Opinie o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie JSW Sig. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie JSW Sig o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Szczyl

Witam. Czy premia wypłacona 21 lipca br będzie też należeć się pracownikom Sig Owp?. pozdrawiam

Beny

Panowie proszę o odpowiedzi, byłem popytać w sprawie pracy pod SIG i dowiedziałem się że, jest szansa ale pod SIG odstawa, transport, doszczelnianie, na kopalni KWK BUDRYK. Widzę, że zarobki są w granic 2800 - 3300 (max 3500) netto + flapsy po 52. Dyrektor oznajmił, że jako osoba niewykwalifikowana będę pracować "około" roku a później się zobaczy i teraz moje pytanie czy w ogolę jest szansa się dostać od razu pod SIG OW bez doświadczenia? Czy na każdej kopalni jest SIG odstawa, transport, doszczelnianie?

Ryl
@Beny

Byłem na rozmowie, właśnie na budryk. Prawie 9 lat dołu, kilka dobrych kursów i zaproponowali sig doszczelnienie. Pewnie da się od razu przyjąć do sig wsparcie czy nawet prosto pod JSW, ale liczą się tylko plecy.

Rymcymcym

Trzeba chcieć, trzeba myśleć, ale niektórych to przerasta więc nie dziwię się że proponują wam poboczne oddziały jak przejrzenie forum jest zbyt ciężkie i jak się nie powie i palcem nie pokaże to już za dużo.

mlodzik

Cześć wiadomo kiedy bedzie jakiś odzew z ich strony lub ile sie czeka na telefon?

Liczi
@mlodzik

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Możesz czekać tydzień,miesiąc albo jak rekordziści parę lat. Od czego to zależy nie mam pojecią.

Xyz

logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
Kolegaa

Witam, co to SiG doszczelnianie, co konkretnie się tam robi?

postronny
@Kolegaa

SiG doszczelnianie to spadkobierca nieistniejącej już firmy Eko-Żory z KWK Budryk, praca przy budowie korków i rurociągów, często w ścianach, tak więc nie dla wszystkich.

swiezak

Cześć o co chodzi z sig odstawa co to jest?

Pracownik odstawy
@swiezak

Oddział z którego musisz przejsc na oddział wsparcia produkcji (np: sciana , przygotówki , wentylacja itd itp) żeby mieć mozliwość przejscia pod kopalnie Z oddziału odstawy nie ma możliwosci przejscia bezposrednio pod kopalnie. Co prawda zatrudnia nas ten sam pracodawca , jest to ta sama spółka a jesteśmy traktowani na tym oddziale jak firma usługowa. Co do zarobków tez jest to najmniej płatny oddział jeśli chodzi o szychty. Nie ma premi motywacyjnej ( jedynie od 5 weekendów w góre ) - jak kierownik zadecyduje.

młody

Cześć jaka jest szansa przyjęcia odrazu po szkole. Skończyłem zawodówke - mechanik maszyn i urządzeń, 3 lata praktyk na kopalni tylko, że pod PGG

Kinia
@młody

Hej, tez jestem zainteresowana. I dajcie znac, jak właśnie przychodzi świeżak po szkole do pracy to jaka jest kasa? Jaka pensja? I po jakim czasie dają podwyżkę, jaki staż trzeba mieć w firmie?

Liczi
@Kinia

Nie ważne ,czy masz 21 czy 35 czy 45 czy maszkara pracy , kasa jest zawsze ta sama czyli najniższa krajowa.3600 brutto. Za czerwone dni czyli sob,niedz i święta jest dodatkowa twoja stawka SIG +stawka stanowiskowa z kopalni. Podwyżki żadnej nie ma w Sig-u. Tylko ta ustawowa najniższa krajowa jest dźwigana. Potem jak przejdziesz pod kopalnie to też musisz popracować parę lat żeby coś dostać.Oczywiscie możesz wcześniej deptać i prosić ,ale czy to coś da . Niekiedy tak .

Hanys

Witam 6 lat temu skończyłem szkole Górnicza od tamtego czasu posyłam podania do Sig i dalej cisza co robić?

