Opinie o Brown Brothers Harriman w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Brown Brothers Harriman. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Brown Brothers Harriman o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brown Brothers Harriman w Kraków

Janosik

Jedna z firm outsourcingowych w Krakowie rekrutuje programistów do BBH ale nie podaje nazwy klienta aż do momentu składania oferty. BBH osiągnęło poziom dna, nawet Comarch nie ukrywa swojej nazwy podczas rekrutacji.

Hej jak wygląda praca w dziale przy sporzadzaniu sprawozdan finansowych ? Wie ktos cos ? Bede wdzięczny za odzew !

Magdalena
@Kandydat

Niestety nie wiem jak konkretnie wygląda praca w tym dziale, jednak mam nadzieję, że wkrótce ktoś z pracowników powie nam coś więcej na ten temat. Jakim konkretnie stanowiskiem jesteś zainteresowany? Widziałam, że firma posiada aktualnie bardzo dużo ofert pracy: https://pracodawcy.pracuj.pl/brown-brothers-harriman-poland-sp-z-o-o,6911/oferty-pracy Masz już doświadczenie w branży?

Junior accountant
@Kandydat

Korzysta się z pliku w wordzie ze sprawozdaniem z poprzedniego roku, na niego nanosi się właściwe tabelki z bilansem, rzis, cash flow (zależnie od rodzaju sprawozdania, czasem tylko bilans i rzis). Bilans i rzis i wszystkie noty tworzy się tez w pliku Excel z poprzednich lat, ale zaciąga się aktualne dane z kont, co czasami może być problematyczne, zależy jak skomplikowana jest jednostka. Dodatkowo w pliku ze sprawozdaniem opisuje się dane finansowe, opracowane w excelu noty, politykę rachunkowości itp. Tak jak w sprawozdaniach większych spółek w Polsce.

Tomasens

Po wysłaniu CV odpowiedź natychmiastowa bo juz na drugi dzień. Rozmowa z Panią rekruterka to czysta przyjemność typowe pytania behawioralne, dlaczego ta firma praca pod presją itp. Zostałam poinformowana na końcu rozmowy, iż moje CV zostanie przekazane dalej czyli do menedżerów i że jeśli feedback będzie pozytywny to zostanie przeprowadzona rozmowa wideo. Na końcu Pani dodała od siebie, że mam sie niczym nie stresować gdyż na Juniora zwykle padają te same pytania co rozmowie telefonicznej głównie behawioralne, podstawy z MS Office pytanie o investment fund i o swoje doświadczenie z pracy W między czasie miałam dwie inne rozmowy i tą wspominam najgorzej! Była to rozmowa bardzo ciężka gdzie panie próbowały na każdym kroku wychwycić mój błąd i cała godzinna rozmowa była o moim CV i o tym jak odnajduje sie w środowisku Microsoft. Każda moja odpowiedź atakowana była milionem tych samych pytań bym opisała dana sytuację ale innymi słowami. Zdecydowanie nie polecam tej rekrutacji!

Kate

Ile można otrzymać na stanowisku Senior General Ledger Accountant? Otrzymałam zaproszenie na rozmowę. Czy możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Brown Brothers Harriman padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Transfer Agency KYC Senior Specialist.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Hej wszystkim, Byłbym zainteresowany zaaplikowaniem do BBH na stanowisko Junior GL Accountant. Chciałbym się wiecej dowiedzieć na temat rozmowy rekrutacyjnej? Czego mogę się spodziewać? Czy rozmowa długo trwa? Jakie pytania są po angielsku i czy bardzo "maglują" Dzieki za pomoc!

Pipi
@Andrzej

Może nie na to stanowisko ale tak ogólnie to na pewno trzeba się przygotować na ok 40/60min rozmowy tylko w języku angielskim. Mnie pytali o KAZDA rzecz która wpisałam w CV (jeżeli się coś nie łączy z sobą np. edukacja z pracą, są przerwy w cv to na pewno to wychwyca.). Wcześniej nigdy nie byłam na takiej rozmowie, zazwyczaj tylko pytają o kilka rzeczy, a nie o wszystko. Trochę pytań behawioralnych, warto wy googlowac i przygotować przykłady, np. z multitasking, deadlines, changes, under pressure, itd. To się przyda do każdej rozmowy w korpo ;p

