Alfa Laval

Kraków

Opinie o Alfa Laval

pracujący gdzie indziej 2016-11-03 19:14
Myślę że kwota o której piszesz jest realna jeśli jesteś doświadczony i masz umiejętności.

Jeden z operatorów maszyn CNC jeździ ponoć prawie nowym Audi A6 .
Operator CNC 2016-11-03 20:42
To, czy ktoś jeździ takim czy innym samochodem nie jest wyznacznikiem jego dochodów w firmie, zapewniam Was :D . Można mieć bogatych rodziców albo dochody z innych źródeł itp. Gdyby było inaczej, wszyscy jeździliby komunikacją miejską albo busami :P
Myślaczek 2016-11-04 17:24
Zatrudniłem się tam na tzw. "przeczekanie". Trafiła się okazja i im podziękowałem. I nie żałuję tam pracy podjętej, ale z odejścia jestem jeszcze bardziej zadowolony. Alfa-2500 brutto, nowa firma 4800 brutto, bez Multisporta i bułek za 3zł. Bułkę kupuję sobie sam, a abonament na siłownię mam za 80. Gdybym nic nie potrafił to Alfa-SUPER. Jednak gdy coś się potrafi to szkoda czasu, chyba, że na "przeczekanie".
fan 2016-11-04 22:41
jestes moim idolem :-}} hlehle
k713 2016-11-07 12:50
Mam pytanie jakie są zarobki jako operator cnc tokarz lub frezer z doświadczeniem?
maszynista 2016-11-07 15:20
kolego takie stawki sa indywidualnie ustalane i nikt tu nie napisze ci nic sensownego, a przynajmniej nie powinienes sie tymi odpowiedziami sugerowac.

Jak masz faktycznie doswiadczenie i umiejetnosci to mozesz wynegocjowac niezle warunki uwierz ;)
Obywatel Balcerek 2016-11-08 19:20
Taa... Jasne... Kupił prawie nowe za pieniążki z pracy w Alfa Laval... To on musi pracować od urodzenia i jest jeszcze zadłużony w czterech bankach - bo jeden to tak dużej kwoty mu nie pożyczy. Wiem ile kolega zarabia - śmieszne pieniądze za tę pracę , wiedzę którą posiada , staż pracy , wszechstronność itp. Nie dostrzegacie , że ludzie uciekają z tej firmy? Ilu już odeszło ? Wiecie jakie pieniądze dostali na wstęp ? Ja wiem , nikt tu o takich nawet nie myśli . I jeszcze jedno - Szwedom się nie opłaca ? Pa pa , przyjdą inni - im się opłaci .
P.S. ile w Szwecji zarabiają? Cztery , pięć razy tyle? I jakoś się opłaca.... O kulturze pracy w Szwecji to nawet nie wspomnę.
Alfik 2016-11-16 16:41
Szwecka firma,takie duże zarobki a kradną jedzenie z lodówek,które człowiek zostawił sobie na drugi dzień. To co się dzieje teraz to się w głowie nie mieści.
eskobar 2016-11-16 18:33
cze
mozesz napisac ktora to lodowka, dobrze wiedziec gdzie nie nalezy zostawiac jedzenia
dziekowka
Alfik 2016-11-16 21:07
Środkowa kolego. Nie ma sprawy.
Biedny 2016-11-28 21:53
Dno i tyle. Niech w styczniu pracownicy fizyczni dostaną znowu jakieś żałosne podwyżki lub ich brak czy też może brak premii rocznej to kierownicy i cały zarząd się zdziwią. Bo właśnie na to się zapowiada. Największe oszczędnosci na wypłatach dla prcowników, a pieniadze w tej firmie sa na każdym kroku wyrzucane w błoto, ale nie przecież to alfa laval i ich stac na wywalanie pieniędzy, a potem sie tylko słyszy że "oszczędności" gaszenie świateł i 0 ogrzewania. Dziwne, że u kierownictwa cały czas zaświecone światło i temperatura jak w tropikach.
wrozbita maciej 2017-01-03 20:04
albo dostana albo nie dostana
Biedny 2017-01-09 12:44
Alfa dalej szuka pracowników na tokarki : ( oj jakże mi przykro, że tyle czasu nikogo nie znalezli. Inne firmy jeszcze mają odwagę napisać kłamstwo w ogłoszeniu pod postacią "wysokie zarobki" ale alfa już nie : ) bo itak po wypowiedzeniu ich magicznej oferty do kandydata jego nogi w przeciągu minuty znajdują się w odległosci 1km po za terenem firmy hahahaha
pracownik 2017-01-28 21:05
moim zdaniem firma okej, jak ktos zna sie na robocie to nie jest zle

