Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.

Opinie o Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.

Biedny

Dno i tyle. Niech w styczniu pracownicy fizyczni dostaną znowu jakieś żałosne podwyżki lub ich brak czy też może brak premii rocznej to kierownicy i cały zarząd się zdziwią. Bo właśnie na to się zapowiada. Największe oszczędnosci na wypłatach dla prcowników, a pieniadze w tej firmie sa na każdym kroku wyrzucane w błoto, ale nie przecież to alfa laval i ich stac na wywalanie pieniędzy, a potem sie tylko słyszy że "oszczędności" gaszenie świateł i 0 ogrzewania. Dziwne, że u kierownictwa cały czas zaświecone światło i temperatura jak w tropikach.

wrozbita maciej
@Biedny

albo dostana albo nie dostana

k713

Mam pytanie jakie są zarobki jako operator cnc tokarz lub frezer z doświadczeniem?

maszynista
@k713

kolego takie stawki sa indywidualnie ustalane i nikt tu nie napisze ci nic sensownego, a przynajmniej nie powinienes sie tymi odpowiedziami sugerowac. Jak masz faktycznie doswiadczenie i umiejetnosci to mozesz wynegocjowac niezle warunki uwierz ;)

Myślaczek

Zatrudniłem się tam na tzw. "przeczekanie". Trafiła się okazja i im podziękowałem. I nie żałuję tam pracy podjętej, ale z odejścia jestem jeszcze bardziej zadowolony. Alfa-2500 brutto, nowa firma 4800 brutto, bez Multisporta i bułek za 3zł. Bułkę kupuję sobie sam, a abonament na siłownię mam za 80. Gdybym nic nie potrafił to Alfa-SUPER. Jednak gdy coś się potrafi to szkoda czasu, chyba, że na "przeczekanie".

fan
@Myślaczek

jestes moim idolem :-}} hlehle

pracujący gdzie indziej

Myślę że kwota o której piszesz jest realna jeśli jesteś doświadczony i masz umiejętności. Jeden z operatorów maszyn CNC jeździ ponoć prawie nowym Audi A6 .

Operator CNC
@pracujący gdzie indziej

To, czy ktoś jeździ takim czy innym samochodem nie jest wyznacznikiem jego dochodów w firmie, zapewniam Was :D . Można mieć bogatych rodziców albo dochody z innych źródeł itp. Gdyby było inaczej, wszyscy jeździliby komunikacją miejską albo busami :P

Obywatel Balcerek
@pracujący gdzie indziej

Taa... Jasne... Kupił prawie nowe za pieniążki z pracy w Alfa Laval... To on musi pracować od urodzenia i jest jeszcze zadłużony w czterech bankach - bo jeden to tak dużej kwoty mu nie pożyczy. Wiem ile kolega zarabia - śmieszne pieniądze za tę pracę , wiedzę którą posiada , staż pracy , wszechstronność itp. Nie dostrzegacie , że ludzie uciekają z tej firmy? Ilu już odeszło ? Wiecie jakie pieniądze dostali na wstęp ? Ja wiem , nikt tu o takich nawet nie myśli . I jeszcze jedno - Szwedom się nie opłaca ? Pa pa , przyjdą inni - im się opłaci . P.S. ile w Szwecji zarabiają? Cztery , pięć razy tyle? I jakoś się opłaca.... O kulturze pracy w Szwecji to nawet nie wspomnę.

Alfik
@Obywatel Balcerek

Szwecka firma,takie duże zarobki a kradną jedzenie z lodówek,które człowiek zostawił sobie na drugi dzień. To co się dzieje teraz to się w głowie nie mieści.

eskobar
@Alfik

cze mozesz napisac ktora to lodowka, dobrze wiedziec gdzie nie nalezy zostawiac jedzenia dziekowka

Alfik
@eskobar

Środkowa kolego. Nie ma sprawy.

