Effect Glass S.A.

Opinie o Effect Glass S.A.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Effect Glass S.A.?

Hanka

Absolutnie nic z tych rzeczy. Powiem więcej, w tej firmie brak nawet papieru do wytarcia rąk. Jest uzupełniana rolka o godz. 10 przez Panią sprzątaczkę. Rolka kończy się o 16-17. Zostaje do godz. 22 wycierać ręce w własne ubranie. W obecnym czasie panowania koronawirusa, przestrzeganie przepisów BHP w tej firmie to skandal.

nj

Bardzo nie miłe traktowanie ze strony rekrutującego Pana. Pan stwierdził że nie mam abicji ponieważ nie posiadam matury. Od kiedy do pracy na maszynach jest potrzebna matura? Chyba gdybym ją posiadała nie szła bym na produkcję.... Ciekawe czy wszyscy tam pracujący posiadają maturę,raczej nie. Więc powodzenia im życzę w ten sposób traci się pracowników. Skoro papierek ważniejszy od chęci do pracy.

Hanka
@nj

Bardzo mnie zdziwiłaś tą wiadomością. Prawdopodobnie rozmawiałaś z nowym kierownikiem. Przez 2 miesiące odkąd jest w firmie zdążył się ten Pan przedstawić z najgorszej strony i Twoje słowa o rekrutacji i jego podejściu do potencjalnego pracownika potwierdzają, że w firmie dzieje się coraz gorzej a ten Pan sam sobie kopie grób gdyż doświadczeni pracownicy odchodzą dużą liczbą a nowych jak widać Pan nie jest zainteresowany przyjmować. W poprzednich latach byli zatrudniani nie tylko pracownicy z Ukrainy ale nawet więźniowie z zakładów karnych także ta informacja też wiele mówi. Nie masz czego żałować bo maksymalnie możesz liczyć na wypłatę 2200 netto i to po 4 miesiącach dopiero. Pod rządami nowego kierownika jak widać dzieje się jeszcze gorzej także głowa do góry i walcz dalej. A Effect Glass niedługo przestanie istnieć jak będzie dalej tak podchodzić do pracownika.

kwiatek90

Tez tam chwilę pracowałam. Po około 4 miesiącach w zależności od stanowiska można dostać 3000 brutto na umowie. Premie to około 200-300 zł netto w najlepszym wypadku(pracownik nie ma wpływu żadnego na wysokość premii), może raz w roku tak się zdarzyło. Obecnie brak premii, co więcej już na początku miesiąca wiadomo, że premii w tym miesiącu nie będzie. Podwyżek w ciągu roku także nie ma, także to bzdura o jednej czy dwóch podwyżkach w ciągu roku.

Mariusz
@kwiatek90

Opowiedziałeś sporo na temat wysokości zarobków w Effect Glass, to na pewno przyda się wielu użytkownikom. Co możesz mi powiedzieć jako pracownik firmy na temat atmosfery wewnątrz zespołu, jak oceniasz ten aspekt pracy?

kotek354326

Omijajcie tą firmę z daleka. Wypłaty schodzą od kilku miesięcy coraz niżej. Doświadczony pracownik otrzymuje 200-300 zł więcej od najniższej krajowej, która wzrosła w tym roku a nowych umów z podwyżką nie ma. Wręcz przeciwnie :coraz mniejsza premia(kiedyś ok 500 zł dziś 80 zł). To świadczy o poziomie tej firmy. Zdecydowanie odradzam, lepiej spróbować np. u sąsiada w Doviście lub gdziekolwiek indziej byle nie w Effect Glassie. (usunięte przez administratora)

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Effect Glass S.A., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
KK

Zarobki są duże leprze niż kiedyś, teraz na star na pierwszy miesiąc umowa za zlecenie a po pierwszym miesiącu pracy umowa o pracę na 3 miesiące ze stawką 2800 brutto plus premie od 15%do25%, do tego płatne nadgodziny i soboty. Wszytko wypłacane co miesiąc - zwykłe godziny 10 każdego miesiąca a za nadgodziny i soboty co miesiąc około 25 każdego miesiąca. Znam tam ludzi co po paru miesiącach zarabiają około 2600 do 3000 na rękę. Mają dodatkowe ubezpieczenie na życie na bardzo dobrych warunkach , paczki dla dzieci na boże narodzenie i karty sodexo na wielkanoc od 50 do 150 zł. Dają też karty w OKsystem na karty sportowe za pół ceny.