Xde
@Hanys

Ja czekałem od 2012, po szkole górniczej na przyjęcie do sigu tak że no ???? jedz osobiście i działaj.

Rylfejs

Przy przyjmowaniu do SIGu podpisujesz jakieś dokumenty że nie przyjmowałeś tej odprawy tak więc jeżeli się przyjmiesz do SIGu I dojdą jakimś cudem do tego że jednak przyjąłeś tą odprawę pewnie będą jakieś konsekwencje = zwolnienie.

Krzychu

Witam, pytanko do sig sporo osób przychodzi z pgg?. Czy bardziej pojedyncze persony?

Ryba

Znam kilka osób które przyszły do sigu z PGG, większość żałowała, część wróciła pod PGG. W SIG-u żadnych dodatków poza barbórką i brak możliwości przejścia pod kopalnię. Chyba że ci się udało pod OWP dostać.

Rylok
@Ryba

Ja zwolniłem się z PGG I dostałem się prosto do OWP, jakby mi zaproponowali jakąś odstawę to bym odmówił. Ja radzę wszystkim bezpośrednio udać się do siedziby SIGu a nie czekać aż się odezwa po wypełnieniu formularza...

Nowy123

Cześć wiadomo kiedy będą przyjęcia na Pniówek/Borynia/Zofiówka? I jaka jest szansa na dostanie się jestem odrazu po szkole

Do pracowników SiGu!!

Informacja dla wszystkich pracujących w SiG. Jak już wiecie premi nie będzie, podwyżki 7%tez nie będzie. A co lepsze chodzą plotki ze barburka jest zagrożona ze względu na sytuację finansową Sigu. Na KWK Pniowek oddzial SiG Odstawa nie będzie się zapisywał na nadchodzący długi weekend (od 29.10 do 2.11) i właśnie piszę by inni pracownicy z różnych kopaln też się nie zapisywali. Mamy jedyna okazję by pokazać dzięki komu mają kasę. Nie dajmy się dalej (usunięte przez administratora) Przekazujmy informacje aby jak najwięcej pracowników Sigu o tym wiedziało! Pozdrawiam! Hudy Jan

Sigol
@Do pracowników SiGu!!

Życze zeby wypalilo ale to nie realne.

chłopak ze śląska
@Do pracowników SiGu!!

;'0chłopaki ta firma niszczy,ludzie powieszę się dla was po barburce dzień po bhp niech mi naskoczy przysięgam pniówek to (usunięte przez administratora) robie to dla was przepraszam wspominajcie mnie za koszty :( pedałów :( proszę AZIS 4800 za wekend prezes wam pomoże wystawiam dla uczciwych

Kropson

Jeśli by już mieli się z Tobą kontaktować to napewno telefonicznie Cię zaprosza na rozmowę o pracę.

postronny

Nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie, wiele zależy od tego jaką ukończyłeś szkołę oraz czy posiadasz doświadczenie w firmach górniczych. Możesz czekać latami na telefon i się nie doczekać.

Zero

Orientuje się ktoś czy rekrutują już na Szczyglowice czy na sam Knurów ? Na Knurów dzwonią i zapraszają na rozmowy o prace bo znajomy dostał telefon. Dziękuje za odpowiedź.

Koko

Przeniesienia gdzie ? Pod JSW czy jako elektryk. Pod JSW do 2 lat

Estera

A przez te 3, 4 lata to będą przedłużać umowę? Zdarza się że ktoś nie doczeka tego bezpośredniego zatrudnienia? Będę wdzięczna jak dacie znać?

Bziok

Szczerze mówiąc i na grp i na gzl robiąc po tyłach będziesz miał lżej, gorzej jeśli pójdziesz do zbrojeń stricte w ścianie, czy kiedyś likwidacji, tam robota jest porównywalnie ciężka do pracy w przodku. Ogólnie na bziu występują ciężkie warunki, w przodkach, oraz przyszłych czy obecnej ścianie.