Dżon

Tak naprawdę, takie opinie są bardzo cenne dla nowych pracowników. Albo ich uchronią przed pakowaniem się w bezprzyszłościowe (usunięte przez administratora) albo wręcz spędzą tam pare miesięcy i uciekną. Wiadomo, że jak ktoś jest w kropce i potrzebuje pieniędzy to się tam pojawi jako tymczasowy pracownik. Gdyby firma inwestowała w pracowników zapewne było by inaczej. Nie mówię tu tylko o stawce, ale o podstawowych pakietach, które bez problemu pracodawca TAKIEJ firmy powinien zapewnić. Popieram tutaj przedmówcę: że nawet w Lidlu tudzież w Biedronce zwykły kasjer a tak naprawdę prawie zawsze jest to człowiek bez kierunkowego wykszałcenia zarobi 2 tys netto. Do tego dochodzi premia+ darmowa opieka lekarska+ pakiety sportowe+paczki na święta+ 13 pensja+ wczasy pod gruszą. Jak dla mnie bez sensu jest kończenie wyższych uczelni tudzież kursów i specjalizacji i wydawanie na to swoich pieniędzy po to, aby pracować za takie pieniądze. Może ktoś się w końcu zaiteresuje zarobkami w naszej pięknej Polsce!

tup
@Dżon

Dżon, chłopie... strasznie trudno czyta się twoją wypowiedź. Nie będę odnosił się do treści, ale do jasnej anielki, składnia, konstruowanie zdań, interpunkcja... Słowo daję, zmęczyłem się czytając, szkoda słów.

Kurde mol
@tup

tup, chłopie...czep się tramwaju, albo poczytaj wypowiedzi wyżej, gdzie mądrale tak wychwalają firmę, a nie potrafią nawet polskich znaków używać, nie mówiąc już o wymienionych przez Ciebie "składni, konstruowania zdań, interpunkcji..." Zmęczyło mnie Twoje czepialstwo, bo akurat Dżon potwierdza to wszystko, co wiedzą i czego doświadczają "zwykli pracownicy", natomiast kadra kierownicza nie dostrzega problemów. Ale jak to mówią "Syty nigdy nie zrozumie głodnego". Zastanów się nad sobą tup...

Murzyn z alfalaval

Żarty sobie robicie? Co to za opinie miła atmosfera, można pić herbatę i kierownik jest miły? Jakbyście chcięli wiedzieć to oni muszą sie wszyscy tak zachowywać bo mają to narzucone przez przełożonych. Taka ich polityka, aby pracownikom rzekomo żyło się dobrze, miło i bezstresowo bo uważają, że przez to nikt nie odejdzie. I w tym właśnie miejscu opiszę wam pracę z punktu widzenia pracownika fizycznego ; ] jeśli chodzi o wynagrodzenie to w biedronce i lidlu za kasą zarobicie więcej bo koło 2000 tyś. netto + premie i socjal. To nie żart bo w alfalaval pracownik otrzymuje średnio 2500 brutto, nieliczne przypadki 2700 brutto i ani grosza więcej. Za to chcecie utrzymać swoje rodziny? za te psie pieniądze ciężko utrzymać samego siebie. Pracownik, który ma 35-40 lat pracy zarabia tam 2600 brutto pomimo doświadczenia zawodowego i to jest fakt, a nie stwierdzenie. Czy jesteś na prasie, CNC, montażu finalnym lub lutowaniu stawki takie same. Jeszcze jakie wymagania za te pieniądze.... straszenie karami bo jest totalny zakaz palenia na terenie całego zakładu, bezustanne męczenie o to, że ludzie schodzą trochę wcześniej na przerwe aby podgrzać posiłek. Co jest też komiczne bo pracowników straszą i upominają, a szefa hali widziano jak pali na terenie zakładu. To on jest jakiś lepszy? też normalny człowiek więc jak czegoś sie wymaga to trzeba dać przykład. Praca dla ludzi czekających na emeryture lub nieudaczników. Zresztą już się to zaczyna sprawdzać bo do pracy przychodzą co raz to lepsze aparaty. Jedna osoba znająca się w jakimś stopniu na robocie odmówiła z powodów pieniężnych potem kolejna to biorą takich nic nie umiejących leserów, którzy będą robili za te pieniądze. Podsumowując jeśli chcesz zarobić więcej niż 2 tyś. to nie tu. Praca dla tych, którzy lubią sie bać czy wystarczy im na cały miesiąc. Na pewno już nie dla tych, którzy mają żonę i dziecko. Zakład znajduję się w Krakowie, a płaci jak na wsi i to jeszcze z Ukrainy. Wszystkim, którzy tam pracują nic innego tylko życzyć znalezienia lepszej dobrze płatnej pracy przynajmniej za 2.5 tys w tym fachu, a alfalaval pokazać środkowy palec i niech szukają gdzie indziej chinoli pracujących za miskę ryżu.