nick
@KK

w Doviscie mam 3900 netto przy 64 nadg. plus bezplatny (a nie platny) dojazd

Patyczak
@nick

Przy 64 nadgodzinach w Effektorze to swierzak ma 4800 brutto i za dojazd się nie płaci. I nie ma banków godzin jak w Doviscie (wolne za nadgodziny). W piątek i sobotę siedzieć nadgodziny, aby w środę mieć wolne, nie Dzieki.

ase
@Patyczak

Za dojazd sie płaci u was po za St. Gdańskim...wiec nie kłam ... ja podałem 3900 netto przy 64 nadg. czyli 5600 brutto .. takie pieniadze juz sie zarabia u nas w Doviscie po 6 mies pracy... żadnego banku godzin nie ma po za sobotą 1 w miesiącu (przy 1zm w godz 6-14) a wogole slyszalem, ze atmosfera u was fatalna cos a, la Press Glas - (usunięte przez administratora) ???

uhhmmm..
@ase

Cytat z gowork na temat Dovisty: " Propaganda Dovisty sięga już chyba granic kosmosu. Chcą być pracodawca pierwszego wyboru z stawką 2550brutto, żenada. Na ogłoszeniach mają 2850 ale nikt nie wspomni że w tym jest 300zl premi za obecność jeśli zachorujesz powyżej 2dni zabierają ją." EffectGlass - Start: 3200 brutto + 30 % premia + 150 za niechorowanie. Wstawiacz 3 lata praktyki : 3700 brutto + 30% premii/ 8 godz. ( 3300 na rękę bez nadgodzin) Ludzie dojeżdżają z Tczewa, Starogardu i z pod Czarnej Wody płacą dokładnie 0 zł. Co do atmosfery, to Ty musisz (usunięte przez administratora) tydzień dłużnej w miesiącu, taką macie atmosferę, że pies z kulawą nogą nie chce tam pracować.

dovi
@ase

Atmosfera w Press Glass? Człowieku, do pressa bez pleców się nie dostaniesz. Widziałeś jakieś ogłoszenia ? Po 3 latach mam 4700 netto bez nadgodzin, są tacy co biorą 5500+, Trzeba ciężko pracować, ale wiem za co.

jdło
@KK

potwierdzam!

xxx
@ase

Jak nie ma banku godzin w Doviście jak jest od paru ładnych lat. Jestem długoletnim pracownikiem Dovisty i co roku są te (usunięte przez administratora) banki godzin :(

B

A ja sobie chwale, pracuję od 7 tygodniu, początki jak zawsze są ciężkie (szczególnie jak ja nigdy nie pracowałem na produkcji), teraz z dnia na dzień ogarniam.

@B

A na jakiej haki pani pracuje i w jakim systemie?? 3zmianowym czy 2 zmianowym??

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Effect Glass S.A.?

Odpowiedź

Każdy dział produkcji ma osobny system premiowania. Ogólnie chodzi o to by zrealizować plan.

Boguś

Nie polecam. Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej. Firma aktualnie jest w środku sezonu,bardzo dużo pracy, nadgodzin, soboty również pracujące i to każda, dużo zamówień(kierownictwo odmawia i odrzuca klientów gdyż nie jest w stanie wyprodukować takiej ilości szyb) a pensje oczywiście maleją. Co 2-3 miesiące nowe systemy premiowania(oficjalnie by zmobilizować pracowników), w rzeczywistości wygląda to tak ze stawiane są wymagania nierealne do zrealizowania co skutkuje oczywiście zmniejszeniem wysokości premii. W mojej opinii łagodnie mówiąc co najmniej dziwne ruchy dyrektora by w środku sezonu produkcyjnego zmniejszać pracownikom wynagrodzenie, firma sama pcha się do grobu. Większość pracowników niestety akceptuje obniżanie wynagrodzeń i chętnie pracują po 12 godzin dziennie czy przychodząc w soboty. Podsumowując w kilku słowach firmę i aktualną sytuację powiem (usunięte przez administratora)

Seba

(usunięte przez administratora) nadgodziny (obowiązkowe wbrew temu co się mówi- jak nie zostaniesz to zwolnienia), totalny chaos, dużo wypadków, ciezka fizyczna praca, każdy z pracowników patrzy tylko na siebie-zero pomocy, zrobić swoje a dalej niech się martwią. Jak ktoś nie chce mieć życia prywatnego i jest odporny na stres to zapraszam.