Ex
@Andrzej

Aplikowałem dokładnie na to stanowisko. Według mnie rozmowa dość luźna, pytają o wszystko, właściwie większość rozmowy jest po angielsku, podstawowe pytania z księgowości typu przychodzi ci faktura na coś i jak to zaksięgujesz lub pozycje z bilansu. Słyszałem opinie z wewnątrz że na takie stanowiska, tzn junior, nie potrzeba wielkiej wiedzy branżowej, dużą rolę ma angielski, podobno programy i sposób w jaki pracują bardzo się różnią od innych korporacji i i tak wszystkich szkołą. Ja ostatecznie zrezygnowałem, ale po samej rozmowie byłem zadowolony.

bazyl

Z doswiadczenia wiem ze w korpo każdy panicznie się boi stracić posadki. W takich miejscach awans moze dostac tylko miernota któa nie zagraża przełożonemu.

Kamilka

hej, Możecie mi powiedzieć cos o tych stanowiskach Junior General Ledger Accountant i Junior Transaction Processing Representative ?

HENIEK

Jeżeli minęły 2 tygodnie, a odpowiedzi zwrotnej po rozmowie kwalifikacyjnej nie dostałem w ogóle, to czy jest w ogóle sens na nią czekać? I czy jest jakakolwiek szansa że będzie pozytywna?

Unikać jak ognia. firma traktuje Polaków jak pomyje jesteśmy dla nich outsourcingiem. Z tym ze teraz nastała moda na outsourcing do Indii w BBH. Wszędzie tylko cięcia i cięcia co wpływa na jakoś generowanej pracy oraz na ciągła presję. Możliwości rozwoju są, ale firma ogółem nie zmierza w dobrym kierunku, bo nastawienie jest na cięcia i oszczędności a dopiero potem na analizowaniu wpływu owych ciec na jakość i terminowość pracy.

MrNoOne

Czy w bbh jest home office? Na jakich programach pracuje sie w firmie? Co w praktyce oznacza generowanie financial statements co kwartal? Dziękuję za info

Ania12
@MrNoOne

Jest Home Office max 2 dni w miesiącu, chyba że manager pozwoli Ci więcej.

Gosia

Hej, Jakich pytan mozna spodziewac sie na telefonicznej rozmowie ? Ile ona trwa i w jakim jezyku? Jakies sa stawki dla nowej osoby na poczatek?

3X3

Pracuje w BBH od niedawna, dział systemów, wiec moge wyrazic swoje zdanie dla osob zainteresowanych czyms innym niz finanse. Induction to swietna sprawa, jak kazde szkolenie troche nudzi ale jest duzo aktywnosci. Sama praca w systemach jest chyba najbardziej luzna w calej firmie, pracujemy z najnowszymi technologiami, na dobrym sprzecie. Jak ktos ogarnia i przyklada sie do pracy to spokojnie moze siedziec 40 min na obiedzie i zaliczyc kilka kawek i papieroskow w ciagu dnia. Wynagrodzenie w mojej opinii bardzo wysokie, dobry pakiet benefitów, znakomite biuro. Ciezko oceniac ludzi bo po takim czasie jeszcze pozostaje jakas bariera.

Staz czy warto?

hej jakie zarobki na stazu?

Pati
@Staz czy warto?

Aplikuj, porozmawiaj z nimi i się dowiesz. Przynajmniej poznasz proces rekrutacji i zorientujesz się jak jakie pytania mogą paść w innych rozmowach, jeśli stawka Ci nie odpowiada.

Staz czy warto?

hej, ile mozna dostac na stazu w BBH? czy warto, mozna sie czegos nauczyc? pzdr Antek

@Staz czy warto?

To zależy jak trafisz. Ja jestem w teamie, w którym dużo się uczę i wszyscy mi pomagają. Stawka jest taka jak w większości firm. Umowa zlecenie niestety, ale jak sobie dobrze radzisz to zaproponują ci normalny kontrakt. Jest sporo wewnętrznych szkoleń, które możesz zrobić w godzinach pracy i to jest spoko. Ja polecam.

dejwu

Czy ktos pracuje jako kontraktor i moglby opisac jak to wyglada w dzialach IT? pozdrawiam

dejwu

Co masz na mysli pod tym stwierdzeniem?