maro

Może tyle na początku dostaniesz jako nowa osoba ale spokojnie po jakiś 3 miesacach masz podwyżkę

Pytający

Do admina tej "poczytnej" stronki. Ile Ci płacą za usuwanie TYLKO negatywnych opinii? Tak trudno zrozumieć , że ludzie mogą mieć inne zdania niż rządząca tą firmą rodzinka? Pozwól aby przyszli pracownicy dowiedzieli się prawdy odnośnie przedsiębiorstwa - tego jak się tam pracuje , jakie są zarobki itp. Przez takich "rzetelnych i niezależnych " część ludzi wprowadzanych jest w błąd i później żałuje - zastanowiłeś się czasami nad tym? Pomyśl jaki sens ma prowadzenie tejże strony - czy ma przedstawiać prawdziwe oblicze firmy czy twoje widzi mi się.

młotkowy

jakies zmiany ostatnio na najwyzszych stanowiskach, ale czy to bedzie mialo jakikolwiek wplyw na naszą pracę, hm?

minesota

w koncu 2 tygodnie urlopu, zycze wszystkim udanego wypoczynku :)

pracownik produkcji

Pracuje w tej firmie od 5 lat i ciężko będzie mi się roztarć z brygadą bo atmosfera na moim dziale jest bardzo fajna. Kiedyś ponoć bywały z atmosferą w firmie problemy ale teraz ponoć na innych działach jest ok. Wypłata zawsze na czas, po okresie próbnym 3 miesięcy umowa o prace na czas nieokreślony, wczasy pod gruszą, pranie ubrań roboczych załatwia pracodawca, śniadania i obiady z dopłatą ze strony pracodawcy. (dwie bułki za 3 zł a obiad za 7zł) Można powiedzieć że warunki wspaniałe no ale jak sam na wstępie zasugerowałem rozglądam się za inną pracą z powodu bardzo kiepskich zarobków. Nie oficjalnie się dowiedziałem że okres próbny ludzie na produkcji dostają około 1500zł na rękę później na czas nieokreślony już około 1700 zł na rękę. Przynajmniej tak było ostatnimi czasy. Czy będzie lepiej, wątpię. Firma jest częścią Szweckiej korporacji która chce produkować tanio więc prędzej przeniosą produkcję niż dyrektor finansowy korporacji ze Szwecji zaakceptuje podwyżki....

Obbin36

Operator linni na wymiennikach nie ma co liczyć na 1900. Biorą teraz wszystkich za 1600. Ogłoszenia się pojawiają bo ludzie ciągle rezygnują. Atmosfera wśród szeregowych pracowników jest ok, ale jak ktoś coś naprawdę umie to ucieka gdzie indziej.

