Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.

Opinie o Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.

Pracuję tu od niedawna, ale obraz firmy jaki wyłania się z moich dotychczasowych obserwacji, pozwala mi stwierdzić, że jest to prawdopodobnie najlepsza firma w jakiej pracowałem. Panują tu wysokie standardy w większości obszarów działania i dotyczy to zarówno wysokiego poziomu technologicznego firmy, jak i podejścia do pracownika i relacji międzyludzkich. Do tego wynagrodzenia i pakiet socjalny, są także satysfakcjonujące.

Tom

Zgodzę się z Tobą. Firma na wysokim poziomie!

dżemix

jak wyglądają staże w tej firmie?

@dżemix

Dzień dobry, osobom bez doświadczenia proponujemy zdobywanie umiejetności w naszej firmie w ramach zatrudnienia na umowe zlecenie. Ilość godzin do przepracowania jest zależna od dostępności kandydata i potrzeb działu, w którym będzie pracować. Jednak nie powinna przekraczać 30h. Firma mocno się rozwija więc jeśli taka osoba jest rokująca jest bardzo duża szansa na pozytywne zatrudnienie. Wymagamy ukończonych studiów kierunkowych (można być również w trakcie studiów 4-5 rok) znajomości języka angielskiego, otwartości na ludzi i pozytywnego podejścia do życia :) Oferty są dostępne na stronach biur karier AGH i Politechniki Krakowskiej. Można również aplikować bezpośrednio do firmy na adres: rekrutacja.krakow@alfalaval.com. Aplikacja powinna zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))”. W tytule wiadomości proszę wpisać interesujący obszar/ dział, w którym chciałoby się rozwijać. Pozdrawiamy Dział HR

Maciek
@dżemix

Zależy czego oczekujesz. Jak chcesz się czegoś nauczyć to okazji jest dużo. Jak przeczekać to się zanudzisz. Atmosfera jest taka, że jak jesteś myślący/myśląca to zespół szybko będzie Cię traktować jak członka zespołu. Dodatkowo jak się maa trochę szczęścia i pojawi się wakat to masz praktycznie pierwszeństwo w rekrutacji - zwykle najpierw jest wewnętrzna. Znam sporo osób, które w ten sposób zostały w firmie.

dżemix
@Maciek

bardzo dziękuję za Państwa odpowiedzi

Piter

Jakie zarobki na montażu na start?

@Piter

Dzień dobry, poziom wynagrodzenia jest zależny od posiadanych umiejętności, które sprawdzane są na poziomie rozmowy rekrutacyjnej. Pozdrawiamy Dział HR

Dobry pakiet socjalny m.in prywatna opieka medyczna finansowana przez pracodwacę, kafeteria MyBenefit, dofinansowanie posiłków, dodatkowe ubezpieczenie na życie, darmowe napoje, parking. Atmosfera na plus. Potwierdzam, że pensja zawsze na czas a nawet przed czasem. Wszyscy pomocni, praca jest dość wymagająca trzeba znać sie na rzeczy i znać rysunek techniczny na większości stanowisk, ale nikt nikogo nie pogania i na spokojnie można wywiązywać się ze swoich obowiązków.

Zadowolony

Dobra firma, z bogatym pakietem socjalnym. Atmosfera, przełożeni i współpracownicy zawsze chętni do pomocy. Park maszynowy rozbudowany i nowoczesny. Pracują zarówno osoby młodsze jak i bardziej doświadczone. Wypłata jest zawsze na czas, czasami przy większej produkcji jest możliwość zostać na nadgodziny. Po wcześniejszych doświadczeniach w innych firmach i środowiskach oceniam pracę tutaj na plus.

Paola
@Zadowolony

Młodszy znaczy mniej doświadczony? Tutaj akurat bardzo bym się kłócił.

Czy są może przyjęcia na spawacza w Alfa Laval?

