Opinie o Planta w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Planta. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Planta o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rolnictwo, hodowla i uprawa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Planta w Tarnów

michał

oj coś naprawdę jest na rzeczy ta stronka już chwile jest a w tym roku gorąco o tej firmie, ale dobrze że pracownicy dają znać innym niczym się zatrudnią

Witam cieszę się że jest taka strona i że można wypowiedzieć się na temat pracodawcy. Ktoś wreszcie po coś zakładał taka stronkę:)

wodzu

Ale to żadna tajemnica że odchodzą pracownicy i będą następne odejścia . Taj jak wspominacie pomijamy już nowych pracowników tylko odchodzą Ci którzy już chwile w plancie robili, podaruje sobie wymienianie , bo doskonale wiecie wiemy to my jak i Wy prezesi, właściciele zarządzający ta firma, tak jak jest teraz to nigdy nie było !!! Wspominacie sezon tak właśnie sezon jest a nie ma załogi! Sprzęt który ma zarabiać na nas wszystkich już nie ma obsady. A samochody wypożyczone z Fraikin to do oddania pójdą. Powiecie że jak komuś nie pasuje nie się zwolni ,Ci co nie czekają na poprawę odchodzą a nowi też się nie pala do pracy

obiektywny

Panowie dla mnie wszystkie te wpisy to bufonada. Co zrobiliście, aby było Wam lepiej?? Wszyscy narzekacie a żaden z Was nie zainicjuje spotkania KIEROWCY vs PREZESI. Jaki problem zwołać wszystkich i grzecznie porozmawiać np., w sobotę?? Dobrze wiecie, że drzwi do prezesów są zawsze otwarte. Najlepiej anonimowo wylewać wszystkie swoje żale na portalu, nie zbyt dobrze to o Was świadczy, ciekawe, który z Was stanąłby przed szefami i powiedział mu to co tu pisze prosto w oczy?? Dlaczego nie napiszecie o tym co Wam firma oferuje, prawie każdy ma dostęp do nieoprocentowanych pożyczek, każdemu z Was (który oczywiście chce) firma dopłaca do ubezpieczenia grupowego, większość z Was Panowie Kierowcy chodzi ubrana w firmowe polary ( a tu piszecie, że nie macie dostępu do ubrań roboczych). Można się kłócić, wymieniać poglądy, ale swojej sytuacji na pewno nie poprawicie w taki sposób, że będziecie na firmę pluć. Każdy dział może wnosić o jakieś dodatkowe roszczenia, nie jest powiedziane, że jest w 100% idealnie, bo nie ma idealnych firm, ale skoro wszyscy jesteście tacy mądrzy to pozakładajcie sobie firmy i weźcie odpowiedzialność za grubo ponad 100 osób. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz w tej chwili jest szczyt sezonowy i rzeczywiście jest ciężko, ale WSZYSTKIM nie tylko kierowcom, nikt z Was nie wspomni o tym, że po głównym sezonie praca wygląda zupełnie inaczej. Znając życie na ten komentarz spadnie oczywiście fala krytyki, bo każdy z Was jest najmądrzejszy, ale nie dajmy się zwariować bez przesady niech każdy z Was pomyśli czy jest w porządku wobec firmy, że wypisuje tu takie rzeczy i proszę mi nie mówić, że nie docenia się tego lub tego jak dobrze wiecie, że każdy dział jest potrzebny działowi drugiemu. I proszę zakończcie ten wątek a jak Wam tak strasznie źle to po prostu porozmawiajcie...

Operator Wózka Widłowego

Nie odbyła się z powodu rozmów telefonicznych rekrutera

Zero

kierowca z WIALAN-u

Chłopaki do nas przejdźcie ,tak już chwile obserwuje posty i sam też widzę po punktach ze rotacja, kumple tez zauważyli ze ciągle nowi na sklepach też głośno się już zrobiło

