LUG Light Factory Sp. z o. o.

Opinie o LUG Light Factory Sp. z o. o.

Jak działają u Was nadgodziny jest dużo czy raczej można liczyć na brak dodatkowego czasu pracy?

@99

ewentualnie jak są odbierane te nadgodziny?

rellok
@99

jak tu pracowalem to raczej tych nadgodzin duzo nie bylo, nie wiem jak teraz

rellok
@99

i nadgodziny byly wtedy odbierane jako czas wolny

Baben
@rellok

w jakim sensie czas wolny?

Bruk
@Baben

no że nie dostajesz za to kasy tylko masz dodatkowy czas wolny

Bruk
@rellok

nie nadgodziny są tylko w razie dużej konieczności

xin
@Bruk

to nawet dobrze nie kazdy chce pracowac ponad norme ale z drugiej strony to mozna sie zglosic na nagodziny jesli ktos chce dorobic czy srednio?

xin
@Bruk

a jakie macie benefity?

Dafciak
@xin

no przecież napisali wyżej że są odbierane jako czas wolny xd

skarabeusz
@xin

ja generalnie najlepiej wspominam dofinansowanie zajęć sportowych i szkolenia językowe, można się sporo nauczyć i poćwiczyć

skarabeusz
@xin

a no i była też opcja dopłaty do wakacji i spotkań integracyjnych dla ciebie i dziecka jeśli to cię interesuje z takich benefitów rodzinnych

Historia kołem się toczy
@skarabeusz

A jak wspominasz prewencyjne obniżenie wynagrodzeń ?

Specjalista

Chciałbym się dowiedzieć gdzie to słynne dzielenie się zyskiem z pracownikami tak szumnie ogłoszone przez najwyższego wodza ??? :) Oraz interesuje mnie czy będzie to płacone miesięcznie, kwartalnie czy może rocznie ? Ponieważ póki co to ani pracy ani pieniążków :p

@

To co się wyprawia w tej firmie to jakiś żart dzisiejsza wypłata to skandal niema premi bo nie ma wydajności a nie od nas to zależy że nie ma zleceń .Choć co niektórzy dostali ?? aludzi na produkcji traktuje się jak (usunięte przez administratora)do wykorzystania nie daje się nam żadnej motywacji do lepszej pracy i płacy gdzie śmietanka biurowa chwali się wszystkim co ma karnety bony że o pieniądzach nie wspomnę (usunięte przez administratora)jeszcze wodę zabrali i kranówkę zamontowali a sobie podwójna mineralna założyli (usunięte przez administratora) Zróbcie z tym coś bo nikt nie będzie chciał pracować jeśli jednych traktuje się jak klasę wyższą a produkcję jak ludzi w (usunięte przez administratora) jest niema będą następni(usunięte przez administratora)

Trivian

Ostatnio zrobiłem sobie uprawnienia na wózki widłowe żeby łatwiej mi było szukać pracy na magazynach, macie tutaj teraz przyjęcia widziałem. Jak szybko można zacząć pracę po całej rekrutacji?

@Trivian

Mailowo już wysłałem cv i czekam na odpowiedź, to też proszę o informację kiedy takowej się spodziewać mogę.

@Trivian

@Trivian Nie mamy sztywnych ram czasowych na odpowiedź oraz nie zawsze odpowiadamy na wszystkie aplikacje. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami, lecz życzymy powodzenia w rekrutacji.

hello
@Trivian

i jak idzie z tą odpowiedzią? dostałeś coś? chętnie bym sie dowiedział jak to potem wygląda...?

hello
@hello

w sensie jak ten cały proces rekrutacji przebiega?

@hello

masz dwie rozmowy jedną z dizałem personalnym drugą z kierownikiem i potem deyzja

@hello

co do czasu rekrutacji to wszytsko w trzy tygiodnie powinno się zamknąć

@LUG Light Factory Sp. z o. o.

A jak wygląda odpowiedź na cv na posady administracyjne? Tez nie ma ram, kiedy jest odpowiedź? I jeszcze czy wgl jest jakiś sygnał, że firma dostała cv, a nie wpadło ono do spamu??

Kip0

No przecież nie muszą każdemu odpisać.. Ja bym po prostu poczekał, przecież nie sprawdzą tego na już bo wysłałeś.

@Kip0

No tak ale może tu komuś bardziej chodziło o to czy w ogóle odpowiedź będzie występowała? Mnie tez to zastanawia, bo czasowo dobrze wiedzieć co i jak. Generalnie z tego co piszesz feedback to gwarant? O to nie ma co się przejmować?