@Piotr

Dzień dobry Panie Piotrze, na ten moment nie prowadzimy jeszcze rekrutacji na to stanowisko dlatego nie ma aktywnej oferty pracy. W przeciągu 1-2 miesięcy oferta powinna się pojawić. Proszę śledzić na bieżąco naszą stronę. Może Pan również przesłać swoje CV na adres: rekrutacja.krakow@alfalaval.com. Aplikacja powinna zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))”. Pozdrawiamy Dział HR

xxx

Ktoś może wypowiedzieć się jak wygląda praca w tej firmie na stanowisku Inżynier Programista CNC?

Moniś
@xxx

nie polecam , jak wikszosc ktora tam pracuje i wszyscy , ktorzy juz nie ...(usunięte przez administratora)

Aleksander
@Moniś

Może mogłabyś rozwinąć swoją opinię i napisać bardziej szczegółowo czemu masz takie zdanie. Z Twojej wypowiedzi niewiele można wywnioskować. Jaka jest atmosfera w Alfa Laval Kraków i czy relacje ze współpracownikami i przełożonym Ci odpowiadają? Przedstaw jakie niedogodności chciałabyś poprawić lub zmienić. Takie szczegółowe informacje pomogą użytkownikom forum poznać realne warunki zatrudnienia.

Kris
@Aleksander

Raczej nie polecałabym dla nowych pracowników, ale każdy robi co uważa. Atmosfera ciężka.

AL

W jakich latach tam pracowałeś? Bo jeżeli chodzi o programistów to było tam sporo zmian.

Ilona

Dlaczego masz tak negatywne zdanie o Alfa Laval? Dużo osób wypowiada się niepochlebnie o pracodawcy, jednak bez żadnych konkretów, przez co wpisy wydają mi się mało wiarygodne. Chciałabym poznać konkretne sytuacje. Co według Ciebie powinno się zmienić, żeby poprawić warunki pracy?

Wezuwianin

ogromna rotacja 40%.... jak na byłego pracownika skąd takie precyzyjne dane, a ciebie to tutaj właśnie nie wyrębisili z trzeciej już pracy za "ponadprzeciętność"?, oczywiście całkowicie bezzasadnie ... no może na 40%

Wezuwianin

A ciebie to tutaj nie wywalili po raz trzeci z pracy?

@xxx

Dzień dobry, jeśli chodzi o stanowisko Programisty to praca wygląda następująco: przygotowanie oraz optymalizacja programów i procesów na maszynach CNC (tokarki 3 i 5-osiowe), dobór właściwych narzędzi do realizacji projektu, nadzór nad procesem wdrażania nowych produktów oraz zmian w już istniejących procesach technologicznych, przeprowadzanie testów na maszynach z udziałem operatora, współpraca przy tworzeniu oprzyrządowania. pozdrawiamy Dział HR

Bardzo dobra firma z bogatym pakietem socjalnym.

Ramwold

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej , aplikowałem na operatora CNC Pytany byłem o doświadczenie na tym stanowisku i na jakiej maszynie obecnie pracuje - dodatkowo pytanie o rysunek technologiczny. Ogólnie miła atmosfera i dość profesjonalnie to wyglądało. Nie zostałem przyjęty, przyjęli mnie w innej firmie na podobnym stanowisku. Może dlatego że tam pytania były zadawane przy stanowisku na którym miałbym pracować i tam miałem okulary przez które widziałem to co mi dali do czytania - Niezły cyrk i zabawa Pozdrawiam Ramwold

Czerwiec

Dziwne, że dużo ważnych opinii stąd zniknęło. Alfa Laval to mocno feudalana firma. Kierownicy boją się o swoje stanowiska, wyróżniają pojedyncze jednostki z działu, siekiera w powietrzu, przyklejone uśmiechy. Obrażanie się za własne zdanie pracownika. Seksistowskie, niestosowne "żarty". Milion rzeczy zrobisz dobrze, a jedna źle - temat jest rolowany przez lata, nigdy nie zostaje zamknięty. Pensja śmieszna, kompletnie niekonkurencyjna na rynku. Nie mają czym zatrzymać pracownika. Nie polecam.