Paradise Lost 2017-02-02 00:40
Kolejny biurowy napisał, co wiedział. Zejdź na halę, to się dowiesz, jak jest dobrze! I lepiej nie pytaj o zarobki, bo możesz szybko poszukać wyjścia ewakuacyjnego...Powiem tylko tyle, że dobrze to mają Ci, co się dopiero przyjmują. Starzy pracownicy są traktowani jak zło konieczne i jak zarobią na rękę 2200 to jest super! Czyli odwrotnie, niż powinno być. Im większe masz doświadczenie, tym mniej zarobisz! Przebije Cię każdy nowo przyjęty, a chętnych i tak jak na lekarstwo... Nie polecam tej firmy. No chyba, że zmieni się kierownictwo i wreszcie dostrzeże ktoś problem kadrowy, którego jakoś w tej chwili nikt nie chce dostrzec...
TeHa 2017-02-02 13:38
byłem...
na rozmowie...
panna z ... ilorazem inteligencji równym marchewki, nie potrafi nawet połowy słów przeze mnie wypowiedzianych powtórzyć...
ten "brygadzista" - czy ty masz chłopie pojęcie o spawaniu?? wiesz czym się różnią sposoby SPAJANIA metali ?? jeżeli nie wiesz to proponuje powrót do 1klasy zasadniczej...
kierowniczek... powiem tak - przez takich cymbałów jest źle w firmie..
tak dla uściślenia 35lat pracy jako spawacz w tym 23 lata na wyjazdach, prace w ponad 90% pod rentgen - za to co potrafię w normalnej firmie bym dostał od 4 do 6 tysi na rękę... nie głodowe 1800....
szczerze ??? nie polecam nikomu, kto chce zarobić i się wykazać - widać że lizanie posterium na porządku dziennym...
spawacz 2017-02-02 21:32
to szukaja teraz spawaczy kolego? bo szukam jakiegos zajecia na pare miesiecy nawet za jakies drobne

Kandydat 2017-02-14 14:43
Firma spora, zarobki takie sobie ale dodatki są: stołówka dofinansowana, prywatna opieka medyczna, multiSport.
Rozmowa rekrutacyjna około pół godziny kierownik, ktoś z HR, zadają pytania, sprawdzają kandydata.
No cóż jak ktoś się nie dostanie to dlatego pewnie wypisuje takie bzdury.
Spawaczy szukali dawno, obecnie poszukują Operatorów.
Można spróbować i się zastanowić...
Ciekawy 2017-02-24 15:11
Jak wygląda praca operatora CNC w AL? "Wciskanie guzika" czy coś ciekawszego?
Weronika 2017-03-01 12:22
Teraz Alfa Laval poszukuje kandydatów na kilka stanowisk. Oferty pracy możecie znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Wybraliście coś dla siebie? ;)
Posejdon 2017-03-03 17:08
Szukają a nie znajdują. Ciekawe. A taka fajna zagraniczna firma. A ta cudowna kadra kierownicza. Sami fachowcy, ale od lizania "zaplecza" prezesa.
Weronika 2017-03-06 11:10
@Posejdon może po prostu jeszcze nie znaleźli osoby, która idealnie pasowałaby na dane stanowisko.
bruuum 2017-03-07 16:04
Wydaję mi się że ciężko będzie znaleźć idealnego pracownika za takie pieniądze jakie oferują, specjaliści w dziedzinie CNC jednak wszędzie w okolicach Krakowa zarabiają więcej niż w AL. Idealny kandydat dla AL to pracownik za najniższą krajową...
Weronika 2017-03-07 16:17
@bruuum dzięki za Twoją opinię. Sam pracujesz w Alfa Laval?
Rys 2017-06-17 09:13
Uwaga na tą firmę- dno i dwa metry ...
Firma z zasady korporacyjna ale faktycznie przesiaknieta PRLem słabo zarządzana a poziom kadry " menedżerskiej " dno - zdecydowanie odradzam
alfabeta 2017-06-23 23:21
ocena obiektywnej:
plusy:
wynagrodzenie zawsze w terminie
bardzo przyzwoite warunki pracy i socjalne
jakość przedkładają nad wydajność (przeważnie)
BHP jest priorytetem (szacunek dla BHPowca)
środki ochrony osobistej są i są wydawane