kierowca

Witam pracowałem w plancie ok tygodnia i prawdę chłopaki opisują, sam się przekonałem i podziękowałem żenada całkowita, kierowcy odchodzą , rotacja, niektórzy po dni jak przyjdą odchodzą. Chciałem podziękować kierowcą którzy zawsze życzliwie pomogli ułożyć faktury i trasę, wytłumaczyli punkt (bo na fakturze adres całkiem inny niż miejsce dostawy , trzeba trochę pojeździć i tak już od dłuższego czasu nikt tego nie zmienia) Ci którzy robią chwile to wiedza ale dla nowych to koszmar , zgłaszasz gościowy co planuje kierowców na trasy to twierdzi ze tak jest i musisz się dopytać starszych. Ok jak są jeszcze a jak wyjada to trudno dzwonić i dopytywać się o każdy adres. Dziękuje też magazynierom za cierpliwość i pomoc którzy widzą co się dzieje i że nowych pracowników teraz dużo dziękuje WAM. Życzę by wam się poprawiły zarobki i podejście do pracownika! Pozdrawiam i liczę że odczytacie, bo głośno o tej stronie na firmie, boli prezesów prawda.

j.

I to też należy sprostować wpis józka 2014-03-24 16:28:46 "Pracuję w tej firmie 12lat. Zaczynałem od zera. Teraz jeżdżę na trasach międzynarodowych zarabiam 5-6.5 tys. na rękę. Opłacone składki ZUS i podatek. Jeżeli ktoś nie chce pracować to nic mu nie pasuje i pisze nieprawdę. " Też jak ktoś chciał już prawdę napisać to tak płaca składki ZUS i podatek, ale na konto bankowe przelewają ok 2500zł (usunięte przez administratora)A zarobki 4200zł-4700zł w zależności tras i czy sprzęt nie stał gdzieś na serwisie , czy ładunki były od razu.

j.w

Dokładnie o godzinie 14:03 magazynier siedzi na neice:) dobre , monitoring stron maja założony pracownicy biurowi ,pewnie władze boli że prawdę opisują jak w firmie jest. Tak dają kawę, cukier i herbatę tylko że ostatni raz to było gdzieś w październiku. A od stycznia ciągle nic nie ma kogo by się nie zapytał to odpowiedź jedna - nie ma! A ubrania ??? Też maja tylko pracownicy magazynu , kierowca tyra w swoim! A i te 800zł jak wszystko naciągane i koloryzowane jak tam świetnie jest. Jak już coś to 700zł,

sprstowanie

"Pracuję tu kilka lat jako magazynier. Myślę że nie ma tak solidnej firmy jeżeli chodzi o wypłaty dla pracowników. Nawet co kwartał dostaje się kawę herbatę i cukier co jest ewenementem , nie mówiąc o świadczeniu urlopowym w wys. ok. 800zł. Ten co pisze nieprawdę , pewno coś ukradł i został zwolniony bo tego szefowie nie tolerują" Nie jestes zadnym magazynierem bylem w pracy dzisiaj wszyscy magazynierzy pracowali o godzinie 14:03 z czego niby którys miał pisac z waszych czytników? nie podszywajcie sie pod magazynierów bo my tez mamy niepochlebne zdanie o was dobrze wiecie ilu magazynierów ucieklo, Do tej waszej kawy herbaty i cukru mozesz dodac jeszcze rękawice bo tez nam dajecie PS DAJCIE ZAROBIC TO KAWE CUKIER TO KARZDY SOBIE KUPI co do zasilku urlopowego to pomyliles sie troche mniej placicie.

kierowca z WIALAN-u

Drodzy koledzy kierowcy jeżdżąc mijamy się czy to na trasie czy też na punktach, prawda jest taka że od lutego ciągle nowe twarze za kółkiem, to coś oznacza że jest nie tak, chłopaki którzy jeździli początkiem roku to już ich nie widać , na punktach też wszyscy mówią że rotacja w plancie że chłopaki nowi się uczą (poznają punkty opóźniają się dostawy) a Ci co znali robotę odeszli. Ok sezon to ktoś powie że na sezon przyjmują a gdzie są Ci których znam? Odeszli !!! Jak mówili o zarobkach, godzinach to naprawdę się nie dziwie. W kwietni ma być jakieś wolne jeszcze miejsce na kierowcę bo sezon i u nas wiec , znacie robotę i punkty przyjmijcie się do nas. Na pewno stawka lepsza i mniej godzin, szefowie inwestują w nowe samochody , pojeździsz sprawdzisz się zostaniesz jak co roku.