Kacha

Jakieś opinie o zespole Middle Office?

Jacek

Witam. Aplikowałem do firmy na stanowisko Młodszego analityka. Rozmowa rekrutacyjna trwała ponad godzinę. Standardowe pytanie dwóch pań z HR w typowym korpo. Cała rozmowa przeprowadzana po angielsku. Gdy zapytałem o wynagrodzenie, dowiedziałem się, że tego mi nie powiedzą bo na tym etapie nie można mówić o pieniądzach. Gdy zapytały mnie po co przychodzę tak na prawdę do pracy, co mnie motywuje, odpowiedziałem, że zarobić pieniądze. Reakcja była mniej więcej taka: nie pracujemy żeby żyć, żyjemy żeby pracować a pieniądze nie są najważniejsze tylko firma. Na koniec oczywiście standardowe: do dwóch tygodni damy znać czy jesteśmy zainteresowani czy nie. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi. NIC. Totalny brak profesjonalizmu. Potraktowanie przyszłego, potencjalnego pracownika w ten sposób negatywnie nastraja do prób kolejnych aplikacji do tej firmy. Serdecznie NIE POLECAM.

@Jacek

Cześć! Faktycznie to podejście do kwestii zarobków mogło być problematyczne. Możesz powiedzieć jakie są oczekiwania na stanowisko młodszego analityka? Trzeba mieć już doświadczenie w zawodzie, konkretne studia czy może szkolenia wystarczą?

@Jacek

Nie spodziewałabym się na Twoim miejscu że Cię zatrudnią po takiej odpowiedzi. Jeżeli to była Twoja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna to poszukaj sobie w internecie 100 pytań na Interview to się dowiesz czego korpo oczekują od kandydatów usłyszeć.

Verus
@Zadowolona

Co za absurd. Nigdy nie pracowałem w korporacji, słyszałem tylko ciągle od znajomych, że to "niewolnictwo" i "pranie mózgu", ale nie spodziewałem się, że na rozmowie kwalifikacyjnej można usłyszeć takie brednie. Przecież osoby przeprowadzające rekrutacje nie mogą oczekiwać, że zatrudniają idiotów. Jeżeli usłyszą "prawomyślną" odpowiedź, to muszą wiedzieć, że to nieszczere brednie, zgodne z "linią partyjną". Gdzie tu sens? Nowe dwójmyślenie rodem z Orwella?

Robert

Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat Dress Code'u dla mężczyzn na stanowiskach niższego szczebla? Rzeczywiście jest bussiness attire, czy business casual wystarczy? Z góry dzięki! Pozdrawiam, Robert

@Robert

koszula, nawet koszulka polo i spodnie, byle nie jeansy.... jeansy i podkoszulek w piatki... ale jak przyjdziesz we fraku tez Cie na taczkach nie wywioza

Filip

Wiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje i jakim stanowisku można mysleć?

@Filip

Zawsze na stronie internetowej BBH możesz znaleźć wiele ofert pracy. Ja sama polecam popatrzeć może Cię coś zainteresuje. Jeśli znasz kogoś z firmy popytaj gdzie najlepiej w jakim dziale. Z własnego doświadczenia w Transfer Agency jest spoko. Ale to zależy też od teamu. Np Investor Onboarding spoko. Trade team dużo pracy. W Niektórych teamach masz klepanine nie wymagająca myślenia ale za to w innych teamach masz ciekawa pracę analityka. Sam szukasz info z różnych źródeł i dużo się uczysz. Ciekawe i polecam. AML/KYC

Prawda
@Zadowolona

AML KYCView to najgorszy projekt w firmie.

Mama
@Prawda

Omijać TA, szczególnie investor onboarding. Ja w swieta odpoczywam, a nie pracuje. Troche szacunku do siebie.

@Prawda

Dlaczego tak twierdzisz?

Aml
@Zadowolona

Wieczna rekrutacja o czyms swiadczy :P Wesolych swiat na „procesach”

Tina

Bbh Jakie plany na święta??

Zostaw merytoryczną opinię o Brown Brothers Harriman - Kraków

• Jak się pracuje w Brown Brothers Harriman?

Zobacz opinie na temat firmy Brown Brothers Harriman tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brown Brothers Harriman?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Brown Brothers Harriman