Wiadomo kiedy w kwietniu będą dzwonili z Pniówka? Bo dostałem ofertę z pgg i nie wiem co robić

@Kandydat

Na jaką kopalnie dostałeś ofertę ? Ile masz dołu ? Długo czekałeś na telefon z PGG?

@Adam

Na telefon czekałem od stycznia a z pniówka mieli dzwonić marzec/kwiecień i właśnie nie wiem czy zadzwonią czy nie , trudny wybór

Goro
@Kandydat

Odpuść sobie PGG... sam zwolniłem się z PGG i obecnie pracuje w OWP na Pniowku i chwale sobie.. jak Ci piszą najlepsze szychty to masz zarobki porównywalne/troszkę niższe jak w PGG na scianie/przodku, lepiej przeboleć ten rok dwa czy dłużej w SIGu i przejść pod kopalnie niz pracować w PGG bez pewnej przyszłości (zamykanie kopaln, niepewnosc węgla energetycznego, aktualne rozporządzenie metanowe...)z bardzo duza dysproporcja jeżeli chodzi o zarobki w PGG a JSW (aktualnien nawet różnica 3k zł w zarobkach na tych samych stanowiskach) ja strasznie żałuję że 6 lat temu zacząłem pracę w PGG a nie w SiGu bo chciałem pracować bezpośrednio pod kopalnia... a teraz strasznie tego żałuję bo dawno bym pracował w JSW pod kopalnią... o tym że spieprzyłem z PGG do pracy w SiGu OWP niech o czymś świadczy, NIE POPELNIJ TEGO SAMEGO BLEDU CO JA! Powodzenia

Goro

Nie opłaca się iść do PGG pracując jako osoba niewykfalifikowana z 0% karty Górnika, więcej zarobisz pod pierwsza lepsza firma, ale rob co tam wolisz :)

@Goro

4700zl+1100 flapsow , pierwsza wypłata za maj jako osoba niewykwalifikowana wiec nie jest tak zle

0 weekendów, jako osoba nowo przyjęta przez 3 miesiące nie mogę robić weekendów

Dobry ziomuś

Ja 4700, ale brutto haha xD

Dlaczego?
@Kandydat

Mówili dlaczego nie możesz robić weekendów jako osoba nowo przyjęta? I na której kopalni?

Sciema
@Kandydat

Mozesz robic weekendy wiec nie sciemniaj

Seba
@Sciema

Powiedz mi pracowałeś kiedyś w PGG? Chyba nie skoro nie wiesz . Jak przerobiłem 4 lata . Na PGG masz okres adaptacyjny co to znaczy że przez okres 2 tygodni , 1 miesiąca zależy ile masz lat dołu tyle masz dniówek szkoleniowych z Instruktorem który za ciebie odpowiada . I nie możesz w tym czasie przyjść w sobotę czy niedzielę do pracy ! .

Kandydattt

Można zwolnić się z sigu z dnia na dzień? Za porozumieniem stron? Czy raczej robią pod górkę?

Luck

Wchodzisz na stronę SIG wypełniasz wniosek i czekasz na telefon .To wszystko

Dodatek za weekend 300 zł to jest brutto czy netto?

Zbigniew

Mnie nie pytaj, zresztą i tak gościa wykropkowano do ostatniej literki. Czy więc ja mogę prosić Ciebie o odpowiedź odnośnie tego wspomnianego wcześniej dodatku za weekend, tych 300 zł? Nadal nie wiadomo, czy to brutto, i jakie tu są w ogóle inne jakieś dodatki do czystej pensji? Myślę, czy się tu nie starać o zatrudnienie, ale w ciemno nie chcę aplikować.

Luck
@Zbigniew

Wszystkie kwoty są w brutto. Niech nie jest w netto.

Zostaw merytoryczną opinię o JSW Sig - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w JSW Sig?

Zobacz opinie na temat firmy JSW Sig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1450.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JSW Sig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 889, z czego 214 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 627 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JSW Sig?

Kandydaci do pracy w JSW Sig napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JSW Sig
3.7/5 Na podstawie 445 ocen.

JSW Sig