wHfN

Pracuję tu kilka lat jako magazynier. Myślę że nie ma tak solidnej firmy jeżeli chodzi o wypłaty dla pracowników. Nawet co kwartał dostaje się kawę herbatę i cukier co jest ewenementem , nie mówiąc o świadczeniu urlopowym w wys. ok. 800zł.(usunięte przez administratora)

adrian

Czesiek - któryś właściciel lub prezes z tej firmy czyta i pewnie boi się że pracowników nie znajdzie. Teraz w strachu prawda w oczy kole! (usunięte przez administratora). Ale po to jest ta strona by zainteresowane osoby poznały prawdę!

prawnik

Drogi kolego "DAF" pragnę odpowiedzieć na twoje pytanie podpierając się artykułem Źródło: Najważniejsze orzeczenia Sądu Najwyższego,Wyrok Sądu Najwyższego z 18 lipca 2006 r., I PK 40/06. Uzgodnienie z pracownikiem wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych w formie premii uznaniowej nie zwalnia pracodawcy z obowiązku zapłaty za pracę faktycznie wykonaną w tych godzinach. Uzasadnienie faktyczne: Pracownik wniósł pozew o wynagrodzenie z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych oraz o dodatek za pracę w godzinach nocnych wraz z odsetkami. Powód był zatrudniony jako kierowca. Pracował w godzinach nadliczbowych, za które otrzymywał wynagrodzenie wypłacane w formie premii uznaniowej, obejmującej również należności z tytułu delegacji i dodatku za pracę w godzinach nocnych. Ta forma wynagrodzenia została zastosowana po to, aby ukryć fakt świadczenia przez powoda pracy w godzinach nadliczbowych w wymiarze znacznie przekraczającym dopuszczalną liczbę godzin nadliczbowych określoną przepisami. Wykazywana przez pracownika liczba godzin pracy nigdy nie podlegała weryfikacji przez pracodawcę. Pracownik był zorientowany, że pracodawca wypłacał mu wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych w formie premii uznaniowej! Uzasadnienie prawne: System wynagradzania za przepracowane nadgodziny w formie premii uznaniowej nie może być zaakceptowany. Świadczenie znacznie odbiegające od świadczenia należnego na ogólnych zasadach jest nieprawidłowe, co w konsekwencji nie pozbawia pracownika roszczenia o ewentualne wyrównanie należności. Uzgodnione z powodem wynagrodzenie w formie premii uznaniowej za pracę w godzinach nadliczbowych w spornym okresie nie zwalniało pozwanego zakładu z obowiązku zapłaty wynagrodzenia za pracę faktycznie wykonaną ponad normę czasu pracy. Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że powodowi przysługiwało prawo do dodatku za pracę ponad ośmiogodzinny czas pracy. Komentarz: Omawiany wyrok ma duże znaczenie praktyczne. Zdarza się bowiem, że wraz z zakończeniem stosunku pracy pracodawca wypłaca pracownikowi premię uznaniową, która w założeniu ma rekompensować zwiększony wymiar pracy zatrudnionego (zwłaszcza w tych przypadkach, gdy wysoce utrudnione jest dokładne wyliczenie nadgodzin). Zgodnie z orzeczeniem SN wypłata takiej premii nie zwalnia pracodawcy z obowiązku wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny, jeśli pracownik wystąpi z takim wnioskiem. Pracodawca nie będzie mógł w takim przypadku podnieść zarzutu spełnienia świadczenia. Z wyroku nie wynika jednoznacznie, czy pracodawca mógł zaliczyć wypłaconą premię na poczet należności wynikających z wynagrodzenia za wyliczone godziny nadliczbowe. Nie można wykluczyć, że takie potrącenie nie będzie możliwe. Świadczenie nazwane premią uznaniową nie będzie bowiem stanowiło wynagrodzenia za godziny nadliczbowe (ani ryczałtu za godziny nadliczbowe), a to może prowadzić do uznania, że pracodawca dobrowolnie zdecydował się wypłacić pracownikowi dodatkowe świadczenie (np. w celu zrekompensowania mu pracy w godzinach nadliczbowych, co jednak nie jest tym samym, czym wypłata wynagrodzenia za pracę w nadgodzinach), w związku z czym pracownik może domagać się wypłaty wynagrodzenia za godziny nadliczbowe w pełnej, należnej wysokości. Z tego względu, jeśli intencją stron jest wypłata określonej kwoty tytułem rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych, należy jasno określić tytuł tej wypłaty oraz uzyskać potwierdzenie ze strony pracownika, że wypłacona kwota w całości wyczerpuje jego roszczenia z tytułu pracy nadliczbowej! (usunięte przez administratora) Tak wiec każdy pracownik ma prawo domagać się wypłaty pieniążków za godziny nadliczbowe!!! (usunięte przez administratora)