Małgorzata
@Czerwiec

Pensja śmieszna... czyli jaka? :P Mógłbyś podać chociaż widełki stawki, którą dostaje się na starcie w Alfa Lavalu? Czy wpływ na początkową wysokość wynagrodzenia ma doświadczenie lub posiadane umiejętności? Czy każda nowa osoba dostaje tyle samo? I czy bywają podwyżki?

Czerwiec
@Małgorzata

Pensja śmieszna w porównaniu do tego samego stanowiska w innych firmach w Krakowie. Nie wiem, czy wpływ na wysokość wynagrodzenia ma doświadczenie i czy każdy dostaje tyle samo. To raczej nie pytanie do mnie :). Podwyżek w zasadzie nie ma, jeśli są to w związku ze zmienną inflacją - uznaniowo.

@Małgorzata

Dzień dobry, na wynagrodzenie ma wpływ doświadczenie i posiadane umiejętności. Przeglądy pensji są co roku, podwyżki również.

Dział HR

@czerwiec, podwyżki były w tym roku i nie były to podwyżki inflacyjne.

Małgorzata
@Dział HR

A co ma wpływ na ocenę pensji danego pracownika? Co decyduje o tym czy zostanie przyznana podwyżka? I jak duże to są podwyżki?

@Małgorzata

System wynagradzania połączony jest z systemem kompetencji na poszczególnych stanowiskach. Obejmuje wszystkich pracowników.

Pracownik Dec
@Dział HR

Podwyżka o 3% faktycznie nie jest podwyżką inflacyjną. Inflacja jest trochę wyższa????

Franciszek

To nie za ciekawie jeśli chodzi o finanse. Wiadomo co powoduje że te pensje w ogólnym rozrachunku są niższe? Firma ma mniejsze obroty?

Byk
@Czerwiec

Muszę się zgodzić z tą opinią i z niejedna tutaj negatywną.

Aktualność
xyz

Podzieli się ktoś opinią o pracy na stanowisku Konstruktor?

@xyz

Poszukujemy Inżyniera Konstruktora, dział Inżynierów stwarza wiele możliwości do rozwoju i nauki. Szukamy kogoś z doświadczeniem w obróbce skrawaniem i projektowaniu oprzyrządowania do maszyn CNC. Dział HR

spona

Witam, jak wyglądają płace w biurze, dokładnie w dziale kadr? Atmosfera, wdrożenie, praca zdalna?

Wiecie, czy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Dział HR

Dzień dobry, Pracownik do pracy zdalnej otrzymuje laptop, telefon komórkowy jeśli wymaga tego stanowisko. Jeśli nie ma takiej potrzeby dzwonimy za pomocą Teams. HR

Al
@Dział HR

Umówmy się, że przed covidem w AL mało kto miał laptopa, a żeby pracować zdalnie trzeba było zgłosić potrzebę 2 dni wcześniej do it o laptopa i prosić przełożonego o zgodę, którą wyrażał bardzo niechętnie. Znając firmę po covidzie wrócą do starych przekonań, tylko laptopy zostaną ????.

Wilczy Szaniec
@Al

Haha i biurka :)

Mikołaj
@Al

Hej, widzę że znasz Alfa Laval od środka, powiedz mi proszę jaka była atmosfera w firmie, czy pracownicy dobrze dogadywali się między sobą? To zawsze bardzo ważny czynnik, więc liczę że mi to wyjaśnisz. :)

Chybagupi

Ten benefit to nie zły dramat kupując coś przez internet za np. 120 zł używając kodu na 100 to jeżeli chcecie zwrócić towar bo coś wam nie pasuje to na konto wam przelewają 20 zł a o ten bon 100 zł to już jest problem. Co za dramat, banda cymbałów, tak łatwo została nabita w butelkę. Cóż się spodziewać po takiej kadrze.