minusy:
niewielka wysokość wynagrodzenia pracowników produkcji
czasami brakuje niezbędnych narzędzi lub materiałów
słabe lub brak wsparcia pracownika w sprawach technologii lub konstrukcji
na niektórych działach oczekuje się od pracownika więcej niż wynika to z umowy
nieporadna kadra managerska

ocena subiektywna:
Trwa rekrutacja na nowe stanowiska więc rady dla przyszłych kolegów lub koleżanek. Jeżeli czegoś nie masz na piśmie to możesz się niemile zdziwić, słowa niewiele kosztują. Ty także możesz przedstawić swoje oczekiwania i tak nikt tego nie potraktuje poważnie. Podczas rekrutacji będzie Ci się wydawać że szukają najlepszych a tak naprawdę szukają najtańszych. "Benefity" nie są w pełni za friko, do części będziesz musiał(a) dopłacić lub jedne wykluczą inne dodatki. Praca jak praca ale wyższa kadra managerska sprawia wrażenie ludzi z przypadku, odnosi się wrażenie że to polityka a nie zarządzanie. Priorytetem jest rozwój osobistej kariery kilku osób z "rodziny" a nie dobro firmy i załogi. Braki kompetycji i wiedzy niektórych wodzów rzuca się w oczy. Ale żeby nie było że wszystko jest złe w zamian masz spokojną pracę, świetne towarzystwo, przełożony będzie cię traktował z szacunkiem (szczerości nie oceniam), pracujesz w dobrych warunkach a żebyś nie umarł(a) z głodu dostaniesz bułkę na promocji i kawę za darmo a i papier toaletowy jest w kabinach. Dobra praca na start albo przeczekanie ale jeżeli masz kogoś na utrzymaniu to szkoda Twojego czasu.

Pracownik 2017-07-03 01:12
Genialne podsumowanie ! Nic dodać, nic ująć !
(.)(.) 2017-07-24 11:58
(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony, a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał ...)
z listu św. Pawła Apostoła do Polonian

I wszystko w temacie stosunku wykonywanej pracy do zarobków
Abdull 2017-08-11 21:56
Pracowalem u nie jednego prywaciaza a wiec doceniam firme. Pensje moglyby byc lepsze, niektore rzeczy lepiej poukladane, ale firma nie jest taka zla jak sadzi wiekszosc. Jak ktos szuka pracy w dosc dobrych warunkach, dobrym socjalem, stabilnej to jest dobre miejsce. Kierownictwo w wiekszosci stara sie przynajmniej cos robic aby pracowalo sie lepiej zwyklemu szaremu pracownikowi.
Stary pracownik 2017-08-11 23:53
Kierownictwo stara się...dokręcić kolejną śrubkę, żeby pracownik za bardzo nie podskakiwał. Tyle w temacie.
Aabbccddeeff 2017-08-16 18:43
Ktos to musi ogarnac...,Itak sa wyrozumiali....Zapraszam do firmy "Pana Jozka" tam wam dopiero dokreca srube...Nie jeden byl taki madry i chcial wracac rownie szybko co odszedl...tyle w temacie
Ola 2017-08-16 21:37
Widac kolego ze jestes mlody jeszcze :) za naście lat docenisz choc troche. Pozdrawiam
Stary pracownik 2017-08-20 14:40
Uderz w stół, a...kierownictwo się odezwie :P Ten wpis powyżej też jest Twojego autorstwa? Dziwnym trafem jedna data, jedna godzina i minuta...hmmmmm...Niestety "Wasze" uwagi są nie trafione zupełnie. Nie jestem ani młody, ani niedoświadczony, co na jedno wychodzi. Wiem co piszę, bo takich firm z kulejącą kadrą kierowniczą jest bardzo wiele i wielu pracowałem. A kierownik, który słabo sobie radzi, bo ma niewielkie kompetencje i doświadczenie, nadrabia wszystko dokręcaniem śrubki, szukaniem dziury w całym i czasami głupimi decyzjami, bo po prostu nie potrafi pomóc pracownikowi. W tej firmie był kiedyś prawdziwy kierownik, który sam ogarniał całość produkcji i nie musiał wspomagać się rzeszą majstrów i dziewczynek z biura. Niestety jest już na emeryturze. Reszta do pięt mu niestety nie dorasta... Tyle w temacie :P
Obywatel Balcerek 2017-08-22 17:12
Do Ola - a po czym widać , że jest młody??? Tu się gruboooo pomyliłaś . No ale z biura to możesz się mylić...
Do Aabbccddeeff - jak ktoś uczciwie pracuje to nie zauważy czy u " pana Józka " czy AL - po prostu tu i tam będzie robił swoje. Jak ktoś jest leserem to już gorzej... Więc masz gorzej...
Proszę wymień tych " niejednych " którzy chcą wracać. No chyba ,że mówisz o pracownikach z biur...
Do Abdull - kierownictwo robi coś aby nam się lepiej pracowało ??? Hmmm masz na myśli połączenie operacji ślusarskiej z pracą na maszynach? Może okrojenie czasów na wykonanie detalu ? A może masz na myśli przekładanie karteczek z jednej części tablicy na drugą ? Kierownictwo robi wszystko nie po to aby nam się lepiej pracowało tylko po to aby było szybciej - większe ponaglanie , pośpiech , kosztem jakości wykonywanych detali, stanu maszyn i naszego zdrowia.
Do alfabeta - bhp jest priorytetem ? Ten pan robi to na co mu prezes pozwoli - za to mu płaci- i może się zdziwisz ale widzi tylko to co musi widzieć. ( okulary ochronne , stopery , podwinięte spodnie itp ).