prawda

Dzień dobry wszystkim obecnie pracuje w tej firmie tylko ze mam prace biórową po przeczytaniu postów na forum zgadzam sie jest tak jak autorzy postów opisują

daf

PYTANIE: W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością pracownicy pracujący w nadgodzinach nie dostają wynagrodzenia za nadgodziny, tylko wyliczoną jak nadgodziny premię uznaniową. Czy oznacza to, że pracownicy mogą dochodzić nadgodzin nie wypłaconych (wypłaconych jako premia uznaniowa) od pracodawcy z okresu trzy lata wstecz (przedawnienie)? Jaka może być odpowiedzialność członków zarządu za takie praktyki?

Yogi

lepiej faktycznie unikac tak nierzetelnej firmy, slyszalem ze co chwileczke ktos sie zwalnia tak ze nawet nie zawracajcie sobie glowy a pracy jest na tyle tymbardziej dla kierowców!!!!!!!

młody kierowca

Boże dobrze że się tam nie zatrudniłem, widziałem ogłoszenie ale i widziałem jak rozładowują ręcznie towar bo zastawiony podjazd do sklepu i dymanie ręcznie, na szczęście mam prace i współczuje tyle godzin za takie pieniądze czy tym na kraju czy tym co w rozjazdach po całej Europie. Trzymajcie się i nie dajcie się wykorzystać!

driver

Witam rozmawiałem już z kilkoma kierowcami z tej firmy nawet sami się zastanawiałem by tam się przyjąć. Ale wczoraj na mopie Dębica -Rzeszów z kierowcą który jeździ w tej firmie na kraju, i to co wpisali kierowcy że jest coraz gorzej to prawda, przyznał że atmosfera kiepska, płaca beznadziejna(usunięte przez administratora). Pytałem co przewożą to głownie ziemia, trawy nawozy folie i reszta zaopatrzenia ogrodniczego, palety ziemi, nawozów po tonie, podjazdy na sklepy tez nie ciekawe jak mówił. A tu patrzę na wypowiedzi i już zabolało kogoś że prawdę ludzie napisali i głupi wpis by ratować opinie firmy - józek - 2014-03-24 16:28:46 "Pracuję w tej firmie 12lat. Zaczynałem od zera. Teraz jeżdżę na trasach międzynarodowych zarabiam 5-6.5 tys. na rękę. Opłacone składki ZUS i podatek. Jeżeli ktoś nie chce pracować to nic mu nie pasuje i pisze nieprawdę" - oby tylko kierowcy z tej firmy chcieli tylko się wpisywać i cała prawdę opisać jak tam jest, wystarczy popatrzyć na ogłoszenia o prace i widnieje planta , nowi przychodzą bez doświadczenia i zmykają czyli coś jest nie tak, a żadna to nie jest tajemnica wystarczy popytać kierowców, do wialan-u przychodzą i pracują a w plancje rotacja, czasy świetlności już ta firma ma za sobą. KIEROWCY z tej firmy proszę o wasze opinie!!! A Ci co chcą ratować dobre imię firmy to piszcie prawdę i szanujcie ludzi bo to oni na WAS pracują i chcą by ich szanowali a za trud swej pracy mieli godne zarobki. A co do zagranicy to po forach też nie mają ciekawie z kasa , prawda że dwa tygodnie w trasie, i dwa dni w domu później znów trasa na dwa tygodnie i zarobki 4200-4500 jak auto nie stoi na serwisie bo tak to nawet tego nie zarobisz.

tadek

Hmm Ciekawe jak Pan Jozek ma na imie

kumpel jozka

Jozek jestem twojm fanem hahahahahaha

Zostaw merytoryczną opinię o Planta - Tarnów

• Jak się pracuje w Planta?

Zobacz opinie na temat firmy Planta tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Planta?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Planta?

Kandydaci do pracy w Planta napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Planta
1.5/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego 16A
    Tarnów