Opinie o Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. w Biała Podlaska

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. w Biała Podlaska

radzyn

Czy komuś gmina wypłaciła kasę za roboty dla Rapidu

@radzyn

W Radzyniu nikomu nie chcą płacić, bo mówią, że nie są nic winni Rapidowi. Tak zrozumiałem urzędników.

podwykonawcaa

Słyszałem że nie wszystkie gminy chcą wypłacać podwykonawcom kase. W Konopicy mówili że to jeszcze Rapid ma im zapłacić i kasy nie będzie. Czy na jakiejś budowie co robił Rapid inwestor zapłacił podwykonawcom? Proszę o informację.

@podwykonawcaa

Chyba w Parczewie i Biłgoraju, ale w Parczewie podobno dopiero "naliczają". W sumie teraz widać jak gminy robią i podwykonawców i Rapid w jajo. Nie dziwię się, że Rapid pozrywał umowy. Wyrwać kasę od tych urzędasów graniczy z cudem. Znajdują mnóstwo wymówek, żeby nie płacić. Sami muszą się nażreć. A Konopnica nie miała prawa tak powiedzieć, bo to niezgodne z prawem.

podwykonawcca

Żadna gmina nie chce płacić Rapidowi, za wykonane prace i odebrane przez inspektorów nadzoru, więc jak ma rozliczyć się z podwykonawcami i dostawcami materiałów? Dobrze, że chociaż Rapid pomaga, żeby gminy płaciły bezpośrednio podwykonawcom. Można mieć wątpliwości, czy ta cała sytuacja jest tylko z winy Rapidu...

rich
@podwykonawcca

Biedny ten Rapid jest - z tego wynika. Nie udało mu się kosztem podwykonawców i dostawców zgromadzić tłustej sakiewki. Co za perfidia...

@rich

Jesteś pokrzywdzony to idź do inwestora, u którego robił Rapid. Należy Ci się płatność bezpośrednia. Nic nie tracisz. Zobaczysz co Ci powiedzą urzędnicy. Niektórzy zamiast zadbać o swoje interesy wylewają jad na forach.

Urzędnik
@podwykonawcca

Gminy nie chcą płacić Rapidowi, dobre sobie. Jakby wywiązał się z podpisanych umów w terminie na pewno kasa by była. Nie oszukujmy się - to są programy unijne. Gmina nie może sobie przywłaszczyć tych pieniedzy, tylko dokładnie rozliczyć je co do złotówki! Terminy dobiegły końca, roboty nie dokończone to co się dziwić. Nie sztuka złotych gór naobiecywać, sztuką jest wywiązać się z ze swoich zobowiązań.

@Urzędnik

Żaden termin, żadnej roboty jeszcze nie dobiegł końca(kończą się czerwiec-lipiec 2015, co można sprawdzić na stronach internetowych). Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Za to co zrobił Rapid gmina powinna zapłacić. Jeśli została zerwana umowa to Rapid dostał karę, a za wykonane roboty Rapidowi należą się pieniądze, których pewnie na oczy nie zobaczy, bo urzędnicy muszą "się rozliczyć". Ja wiem gdzie iść po swoje. Do poszkodowany: z tego co wiem Rapid zawierał umowy z magazynami i dostawcami. Proponuję najpierw iść tam gdzie są pieniądze. W sądzie to może długo potrwać, bo Ty swoje, a Rapid swoje. Może już lepiej iść do gmin i zapytać co z tym zrobić. Ja z własnego doświadczenia wiem, że w sądzie to będzie długo, drogo i nerwowo.

Urzędnik
@podwykonawcca

Mylisz się kolego - terminy na niektórych budowach się skończyły, np. w Parczewie. Nie wierzysz? Podaję link: www.e-wspolnota.com/Parczew/Spoleczenstwo/Co_dalej_z_solarami_-9332/ - termin był nawet przesuwany. W Biłgoraju z tego co widzę umowę rozwiązali też z winy wykonawcy (nieprzestrzegania harmonogramów): bilgoraj.com.pl/informacja-o-odstapieniu-od-umowy-z-wykonawca-robot-budowlanych,,4,11,11,1,13296,n.html. W Zwierzyńcu podobne: www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150312/ZAMOSC/150319916. Zgadzam się, że za wykonane montaże powinni się wszyscy ze sobą rozliczyć. Gminy z Rapidem, a Rapid z monterami. Najlepiej, gdyby takie sytuacje jakie się pojawiły w ogóle nie miały miejsca.