Ciekawe czy kiedyś biurowym podkręcą wyrobienie - wróć im nie można - tam się nowych przyjmuje... Z założenia tam jest 100%. Tak zasuwają ,że łącze internetowe nie wydala. Taki nasz zus...

P.S. pozdrowienia z " tropików" - cóż taki mamy klimat...

Patryk 2017-08-22 21:24
Ja jestem zainteresowany praca w Alfa Laval na produkcji. Monter lub cos podobnego. Mam uprawnienia na suwnice.Warto ?? Na jakie wynagrodzenie moge liczyc ?? Dzieki za info.
Alfik 2017-08-23 17:14
Więcej niż 2 tysiące nie dostaniesz. A czy warto? Poczytaj opinie wyżej. Pozdrawiam
Weronika 2017-08-25 12:00
Czyli nie polecicie stanowiska Operator CNC w firmie Alfa Laval? A może ktoś ma inne dośiwadczenia z tą firmą? Firma oferuje swoim pracownikom sporo benefitów, co jest na plus: stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, karty Multisport i Benefit, zajęcia językowe, dofinansowanie do posiłków). Co powiecie na ten temat? Jak to wygląda w życiu?
Alfik 2017-08-25 16:29
Prywatną opiekę medyczną ma już praktycznie każdy zakład. Biorąc kartę Multisport nie dostaje się pieniędzy z socjalu i odwrotnie. Socjal to 500zł brutto za "wczasy pod gruszą" przy dochodach mniejszych niż 1700zł brutto na osobę. Dofinansowanie do posiłków to do dwóch bułek jest zniżka i jeden obiad dziennie. Zajęcia językowe tylko dla wybranych i poza godzinami pracy. Pozdrawiam.
alfabeta 2017-08-28 22:27
Zostałem wywolany do tablicy więc odpowiem, to chyba oczywiste że behapowiec robi tyle na ile mu pozwalaja ale dla jednych stara sie bardziej a dla innych mniej. Wiem jak go traktują na "starej" hali i odpłaca się tym samym, na AHE ludzie żyli z nim w zgodzie to tez i on traktował ludzli wporządku i załatwił kilka tematów które wydawały się niemożliwe. Ale jak chce się byc złośliwym to cóż. .. I przy okazji zwrócę sie do Aabbcc...kolego tak jak piszesz trafilem do Pana Juzka i faktycznie żałuje...ze zdecydowalem się to zrobić dopiero teraz. Prosty rachunek 1500zł miesięcznie wiecej niz w AL mnożąc to razu 12 miesiecy to 18tys na rok. Do tego dodam ze owiele lżej pracuję i Juzio okazuje się być normalnym człowiekiem i jakoś przeżyłem brak bułek po 70gr.
pracownik 2017-08-30 19:41
Czegoś tu nie rozumiem.. skoro jesteś takim świetnym pracownikiem, który z firmy jest tak bardzo niezadowolony, tacy źli są wszyscy kierownicy, ludzie z biura to już szkoda gadać, to czego tu jeszcze pracujesz.

Może zamiast wylewać swoje żale na forum, wypłakując się do klawiatury, zrób nam wszystkim przysługę i znajdź sobie wspaniałą firmę gdzie będziesz mógł w spokoju pracować do emerytury.