Magazynier

Bardzo dobrze wszystko rzetelnie powiedziane i najważniejsze osoba która mnie rekrutowala paczyla w oczy!!!!!!

kandydat

Jak szybko sie do was odezwali po przesłaniu CV? Pytanie do tych, ktorzy dostali zaproszenie na rozmowe. Szukam pracy i nie wiem ile w razie co czekac na odpowiedz.

aszem
@kandydat

po tygodniu w moim przypadku

Plague
@aszem

Cała rekrutacja jak wyglądała? Powiesz coś o tym?

melonik
@Plague

online czy na miejscu jest pierwsza rozmowa?

@melonik

@Melonik Przebieg rekrutacji i lokalizacja pierwszej rozmowy zależy od konkretnego procesu rekrutacyjnego, stanowiska na które rekrutujemy oraz możliwości kandydata. Staramy się podchodzić do tematu elastycznie i adekwatnie do współczesnych realiów. Jak to w życiu – czasem sprawdza się rozwiązanie online, a w innym przypadku konieczne jest bezpośrednie spotkanie.

@LUG Light Factory Sp. z o. o.

No a na stanowiska w dziale hr to jest opcja na rozmowy online? To mnie ciekawi. I czy te rozmowy mogą odbywać się tez w godzinach takich popołudniowych, mnie interesuje rozmowa np. około 18? Czy godziny tylko wcześniejsze wchodzą w grę?

@RB Obecnie nie prowadzimy rekrutacji do obszaru HR, natomiast jeśli chodzi o inne stanowiska z obszaru tzw. back-office to wykazujemy się dużą elastycznością i wychodzimy naprzeciw potrzebom/możliwościom/preferencjom kandydatów, organizując rekrutacje zarówno zdalne, jak i w godzinach popołudniowych, poza nominalnymi godzinami naszej pracy.

Hmm
@LUG Light Factory Sp. z o. o.

Pachnie desperacją w pozyskiwaniu pracowników. Można pomarzyć o czasach covidu gdy się robiło redukcję zatrudnionych i prewencyjne obniżki wynagrodzeń

SpartańskieGile
@Hmm

Ah piękne to były czasy... Wypowiedzenia chwilę po imprezie firmowej. Redukcja na chybił-trafił. A teraz, teraz eh... nie to samo. Dobre pensje, fajne kierownictwo. Młody, pomysłowy i dynamiczny dyrektor. Spoko atmosfera, ludzie chcą tu pracować i chcą tu zostać na lata !

Wans

Czy to prawda ze impreza integracyjna u Was nazywa się polugmy się? xd

Wans
@Wans

brzmi bardzo chillowo dlatego od razu podpytam jak z samą atmosferą w pracy, ludzie też na luziku podchodzą do siebie>?

@Wans

też chętnie się dowiem o tym jak to wygląda na magazynie i jak ludzie do siebie podchodzą.

@Wans

@WANS zgadza się. PoLUGmy się.

fajne imprezy w sumie

Żelazna Jadwiga

W firmie panuje ostatnio istny cyrk. Takiej komedii to się niejeden scenarzysta nie powstydziłby czerpiąc wspaniały materiał na scenariusz. Doświadczeni operatorzy, mistrzowie zmiany czy też lakiernicy zarabiają mniej niż Pani z montażu i nie żeby ktoś coś miał do tego bo i im się należy, no ale gdzie tu logika. Mało tego firma praktykuje dziwną taktykę bonusów i benefitów wobec obcokrajowców gdzie Ci po 2 miesiącach pracy zarabiają na czysto za zwykły miesiąc bez nadgodzin więcej niż pracownik z 10-letnim stażem. To jest ta słynna równość i traktowanie każdego jednakowo ? Chyba, że LUG ma tu na myśli system premiowy, który jest rozdawany jak leci. Nie ważne czy się starasz robisz normy itp. ten co leci w przysłowiowe kulki będzie miał to samo. Jak tu mieć jakąś motywację do pracy gdy się okazuje że pani X mimo braku uciążliwych warunków, pracy zespołowej, która jest mniej wymagająca ma lepszą podstawę i wynagrodzenie od doświadczonego operatora/lakiernika/magazyniera czy też mistrza zmiany bądź brygadzisty. Mało tego panie i panowie z zagranicy za każdą sobotę dodatkowe 100 zł i inne nagrody a tu człowiek zasuwa jak ta mrówka by ledwo dobić do 4 z przodu. Chciałoby się odnieść wrażenie, że to jakiś sen, bardziej koszmar... Nie ! Skąd to tylko LUG.