Ciekawa

Nocki zaczynają się już od 22 w niedzielę czy w poniedziałek ? Jak jest z różnymi świętami ? Pracownicy handlu pracują w niektóre takie dni a jak jest z pracownikami tutaj ? Co robią kobiety ?

Ciekawa 2
@Ciekawa

Święta i niedziele zawsze są wolne.Soboty pracujące tylko w momencie gdy jest sezon i jest sporo zamówień, pracuje ta zmiana, która miała cały tydzień zmiany na rano 6-14. soboty również pracujące od 6 do 14. Nocki pracują tylko spedytorzy także produkcji to nie dotyczy. Na drugiej zmianie częste nadgodziny(oficjalnie nie są one obowiązkowe ale lepiej zostać, przeważnie 2 godziny trzeba zostać dłużej, nadgodziny niestety nie są przewidziane tzn. dowiadujesz się o nich na godzinę przed końcem pracy). Praca ogólnie bardzo intensywna, nudna i monotonna.Duży hałas. Jak ktoś wcześniej napisał kolesiostwo i plotki to normalne w tej firmie. Bardzo słaba komunikacja z przełożonym. Słabe planowanie produkcji i organizacji pracy. Spora rotacja pracowników. Zarobki dobre jak się przetrwa pierwszy miesiąc(umowa zlecenie i bodajże 10 zł na godzinę przez pierwszy miesiąc). Podsumowując lepiej dać sobie czas i poszukać innej pracy.

nie-zbędny

Ja tam pracowałem (ok.3 tygodnie) i tak jak w większości takich firm spoooro dwulicowców. Gadam z panem X i on obgaduje kierowcę. Następnie kierowca obgaduje magazyniera. Ale przejdą obok siebie to sobie gruchają z uśmiechem jak gołąbeczki. Niestety z takimi ludzmi nie ma sensu nawiązywać kontaktu ani się zwierzać po potem pół firmy wszystko wie i obgaduje. Ale jesli ktos lubi plotki i życ zyciem innych to tam sie odnajdzie.

Jerzyk

Bardzo dobry pracodawca, spokojnie można aplikować!!!

Mateusz

Jak wyglada hierarchia w firmie ?

paniWalewska
@Mateusz

O co dokładnie pytasz? Nie bardzo rozumiem pytanie?

A.

Ile można zarobić przez miesiąc? I skąd są dojazdy? Czy tylko ze Starogardu czy gdzieś indziej tez

Kurka Wodna

Jak atmosfera w Effect Glassie? Są jakieś możliwości rozwoju ze stanowiska operatora linii produkcyjnej?

paniWalewska1881
@Kurka Wodna

Atmosfera dobra. To praca, sporo stanowisk, różni ludzie więc zawsze trafi się gorszy dzień ale nie jest aż tak źle. Co do awansów-wydaje mi się to mało prawdopodobne. Może po wielu wielu latach jako operator szczęście dopisze i uda się komuś zmienić stanowisko na bardziej ambitne.

Arek

Podpowiedzcie coś o pracy i zarobkach dla operatora linii produkcyjnej?

Patyczak
@Arek

2800 zł - 1 miesiąc + 2 zł/godz dodatek szkoleniowy. ( umowa zlecenie) 2900 zł - 2-3 miesiąc + 2 zł/godz dodatek szkoleniowy. ( okres próbny) 3050 zł - po 3 miesiącu + do 30 % premii, (przeważnie 20 - 30 % w zależności od pory roku) czyli 3660- 3965 brutto/miech. + 150% za nadgodziny - w sezonie kwiecień - listopad ; bardzo dużo nadgodzin + 1 lub 2 podwyżki w ciągu roku (od 50 do 250 zl) w zależności od oceny pracownika. Przyjdź na rozmowę i się przekonaj.

zainteresowana pracą w biurze

a wiecie coś może o pracy w biurze? mają ogłoszenie na kadry, ale zastanawiam się czy zmieniać pracę...

roman

a ile jest tych nadgodzin?? soboty niedziele jak to wyglada?

kk
@roman

niedziele zawsze wolne, w soboty tylko ranna zmiana pracuje od 6:00 do 14:00 ale nie zawsze - tylko wtedy gdy jest bardzo dużo zleceń w produkcji.

admin

Czy atmosfera w firmie Effect Glass S.A. jest dobra? Jak wyglądają zarobki? Podziel się swoją opinią.

Zostaw merytoryczną opinię o Effect Glass S.A. - Wędkowy

• Jak się pracuje w Effect Glass S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Effect Glass S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Effect Glass S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Effect Glass S.A.