Silber
@Urzędnik

Ale podwykonawcy to jest jedna grupa. Najwięcej stracili dostawcy materiałów, którzy nie są wpisani do gmin, aby dostać swoje pieniądze. Mamy to rozmontowywać i zabierać swój towar do siebie? Wtedy termin końca robót znacznie się przedłuży jeżeli jakiś dostawca zgodzi się upadłej firmie cokolwiek sprzedać.

ElBandeero
@Silber

A tak z ciekawości po co została założona w listopadzie 2014 r firma Grupa Rapid sp. z o.o. ?

Zdziś
@Silber

Ciekawe od kiedy urzędnicy martwią się takimi rzeczami? Jak narazie to niecha płacic podwykonawcom a sie martwia czy za wywóz tojtoja faktura bedzie zapłącona. a jak rapid zerwał umowe z parczewem to wtedy ona była ważna.

ParCzew
@Zdziś

Dobrze mówisz, w Parczewie umowa była ważna - tylko pytanie dlaczego Rapid ją zerwał? Może dlatego, że wpłynęło do gminy pismo od komornika, że wszystkie należności mają trafiać na zabezpieczenie długów które narobił wcześniej Rapid i gmina zgodnie z prawem tam skierowała środki? A to naliczanie na pozostałych inwestycjach pewnie trochę potrwa. Jakby Rapid nie nabrał robót ponad siły i wykonał wszystko zgodnie z harmonogramami nie było by tego zamieszania.

Zdziś
@ParCzew

A co ma urząd do długów firmy. Zerwał umowe bo ich pieniądze wsadzili w depozyt bez żadnych podstaw. A zerwał umowe w styczniu jakoś na początku a komornik zajoł konto w połowie lutego. Więc czasowo to się nie zgadza, chyba że Parczew wiedział w styczniu że w lutym wpłynie takie pismo od komornika. Urzedniki wiedzoł więcej niż my zwykli ludzie. Ja nie wiem, ale ta sprawa jest dziwna jak tak pomyśleć.

leszczek
@Zdziś

Jak to po co założyli Grupę Raid. Zrobili problemy wielu gminom i padli. Zostaną ogłoszone nowe przetargi na dokończenie robót. Grupa Rapid znowu je wygra i zabawa od początku.

kuba

Firma ogłosiła upadłość - i co dalej nasze towary są zamontowane na rozpoczętych lub niedokończonych inwestycjach. Rapid częściowo pobrał kasę i z nikim się nie rozliczył. Przypadkiem czy takie działanie nie można uznać za z góry zaplanowane.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Biała Podlaska
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy SPAWACZ TIG stal nierdzewna
ATN Service ApS
gd0808

Wczora wpłynął wniosek o upadlość do sądu. Nastąpił koniec działania firmy - o pieniądzach zapomnicie.

nonez keram łewap

Rapidu już nie ma, teraz to sprawa dla prawników, prokuratorów, komorników, radców prawnych i sądów, zenon l., marek. d., paweł k. nie mówili prawdy do końca nawet pracowników w ten poniedziałek jeszcze oszukiwali, że następuje restrukturyzacja, honoru nie mają, żeby przyznać się i powiedzieć prawdę, uważać na tych panów chcą przekręcić jeszcze pare wałków i wykorzystać kogo się da,

leszke

Również Konopnica i Jastków oraz Radzyń Podlaski zerwały umowy ze wzgl. na niedotrzymywanie terminów.