Z-daleka

@Man. Też się cieszyłem, że znalazłem pracę. Niestety moja radość trwała bardzo krótko. Pierwszy raz trafiłem na pracodawcę, który mnie oszukał (co innego na rozmowie a co innego w rzeczywistości-oczywiście poszło o kasę). Ale pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, na moje szczęście szybko zauważyłem co jest grane i zrezygnowałem. A teraz widzę, że znowu firma szuka pracownika na stanowisko operatora produkcji. Czyżby nie znaleźli odpowiednich pracowników, a może co innego jest na rzeczy? Zastanawiam się czy jest sens ponownie składać cv i się ewentualnie przeprowadzić do Krk. Jednak te niecałe 2000 netto to nie tak najgorzej, początki będą trudne i trzeba będzie zacisnąć pasa (nowe miasto, zero znajomych, wynająć jakiś kąt). Ciekawe czy w ogóle wzięli by pod uwagę moje cv skoro nie tak dawno odmówiłem tej firmie...

Farmer

Kasa- żenada, socjal w firmie +4. Ale idzie się do pracy po to, żeby zarobić. Na wymiennikach (to ci od "operator linii produkcyjnej") max 1900 netto dla pracownika fizycznego. A więc- SZKODA CZASU!!!

ggg
@Farmer

1900, szalu nie ma ale w niektorych firmach gorzej. Mozecie napisac jaka atmosfera za ta kase? Mozecie napisac co ta firma produkuje w Krakowie, na stronie ciezko znalezc taka informacje dzieki

Obywatel Balcerek

Hmmm... Czytam te wypociny i ... się śmieję. Czy teraz istnieje ktoś taki jak inżynier który wie co to jest stal , żeliwo , odkuwka , odlew itp ? Widzę inżynier sprzedaży , specjalista sprzedaży , zamówień... Czy tego już nie uczą ? Jeszcze tu inżyniera filozofa brakuje... Oj przeprasza - paru już jest... Do neciak - Powodzenia Ci życzę...

Z-daleka

@Man dzwonili, ale już znalazłem pracę. A nawet gdybym jeszcze nie miał pracy to nie pojechał bym na rozmowę. Przez telefon zapytałem czy zarobię 2500 netto, usłyszałem że zarobki dochodzą do 2000 więc grzecznie podziękowałem .

Z-daleka

CV poszło...wiem, że skontaktują się z wybranymi kandydatami. Ale jeśli się nie będą odzywać to po jakim czasie mogę być pewny , że już się nie odezwią? Takie zapytanie natury technicznej ☺ mowa o operatorze linii produkcyjnej.

Z-daleka

Ale chyba trzeba mieć inżyniera na to stanowisko? Bo jeśli nie to startuję ☺

men

man muwisz o pracy w biurze czy na hali?

Z-daleka

Witam. Czytam te komentarze i wnioskuję, że chyba nie jest tak źle. Ale mam kilka pytań. Mieszkam ponad 150km od firmy w niedużym miescie, planuję przeprowadzkę do większego miasta (może perspektywy będą lepsze). W ostatniej firmie zarabiam 2000 netto, ale żadnego socjala, żadnych premii, ubranie robocze to jakieś stare ciuchy które trzeba z domu przynieść, a o warunkach sanitarnych nie wspomnę. Jest to zakład produkcyjny. Chcę zmienić pracę i chciałbym wiedzieć czy nie wpadnę z deszczu pod rynnę. Aktualnie widzę ofertę na Operatora linii produkcyjnej. Czy zakres obowiązków zgadza się z podanymi w ogłoszeniu? Bo wiem, że w rzeczywistości często firmy albo przesadzają z tym zakresem obowiązków i wymaganym doświadczeniem, albo później okazuje się że jednak trzeba więcej robić niż było mówione. Nie boję się pracy tylko chciałbym wiedzieć jak jest w rzeczywistości. Pracowałem już w kilku zakładach przy różnych produkcjach jako ustawiacz/operator maszyn (9 lat, ale zakres obowiązków był znacznie większy bo przecież trzeba być jednocześnie ślusarzem, elektrykiem, mechanikiem itp. itd.) Ciekawy też jestem jak z zakwaterowaniem. Nie znam miasta, poza turystycznym zwiedzaniem Starego Miasta. Jeżeli jest tu ktoś, kto chociaż w pewnej części odpowie na moje pytania będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfa Laval Kraków Sp. z o.o.