Uprzedzając komentarz.. tak pracuję w biurze i uważam że zarówno tam jak i na hali można znaleźć fajnych ludzi, ale w obu tych miejscach są również niestety takie przypadki jak bez obrazy ty..

Obywatel Balcerek 2017-09-01 19:29
Hmmm..... A gdzie ja napisałem , że:
- jestem świetnym pracownikiem?
- źli są wszyscy kierownicy ?
- ludzie z biura to już szkoda gadać.... ( owszem - uważam , że jest tam duża biurokracja ale są też osoby bardzo potrzebne i rzetelnie pracujące ).
I Ty pracujesz w biurze??? Boże kogo oni tam przyjmują - przecież Ty czytać ze zrozumieniem nie potrafisz a i nad pisownią trzeba "troszeczkę" popracować... Cóż ktoś , kiedyś stwierdził ,że w AL pracują sami specjaliści... Wszędzie wisi specjalista , specjalista , specjalista...
Fajni ludzie są wszędzie to fakt... Cieszę się , że Ty mnie za takiego nie uważasz .
Jako , że Ty dałeś mi fajną poradę ( abym się zwolnił ) to ja postaram się dać Tobie i innym swoje : Pierwsza : proponuję aby pracownicy biurowi pracowali na dwie zmiany - połowa komputerków jest zbędna... I ile będzie miejsca. Przecież szukamy oszczędności nie?
Druga : Zmniejszyć zbędną biurokrację ( około 50procent ) - wtedy zaczniecie uczciwie i wydajniej pracować a i łącze internetowe się odblokuje.
Skoro firma jest świetna to dlaczego panicznie boją się związków zawodowych ? Co stara cyganka ich przestrzegała???
A i jeszcze jedno - ilu pracowników z biur przypada na jednego z hali? Idziemy na rekord ? Co się dzieje ? No tak - pracuje człowiek a nie papier...
P.S. w Japonii szefem zostaje osoba która firmę zna od spodu po samą górę - każdy szczebel - jest jej częścią a u nas? Jak ludzi traktujecie? Wstyd...

Obywatel Balcerek 2017-09-01 19:48
Zapomniałem jeszcze...
Gdzie napisałem , że jestem z firmy bardzo niezadowolony ?
Weronika 2017-09-14 14:26
Forum nie służy do potyczek słownych i wzajemnych kłótni a opiniowania firmy Alfa Laval. Proszę o merytoryczne opinie, żeby użytkownicy, którzy chcą podjąć pracę nie mieli problemów z oczytaniem sugestii.
Nick 2017-09-17 19:45
Dno - ludzie uciekają z stamtąd jak szczury z tonącego statku
Murray 2017-09-18 05:48
Bzdury piszesz. Zwolnilo sie kilka osob. To chyba normalne. Jak na 200 osob zwolni sie kilka to nie jest to nic nadzwyczajnego
zainteresowany 2017-10-05 19:48
zobaczylem ogloszenie na stanowisko mistrz produkcji / team manager. czy ktos moglby cos wiecej napisac odnosnie pracy z tym zwiazanej?

1. czy to nowe stanowisko, ktos odszedl lub awansowal?
2. czy duze wymagania od takiego mistrza produkcji ze strony kierownictwa?
3. co produkujecie?
4. czy zespol mlody? stary?
5. czy praca na 1 zmiane czy jakis inny system pracy?

Pracownik 2017-10-05 20:34
1. Obecny mistrz produkcji został przeniesiony na inną produkcje.
2. Chodzi o to by tak rozkładać pracę by części docierały na czas na montaż.
3. Wystarczy poczytać o firmie to łatwo można się dowiedzieć.
4. Na produkcji stara gwardia i trochę młodych ludzi.
5. Mistrzowie wymieniają się by był dozur na 2 zmianie więc co jakiś czas wypadnie popołudnie.
Weronika 2017-10-06 10:02
@zainteresowany i co jesteś usatysfakcjonowany odpowiedzią na swoje pytania? Będziesz aplikował na mistrza produkcji w Alfa Laval? Jeżeli będziesz po rozmowie to proszę podziel się z nami wrażeniami i powiedz jak taka rekrutacja w tej firmie wygląda.
operator 2017-10-15 17:04
szukają może suwnicowych?? kat 1 s suwnice hak i specjalne ektormagnesy
operator 2017-10-15 17:05
szukają może suwnicowych?? kat 1 s suwnice hak i specjalne ektormagnesy
Zostaw swoją opinię o Alfa Laval - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alfa Laval