Trotyl

Wykorzystać pracowników do cna jak najniższym kosztem. Tak w jednym zdaniu można opisać tę firmę.

@Trotyl

@Trotyl Dzień dobry, z Pani/Pana opinii wypływa dawka rozgoryczenia i poczucia niesprawiedliwości. Nie możemy jednak odnieść się w żaden sposób do tej opinii, nie znając merytorycznej podstawy Pani/Pana emocji. Gorąco zapraszamy do bezpośredniej rozmowy z zespołem HR. Wierzymy, że dobrą komunikacją jesteśmy w stanie przekuć wszelkie trudności w coś pozytywnego.

Ktoś

Dlaczego firma LUG dla pracowników produkcyjnych utrzymuje relatywnie niskie wynagrodzenie podstawowe na rzecz dużych dodatków premiowych ? Dlaczego firma nie podąża śladem innych placówek gdzie sytuacja jest zgoła inna i bardziej atrakcyjna z perspektywy pracownika ? Wyższe wynagrodzenie podstawowe przekłada się na lepsze wynagrodzenie za przepracowane nadgodziny. Mało tego w firmie panuje obecnie bałagan płacowy co przekłada się na zatarcie różnic pomiędzy pracownikami montażu, lakierni i wydziału mechanicznego o magazynie nie wspominając jeśli chodzi o wynagrodzenia co przekłada się na niskie morale i odpływ pracowników do innych firm.

@Ktoś

Lug dąży do wyrównania płac 3/4 pracownikom w firmie tzn najniższa krajowa, świeży pracownik będzie zarabiał - zresztą już tak jest - tyle samo co doświadczony pracownik z 5, 10 czy 15 letnim stażem w firmie, to taki (usunięte przez administratora) w którym człowiek nic nie znaczy. Pracownik nie może liczyć na podwyżkę za swoje doświadczenie, zaangażowanie czy wykształcenie a produkcja to już ewenement kierownicy rozdawali podwyżki swoim pupilom a uczciwie pracujący obeszli się smakiem. Firma kreuje się na nowoczesną, rodzinną... a w środku tworzy się wrzòd.

Wiki

Uczciwie pracujący? To jak w zasadzie te wyniki z pracy teraz były na produkcji? Są normalnie tworzone tabelki, żeby była podstawa co do ustalenia nagród? I tak z ciekawości o jakiej konkretnie premii jest mowa? Ile max można przyznać?

@Wiki

Premie miesięczne wyssane są z palca, niezależnie od wydajności czy uczciwości pracownika, wszyscy dostają podobnie bo dla firmy nie ma znaczenia pracownik tylko tabelki.

Olimp

Grecję ostatnio to chyba najechali Persowie, bo to co się tu ostatnio wyprawia to Zeus jeden wie :)

Mech

Czy są oferty na operatora CNC ? Jakie są tu maszyny ? Jest laser ? Czy są nadgodziny i jaki system pracy ? I na jaką kasę można liczyć ?

Pl1243
@Mech

Ofert nie widziałem. Złóż papiery i się dowiesz. Zarobki szałowe nie są. Najniższa krajowa. Maszyny to starocie, które ciągle są naprawiane. A tak to spoko robota.

Oleksy6345

Kierownik produkcji nie potrafi dopilnować podstawowych obowiązków. Pracownicy tygodniami czekają na wyrównanie premii lub wypłatę nadgodzin. Dodatki dostają lub nie. Istny cyrk.

Kierownicze_ksiestwo#PL

Od niedawna firmie już nawet nie jest potrzebny normista /optymalizator. Kierownicy robią co chcą i bez żadnych podstaw sami zmieniają czasy w zleceniach byle tylko się wykazać. A że zwykły pracownik będzie miał po premiach to już inna bajka.

Księgowa

Czy pracował ktoś w dziale księgowości? Jaka atmosfera, zarabki?

UGH

Długo nie trzeba było czekać by za łysym Heraklesem podążył w jego ślady wysłużony pomocnik od wspólnej siłowni i spacerów. Firmie wyjdzie to tylko na dobre.

Tatiana

Bardzo super firma. Innej bym nie chciała. Odkąd przyjechałam z Ukrainy byłam w wielu zakładach ten jest najlepszy. Spokojnie mi starcza na utrzymanie trzech dzieci. 100lat firmie mam nadzieję że moje dzieci też będą tu kiedyś pracować:)

Bata
@Tatiana

Ooo trolik się uruchomił.