@Chybagupi

Dzień dobry, Jeśli pojawił się problem z odzyskaniem środków z platformy MyBenefit, prosimy o kontakt z działem HR. Postaramy się pomóc i wyjaśnić sprawę. HR

Maty

Witam? Czy będą w najbliższym czasie lub w nowym roku przyjęcia do firmy na montaż? Czy firma obecnie szuka pracowników?

Hahaha
@Maty

Na montażu jest aż za duzó (usunięte przez administratora) There are too many loader workers in this position.

Konrad
@Hahaha

Siedzących na telefonach????

Jureczek
@Maty

Na montażu praca rewelacja. Siedzisz na telefonie. Popracujesz tak max jak na pol etatu a kasa jak za pelny. Każdy im zazdrości a kierownictwo na to nie reaguje ;)

Adrianek
@Jureczek

Żaden jureczek na montażu nie pracuje więc historia z palca wyssana.

@Jureczek

Widzę że kolega wszedł na wyższy lvl (usunięte przez administratora) Może wystarczyło się poprostu uczyc i złożyć papiery na montaż ?? Pracowałem parę lat w Alfie i wiem jak wygląda tam praca. Skoro boli cię to że inni mają więcej wolnego czasu to może problem leży po twojej stronie ? Może warto przyłożyć się do pracy i zrobić swoje a później mieć wolne niż cały czas walić w konia i udawać jaki to ma się (usunięte przez administratora)? Świat nie kończy się na Alfie ale (usunięte przez administratora)do swojego gniazda zazwyczaj źle się kończy ???? pozdro

Hdnndbshdb

Musiałeś  bardzo dobrze  się uczyć że pracowałeś na montaż. Prze zdolny jesteś . Jak bardzo trzeba się przyłożyć do pracy  żeby cały etat zrobić w pół ale skoro uważasz że tak się da to sam nasrałeś  kolegą do gniazda. Waliłeś konia 4h dziennie i skończyłeś za bramą. Czym taki wykształcony gość po takiej praktyce teraz się zajmuje?

Tadeusz
@Konrad

Moje zdanie jest takie:Zakaz telefonów i "bajerek" a wydajność pracowników na pewno pójdzie w górę. A jak komuś źle to są Przecież inne firmy...

@Jureczek

Kiepska kadra kierownicza na przykladzie SZCZENY. Ci co robią, robią za tych co nie robią.

Jakie wartości są cenione w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Byk

Joanna daj spokój z tymi pytaniami.

Halina
@Byk

Chciałam zapytać o atmosferę w biurach? Jak wyglada praca? Czy atmosfera rzeczywiście taka fajna jak o niej mówią?

Al
@Halina

Atmosfera przedstawiana jest jako świetna, nic bardziej mylnego. W biurach hejt, niby uśmiechy, odgadywanie ludzi. Na dekanterach jest lepiej.

Czy można liczyć w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Maj

Firma oferuje opiekę medyczną w Luxmed.

Jeśli chodzi o pracę w tej firmie to na samym początku przejdźmy do rozmowy kwalifikacyjnej gdzie po długim oczekiwaniu w poczekalni łaskawie się ktoś zjawił. Przebieg rozmowy dość konkretny, pytanie o rysunek techniczny, przedstawienie warunków pracy, wypytywanie o obecną pracę. Propozycja firmy zawsze taka sama ile człowiek by nie miał doświadczenia (w obecnej chwili posiadam 8 lat doświadczenia w różnych rodzajach materiału) podchodziłem 2 razy do rozmowy z nimi i zawsze odpowiedź była ta sama "Kierownik stwierdził ze Pan mało zna się na rysunku technicznym" oferta zawsze ta sama praca za najniższa a niby firma zagraniczna. NIE POLECAM!!!

Janek

Czy w firmie są obecnie przyjęcia? Na jakie zarobki można liczyc na rękę na montażu? Praca w systemie 1?2? Czy 3 zmianowym? Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam.

Zbyszek
@Janek

Czy jest ktos w stanie odpowiedziec na pytanie?

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.