowy. Stawka obniżona do 14 zł brutto. Podziwiam. Mnie nie stać pracować za takie niby pieniądze w Polsce i mieć rodzinę. Od 4 lat poza granicami kraju

Gość 1

...I to wszystko. Dziękuję.

Jakoś nie chce mi się wierzyć że to zabrał. Jak...przeniósł na plecach? Czy na pewno to był dom, czy może bunkier? A może się komuś pomyliły wiązki?

@Gość

nie kolego- na jednej z inwestycji kubaturowych jedna brama wjechała dłużyca a druga wyjechała potwierdzaja wpisy na bramie nr.1 i 2....ale to nie ważne.....odstep pomiedzy wjazdem i wyjazdem był 10 min...nie zdązonoby rozładowac .....a wpis swiadczący o wyjeździe mówi ze wyjechało auto stali..zreszta pracujący tam ludzie maja zdjecia....ale to juz było..wracam do tematu..że sami na poły położylismy tafirmę...pomimo wysokich stawek utrzymania zarządu...

Gość 1
@Gość

Pracowałem w tej firmie. Tak, to prawda, że sami położyliśmy ją na poły. Pracowałem w jednej z „faktorii”, która odegrała ważną rolę w sieci działań realizacji jednego z dużych kontraktów. Mój przełożony Portugalczyk - bardzo fajny gość. Do dziś współpracę z nim wspominam dobrze i miło. Uważam, że przez cały czas wspólnej pracy mieliśmy tendencję podobną do opisanej 20.12.2014 przez SZLŻR. Niestety, to jednak przez polskiego pana i jego ekipy, którzy zapewne też mieli przełożonych portugalskich, została ona położona na poły… . Najwidoczniej zależało im na zachowaniu wszystkiego po staremu. Hmm, no cóż… ale to nieważne… było… minęło… pozostały jedynie wspomnienia… . Pozdrawiam.

SZLŻR

Witam, Pracowałem w tej „niedoskonałej firmie” i pamiętam że wyglądało to mniej więcej tak: - praca przy pomocy wielu robotników pracujących przez bardzo dużo godzin dziennie za niskie wynagrodzenie, poganianych przez tzw. „poganiaczy”, - sprzęt często niedostosowanego do potrzeb i przestarzały, używany z przerwami a więc wykorzystywany niedostatecznie, - działanie na zasadzie improwizacji. Obecnie pracuję w innej firmie (polskiej) gdzie praca odbywa się m.in. przy pomocy: - niewielkich zespołów wysokokwalifikowanych robotników pracujących wydajnie przez 8 godzin za wysoką stawkę godzinową, - niewielkiej liczby odpowiednich maszyn i urządzeń będących w ciągłym użyciu i wyzyskiwanych intensywnie, - używania minimum materiałów o odpowiedniej jakości, - organizacyjnego przygotowania działania. Także jestem mile zaskoczony, że My Polacy mamy tendencję do „wytwórczości doskonałej” a inni powinni się od Nas uczyć. Pozdrawiam.

@SZLŻR

To prawda.....sam pracowałem w .....to prawda.....ale my sami Polacy...pomagaliśmy utrzymac taki stan rzeczy...

niemota
@Gość

No tak...ale sami nie stworzyliśmy sobie warunków pracy...

@niemota

To nie prawda.....gdy zgłosiłem kradzież stali (jeden z kierowników dom budował)powiedziano mi że zabrał stal odpadowa...fakt ..stal w 12 metrowych odcinkach ...całe 24 tony....wiele takich przykładów..a sami inno paszportowi pracownicy moty robili wieksze ..ale ich juz nie ma....

PWD

Pracowałem w tej chorej firmie. Kilka postów wcześniejszych to szczera prawda. Te o dyrektorach- prawda, o pracownikach lizusach prawda, o zwolnieniach też prawda, pracownik jest nieistotny zawsze zatrudnią nowego, ale pensja była zawsze na czas inna sprawa czy za wszystko było płacone. Generalnie KORPORACJA, indolencja, spychalstwo, lenistwo, na budowach handel materiałami na lewo. Wytwórnie jadą na minimalnych recepturach w dzień a w nocy zmieniają zawartość asfaltu tak że to nie trzyma się już norm. Zresztą normy interpretowane zawsze na swoją korzyść,a jak się coś wyda to ratowanie swojej (usunięte przez administratora) Fachowców tam szukaj między majstrami (niestety też tam coraz trudniej o takich)bo wyższy szczebel to są kolesie kolesi z ładnymi grzywkami(tacy METROSEKSUALNI) i piękną gadką ale bez pojęcia o budowie dróg. Samobójców chcących tam pójść ostrzegam że bywa tak: przychodzi taki i podsuwa ci papier o tym że przenoszą cię na drugi koniec kraju (żeby nie płacić delegacji)a jak się nie zgodzisz to natychmiast wyciąga gotowe wypowiedzenie. Nie wymigasz się chorobowym, bo przyślą ci wypowiedzenie kurierem(żeby mieć potwierdzenie dostawy). Pozdrawiam

eejnfufewjgnw

kierowca ma wykonac badani jak kosmonałta odradzam nie chonorują psycho testów masz zrobic nowe LEKARZY 12 przeswietleń mnogo włącznie z przeswietleniem doni

Podwykonawca

Po wykonanej pracy można sobie do nich dzwonić żeby uregulowali płatności... A w biurze nikt nawet nie odbierze telefonu... Po wizycie, zawsze czegoś brakuje i brak kontaktu... NIE POLECAM OSZUŚCI!!!

