Polfa S.A.

Pabianice

Opinie o Polfa S.A.

Pracuś 2013-02-19 21:20:09
Pracuję w Polfie ponad 25 lat. Kiedyś to była firma! Podwyżki były kilka razy do roku,premie eksportowe, bogaty fundusz socjalny. Teraz zarobki zwykłego pracownika oscylują na pograniczu nędzy, jeżeli są podwyżki, to tylko dla mistrzów, brygadzistów i kierowników (czytaj: dla wazelin). Potworzyli stanowiska liderów, którzy dostali podwyżki 1000-1500 zł , a ich praca to dodatkowa biurokracja. Pozbywają się starszych doświadczonych pracowników, na ich miejsce zatrudniając młodych ludzi, oczywiście na umowy śmieciowe. Tyle lat pracowaliśmy dla dobra firmy dbając o jej dobre imię, o zasady dobrego wytwarzania,a teraz jesteśmy traktowani jak śmiecie.Mimo,że kondycja firmy jest dobra , pracownikom żyje się coraz gorzej.Rolę kapitalistycznego bata spełniają coraz liczniejsze kamery," zapracowane" kierownictwo podgląda czy robole za często nie wychodzą do WC. Za ciężkie pieniądze zatrudniono f-mę, która doszukuje się jak jeszcze robolom przykręcić śrubę,natomiast elita szasta pieniędzmi na lewo i prawo,i tu nie szuka się oszczędności.
kozi 2013-06-18 03:03:10
Całkowita prawda przedmówcy! Dodajmy, że wiele popsuło się od czasu przejęcia spółki przez inną znaną firmę farmaceutyczną.

W skrócie:

MINUSY

- nowozatrudnieni pracownicy o podobnym lub mniejszym doświadczeniu na starcie otrzymują te same lub wyższe pensje (nikogo to nie dziwi - nie znaleźliby przecież pracowników, czyt. desperatów; którzy zdecydowaliby się pracować za te same pieniądze, za które pracują inni już ponad 20 lat...)

- kadra kierownicza pracuje dla dużych pieniędzy, a kadra robotnicza pracuje dla idei, którą później włożą do garnka i nakarmią swoje rodziny

- kadra kierownicza specjalizuje się w profesjonalnym namydlaniu oczu w każdej sytuacji, która wymaga zbycie petenta do jego nory

- wszędzie słychać o konieczności podniesienia efektywności, wydajności i wskaźników, tak by wykresy zachowywały tendecję wzrostu. Pomysłodawcy i naganiacze zostają nagrodzeni dużymi pieniędzmi, kadra robotnicza zostaje nagrodzona smakiem idei, lub ukarana brakiem ponadnormalnej efektywności lub postawy.

- młodzi, ambitni i kreatywni pracownicy nie są dostrzegani - bardzo często pracują na stanowiskach poniżej swoich kwalifikacji, natomiast na odpowiedzialnych, często specjalistycznych stanowiskach pracują osoby które nie mają nawet teoretycznego pojęcia o tym co robią.

- wykorzystywanie sytuacji rynkowej do zastraszania pracowników i ich pozycji w firmie - to już norma

- Firma przyjazna pracownikowi, nagrody fair play i inne - sorry sir, wrong address...

- wiele innych...

PLUSY

- w sklepiku zakładowym mają duży wybór kiełbas i sałatek.

PODSUMOWANIE

Zgodnie z postem przedmówcy - kiedyś to faktycznie była dobra firma. Obecnie staczamy się po równi pochyłej, czego efektem jest wyczuwalny wyzysk i "kolesiostwo", a finałem będzie powolny proces gnilny zakładu.
świadomy 2014-02-17 11:10:33
Pracuje w tej firmie od niedawna ,fakt na wejście dostałem większą kasę od starych pracowników ale teraz reorganizują mój dział i zamiast się rozwijać przenoszą mnie na gorsze stanowisko (nie mogę napisać jakie bo chcę pracować aby miec co do garnka dla dziecka włożyć)robol się nie liczy tylko słupki w wskaźnikach dla właściciela firmy. wszystko co wyżej napisali prawda.
desperat 2014-03-07 23:24:40
Atmosfera fatalna. (usunięte przez administratora)I znów sprawdza się stara prawda: mierny, bierny,ale wierny. Jak się wychylać to cię zniszczą. Zdrowu rozsądek w ten firmie jest niepożądaną i tępioną cecha.com
wół roboczy 2014-09-05 23:23:38
W tej firmie rządzi strach. vipy na stanowiskach nie umieją zarządzać i tylko straszą nagany, upomnienia ,zero premii, kasa bardzo marną. Specjalista poniżej 3 na rękę.. Chaos i bylejakość. Jak się nie podoba to won.Nikomu nie radzę tu wylądować bo straci zdrowie.
OP 2014-12-22 22:47:57
My skromni ochroniarze, składamy serdeczne życzenia pracownikom Polfy z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego nowego 2015 roku. Nie składamy ich tym wszystkim, którzy uważają że nasz udział we wspólnej kolacji wigilijnej byłby spoufalaniem się z załogą.
jakas 2016-05-19 20:43:13
Faktycznie szukają managera ds. kluczowych klientów tak jak piszesz @lertg. Wymagają wykształcenia wyższe najlepiej o profilu farmaceutycznym lub medycznym oraz doświadczenia w pracy w branży farmaceutycznej na podobnym stanowisku.
Zostaw swoją opinię o Polfa S.A. - Pabianice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Polfa S.A.