Karyna

Jakie zarobki są na produkcji ?

@Karyna

Dożywotnio najniższa krajowa:)

Czy ktoś coś z pracujących może powiedzieć tutaj o pracy biurowej ? Mam kilku znajomych którzy tu kiedyś pracowali i miło wspominali firmę. Dalej tak jest ? Zastanawia mnie praca na reklamacji lub może marketing. Ktoś coś ?

WLuguZmielonyPerPanKotlet
@Kandydat

O to twoi znajomi musieli bardzo dawno temu tu pracować za czasu gdy jeszcze sam prezes z prezesową zarządzali zakładem i otaczali się kompetentnymi pracownikami. Teraz to napewno nikt z twoich znajomych nie wysiedziałby tu nawet tygodnia. Taki bałagan jaki pozostawił po sobie łysy Herakles to tylko buldożerem należało by sprzątać. A nowa miotła zamiata w kierunku modernizacji zakładu by się chyba w lepszej cenie sprzedał. Jak chcesz się zatrudnić na reklamacjach to napewno na brak pracy byś nie narzekał ale musisz mieć łep jak sklep pełen wiedzy z tej branży bo cie nikt tu niczego nie nauczy bo nie ma kto. A do marketingu to musisz umieć dobrze painta obsługiwać i wypełnianie kolorem mieć w jednym paluszku. Mnie zwolnili bo znałem corela a kierownik nie.

Zainteresowany#PL

Hej czy to prawda, że na montażu są takie kokosy ? Jestem zainteresowana taką pracą.

@Zainteresowany#PL

@zainteresowany#PL Dziękujemy za zainteresowanie. Prosimy o bezpośredni kontakt z kadry@lug.com.pl i o wysłanie swojego CV, a w zamian odpowiemy na Twoje pytania dotyczące stanowiska pracy.

serek
@Zainteresowany#PL

a są teraz jakieś przyjęcia na montaż ktoś wie?

serek
@Zainteresowany#PL

albo chociaż na magazyn coś? gdzie znajdę oferty?

Idem
@serek

coś na magazyniera widzialem na ich stronie

prowans
@Idem

a macie jakieś opinie o tej robocie, spoko jest? jak to wyglada z godzinami pracy?

Dedon
@prowans

robota taka sobie ale idzie sie przyzwyczaic i nie ma zadnych zbednych problemow wiec jak juz wpadniesz w rutyne to robota leci

Dedon
@prowans

robi sie od 1 do 3 zmian zalezy jakie zapotrzebowanie no i zmiany standardowo po 8 godzin od 6

morele
@Dedon

czekaj czyli jak jest 1 zmiana to pracuje sie od 6 do 14 a jak trzy to 6-14-22 tak?

golim
@morele

no zależy czego potrzebują ale prawie się zgadza :D wszystko zależy od zapotrzebowania

@golim

przez zapotrzebowanie masz na mysli ze zalezy od stanowiska?

@golim

nie no mnie to interesuje jak cos magazyn, na pewno nic biurowego, to jak 3 zmiany sa to wtedy pasuje

@golim

a nadgodziny czasem tu sa/byly jak pracowales? jak to wygladalo jesli byly

bujak
@ironman

a składałeś tutaj cv już? są jakieś oferty na magazyn czy nie?

Honek

a na magazynie dają umowę o pracę? szukam czegoś na stałe chwilowo

Honek

a uprawnienia na wózki trzeba mieć tak się jeszcze chciałem upewnić??

grizli
@Honek

mozesz liczyc na uopa oczywiscie sam mam uop

Wazek
@Honek

raczej na magazyn uprawnienia na wózki są potrzebne

Wazek
@Honek

wejdź sobie na ich trone najlepiej znajdź jakieś aktualne ogloszenie i sprawdź czy wymagaja, ale no jak mowie uprawnienia raczej beda potrzebne

żuk
@Wazek

ej a powiedzialbys cos o rekrutacji? jak tu wyglada..

Awokado
@żuk

a mają tutaj teraz otwarte przyjęcia na jakieś stanowiska?

Pakero

Perspektywiczny zakład pracy ! Jest siłownia, mega dużo benefitów! LUG rządzi reszta to się chowa :)

Awokado
@Pakero

w sensie mają własną siłownię w budynku? można z niej normalnie korzystać czy jak?

Zostaw merytoryczną opinię o LUG Light Factory Sp. z o. o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy LUG Light Factory Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 240.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 134, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 61 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LUG Light Factory Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LUG Light Factory Sp. z o. o.