@Podwykonawca

No tak, jak w przysłowiu: „Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść"

nigdy moty

pracowałem dla nich w transport kruszyw doprosić się o pieniądze to katastrofa a 90 dni po terminie to norma nie polecam tej firmy nikomu

madzia

Pracuję tam, a więc mogę napisać jak jest ogólnie. Wysokość wypłaty nie ma nic wspólnego z wykonywaniem dobrej i ciężkiej pracy. Generalnie kto ma robotę załatwioną po znajomości, układy, ewentualnie dobrze włazi w d... komu trzeba, ten ma lepiej. Coś takiego jak etyka nie istnieje. W mojej ocenie, dyrektorzy i inne osoby zarządzające - martwią się jedynie o własne d..., wykazują niekompetencję, podejmują decyzje spychające firmę i innych pracowników w dół.

tak jak wszędzie około 8 tyś. brutto

Nowicjusz

A czy ktoś może wie, jakie jest aktualnie na start wynagrodzenie kierownika robót kubaturowych? Jestem zainteresowany pracą w Mota-Engil. Chciałbym poznać opinie pracowników którzy aktualnie pracują bądź pracowali na tym stanowisku. Byłoby super. Proszę o informacje i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

lucky555

znalem kiedys jednego operatora koparki-ładowarki który pracował u nich na kontrakcie, opowiadał że pracował min. 12 godzin dziennie + soboty a jak nie było roboty na maszynie to razem z innymi musiał montowac szalunki, zbrojenie itd. zjazd do domu co 2-3 tygodnie, w dniu zjazdu pracował tyle co pozostali i pózniej musiał ich wieźć 300 km do domu, kierownik nie pozwalał mu zejsc ze stanowiska wczesniej zeby sie mógł przespac, stawka godzinowa z tego co mówił to powyzej 10 pln brutto do tego piecdzisiatki i setki

koparkowy

Witam pracowałem dla moty engil przez agencje pracy s8 kepno zarobki miałem dobre na czas było płacone dobra atmosfera spoko kierownik (usunięte przez administratora) super gosc no ale sie skonczyło gdy by była tam praca na koparki na pewno tam wróce polecam.

gr

Witam, Byłem na stażu w Mota-engil i powiem krótko to jest jeden wielki SYF, Na początek obiecanki-cacanki że mnie wyszkolą i w ogóle, co się okazało w pierwsze 2 tygodnie siedziałem i układałem papiery po burdelu co jakiś nieodpowiedzialny kierowniczek zrobił, później przechodzenie od chłopa do chłopa bo nie wiedzieli co ze mną zrobić, a na koniec niby tak super poznasz tajniki pracy w terenie, a tak naprawdę będziesz pociskał z palikami w błocie i w pełnym słońcu i na koniec ci nawet nie podziękują.Banda palantów którzy nie wiedzą za co się zabrać, połowę pozwalniali a druga połowa tych normalnych ludzi sama się zwolniła i nie dziwie się czemu.Nie polecam ponieważ zostaniesz wykorzystany i wyciśnięty jak (usunięte przez administratora)

robol

Witam, tak czytam te komentarze i chce dodać swój. Kiedyś wykonalem dla nich plan w 100%. Wyprodukowałem w jednej z ich faktorii, w ciągu krótkiego czasu bardzo dużo roboty na wiecznie psujących się, przestarzałych maszynach-złomach. Byl to nie lada wyczyn, syzyfowa praca, odwalony kawal trudnej, porzadnej i fachowej roboty. Pewnego dnia sobie siędze i przychodzi do mnie portugal z towarzystwem ze słowami: „Dostajesz wypowiedzenie, ile wYYprOOOOOOOdukowałes roboty!!!!!!!!” O K…WA!!! Nigdy wcześniej tak się nie poczułem, jak (usunięte przez administratora) i to we własnym kraju. A tfu… - NIE, TAK WSPÓŁPRACOWAC Z PANAMI PORTUGALAMI NIE BĘDZIEMY !!! W tak chamski sposób nigdzie wcześniej nie zostałem potraktowany. MOTA GOODBYE FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@her, A TY WIESZ O CO PYTASZ ???????????????????

Zostaw merytoryczną opinię o Mota-Engil Central Europe - Kraków

• Jak się pracuje w Mota-Engil Central Europe?

Zobacz opinie na temat firmy Mota-Engil Central Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mota-Engil Central Europe?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mota-Engil Central Europe?

Kandydaci do pracy w Mota-Engil Central Europe napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mota-Engil Central Europe