ok

Dla jasności to nie Gmina Parczew zerwała umowę z wykonawcą, Tylko wykonawca wypowiedział umowę Gminie, gdyż ta nie zaplaciła. jak podaje p.burmistrz to zostało 66 instalacji do zakończenia czyli 2 tyg. prac jakby UM zachował się fer to by już było po sprawie. A teraz niech się buja i nie ośmiesza.

komornik leszek laszuk

Upadlosc zapewne jest już blisko, wszystko zostalo zajęte przez komornika - nie radze stawac samochodem na terenie parkingu rapidu bo moze zostac zajety, podwykonawcom radze skladac wnioski do urzedow gmin o bezposrednie platnosci, w rapidzie juz nikt nic nie dostanie, chyba, ze dobre rady prezesa i wytlumaczenie calej sytuacji, game over

Podwykonawcy Radzyń

Nie płacą na czas, zasłaniając się tym, że nie dostali sami pieniędzy. Wszystkie nasze faktury idą drogą płatności bezpośredniej, a jak wiadomo, zajmuje to cenny czas. W biurze nikt sobie z tego nic nie robi, bo to bardzo częsta sytuacja. My na pewno już z nimi nie będziemy współpracować! Żadna faktura nie jest zapłacona i mamy się "bujać" do Urzędów Gminy!

Piorun

Jest wielu takich, którzy czekają na zaległe należności. Trzeba iść do sądu z fakturami i upomnieć się o swoje. Nie ma na co czekać. Z tą firmą po dobroci dogadać się nie da.

truble

czekam na kase ale chyba się nie doczekam.Czy są jak ja inni podwykonawcy ,którzy czekają na kasę?.Ktos tu pisał wcześniej ,że lada dzień ogłoszą upadłość?Dobrze,że zakonczyłem z nimi współpracę...Ludzie jak coś wiecie to piszcie,bo w biurze od tych sztabu pracowników nic dowiedzieć się nie idzie ..

Kresto

Ostatni wpis to chyba sam Prezio pisał. Jak się podwykonawców w (usunięte przez adminstratora) robiło i nie płaciło to nie ma się co dziwić, że się upada. Nie ma się co zasłaniać wyrokiem sądu. Konta komornik nie zajmuje za niezapłacenie pięciu złotych. Poza tym podobno Radzyń Podlaski wypowiedział im umowę. Jak ktoś był zgłoszony u inwestora to ma szanse kasę odzyskać. W innym przypadku niestety nie. W tym wszystkim najbardziej szkoda podwykonawców, którzy stracą najwięcej.

kaja

Rapid się poczuwa i zawsze płaci, czasem zdarza się opóźnić, jak każdej firmie, ale nie wynika to ze złej woli tylko z sytuacji. Teraz firma sama prosi gminy o wypłaty bezpośrednie dla podwykonawców, aby kontynuować inwestycje, bo została zablokowana nieprawomocnym wyrokiem sądu. Walczy teraz na drodze prawnej, ale to potrwa, stąd utrudnienia i brak płatności.

Alfons

Słyszałem, że na niektórych kontraktach jest możliwość odzyskania pieniędzy za montaże bezpośrednio od inwestora, może warto udać się do urzędów gmin/miast i zapytać. Skoro Rapid nie poczuwa się by zapłacić warto spróbować wyżej.

galicjusz 50

Panowie . Demontujemy wszystkie instalacje koniec zabawy i informujemy wszystkie samorządy , zmienia po raz kolejny nazwę i znowu będą działać. Proponuję przyjrzeć się radzie nadzorczej

juhas

To już agonia. Game over.

darek1970

NIe ma wypłat. konta puste lub zablokowane przez komornika.

Dobry Wujek

Panowie proponuję zgłaszać się jak najszybciej po kasę bo firma zgłosi na dniach upadłość.

marek 191964@.interia.eu

08 grudnia 2014 wystawiłem rachunek jest 30 styczeń 2015 nie ma zaplaty za zlecenie

chart

Płace beznadziejne, wyzysk do kwadratu, cwaniactwo na każdym kroku!!! Nie polecam!!

Zostaw merytoryczną opinię o Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H. - Biała Podlaska

Rapid Sp. z o.o. P.P.U.H.