Opinie o SAIKO w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy SAIKO. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SAIKO o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAIKO w Poznań

Weteran

Bredzicie.... Starzy pracownicy jak Ruda itp wyrabiaja normy a jak nie wyrobia to dopisza sobie sztuki ze zrobili. W Saiko debil da rade wyrobic norme ale trzeba wiedziec jak ,jedni dopisuja wiecej inni mniej. Szmatki sa ale co niektorzy maja je pochowane a inni biora do domu i piora je. Srodki czystosci sa u kadrowej wystarczy isc. Podnoszenie norm to norma ale podziekujcie tym ktorzy robia wiecej niz norma[starzy pracownicy-kobiety - dlatego maja wiecej kasy] Premie uznaniowa dostaja raptem 4 osoby majster i starzy pracownicy w zaleznosci od ilosci donosow. Temperatura na hali jest wystarczajaca bo trzeba sie ruszac lub cieplo sie ubrac a nie robic rewie mody. Oszczednosci na ogrzewaniu szef ma spore wiec INSPEKCJA PRACY sie klania. I dochodzimy do najwazniejszego stosunkow miedzyludzkich: nie ma zadnych stosunkow miedzyludzkich z prostego powodu bo pracuja w saiko wiesniaki z okolicznych wsi gdzie liczy sie swoja osoba i nikt wiecej.Obgdywanie w sniadanie to norma a przoduje tu ruda kita i jej przyboczne. Miedzy swietami trzeba chorowac bo wazniejszy jest dom i rodzina a nie saiko.Szef nie zbiednieje nie ma obawy. Jak komus sie nie podoba saiko to trzeba zrobic jak wielu przedtem czyli zmienic prace a na rynku jest full ofert ale trzeba miec cos w glowie i wysilic sie i wyslac CV PS:Dziwie sie ze sa ludzie ktorzy nadal pracuja w tym kolchozie za grosze jak juz wszedzie placa wiecej i to sporo i warunki sa ludzkie.

ChRuPeK

Czesc i czolem!Zgadzam sie z poprzednia wypowiedzia,tyle,ze to zadna nowosc,ze nie ma srodkow czystosci itp. Nowy Rok-zamiast jakiekolwiek podwyzki w godzinowce,to sa podwyzki,ale w normie,ktora trzeba wyrobic no bo w koncu akordowka!Smiech na sali,nic poza tym!Wiara przeokropna,kazdy patrzy na siebie jak na wroga-w zyciu nigdy tam tak nie bylo,kiedys pracownicy byli nastawieni przyjaznie na siebie,kazdy pomagal jak mogl,a teraz pomaga ale zeby wyleciec z roboty,bo do gory sie lazi i gada glupoty,wyssane z palca,mijajace sie z prawda!Nie pozdrawiam!

św Mikołaj

HO HO HO !!!Coraz bliżej Święta, a w Saiko połowy załogi BRAK. Jak chcecie dostawać premie skoro do pracy nie chodzicie? A potem chcecie prezenty dostawać? Co prawda nieobecni panowie są naprawdę chorzy, ale Panie? Zapewne sprzątają i gotują, a nie leżą z gorączką!!! Najlepiej jest rzucić zwolnieniem bo nie chce się przy taśmie stać i pracować! a potem mieć wielkie pretensje do wszystkich o niską pensję i brak premii. W Saiko, aby zarobić trzeba na akord zasuwać, a nie obijać się. Zapewne, po Nowym Roku usłyszymy kolejną aferę, bo zawiść i zazdrość dadzą o sobie znać, bo ktoś zarobił więcej. W tej firmie pracują najbardziej zakłamani i zawistni ludzie jakich można sobie wyobrazić. Niech każdy zajmie się swoim życiem, a nie zagląda innym do portfela.

Srutututu Majtki Z Drutu
@św Mikołaj

Saiko woła o pomstę do nieba!Pracownicy muszą prosić się o środki czystości typu płyn do "WC",płyn do podłóg itp.,nie wspominając o miotłach,które przynoszone są z domów,bo szef ma ich mnóstwo na stanie,ale noooo jak to się mówi-szkoda nowych ;-) Jak Panie oklejają....to "szmatki"muszą również przynosić no bo na "stanie" ich nie ma,bo są zamawiane "kwartalnie">czyt.kwartał-co pół roku :-) Żeby dostać premię uznaniową trzeba mieć "kartę przetargową">czyt.podpiepszanie innych pracowników,a za tym idzie również podwyżka :-)Aaaaaa kurcze by mi się zapomniało-nie pytajcie dlaczego ludzie chorują :-)Jak się pracuje w temperaturze +6'C to chyba troszku zimnoooooo :-) Ech...dużo,dużoooo,dużooooo,dużoooooooo,dużoooooooooooo można by wymieniać ale szkoda klawiatury i nerwów :-) POZDRÓWKI :-D

szuwar

Nie szczujcie ludzi bo nigdy w tej firmie ,nie bylo premi uznanowej ani na swieta.Nawet syn szefa jak tam pracowal to nigdy jej nie zobaczyl bo poprostu jej NIE MA.[ RAZ BYLO PO 100ZL] ale to bylo chyba roztargnienie szefa ;)

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie SAIKO? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
Leszno
św Mikołaj

no, cóż... jeśli ktoś pracuje, a nie stoi na "fajce" pół zmiany, albo obgaduje i oczernia współpracowników to premię na święta jak co roku dostanie. Ludzie zajmijcie się pracą i wyrabianiem akordów, a nie bieganiem po firmie i rozsiewaniem plotek, to wypłaty będziecie mieć normalne!!!! Żaden pracodawca nie zapłaci za stanie i siedzenie, albo donoszenie to nie PRL.

@św Mikołaj

Dawno mnie tu nie było. Św.Mikołaju,jestem jak najbardziej ZA! Kto stoi i pali ten nie zarabia,ale ten kto donosi,to ma prawdopodobnie powód. Trochę na "dole"się dzieje...(trochę się "oszuka"żeby dniówka była,bo papieros się wydłużył.....) Trochę sie poobgaduje...(no bo gdzie tego nie ma...) Ale myślę,że ten kto zasłuży na premię uznaniową i na święta - to ją otrzyma! Tylko tak jedno,małe słówko kierujące do pracodawcy-proszę nie mierzyć pracowników jedną miarą....

aga

15 netto w akordzie czyli 1200 tez zarobisz... polecam

aga

15 netto w akordzie czyli 1200 tez zarobisz... polecam hahahha

aaaacv

Czy panie pracujace na produkcji zaczną sie myc czy one dopiero w niedziele sie myja? RUDA kiedy tapete zmyjesz? Pani kadrowa tez by mogla sie myc zaczac.

alicja

Tak szukaja caly czas.Umowa zlecenie na 600zl a reszta pod[cenzura] Nie ma szans na normalna umowe.

kasia 1400 netto to duzo na podpoznanskich wsiach.Polecam

alicja

Fakt jest akord ale mozna sporo zarobic tak w granicach 1100-1420netto a premi nie ma zadnej wiec ktos tu bajki opowiada.Umowa zlecenie a kasa nie koniecznie na czas.. Nie starczy na te sporo rachunkow bo wyplata jest smieszna 1 skladnikowa.

SMOK WAWELSKI

Wypłata jest terminowa,premia uznaniowa również... A bajki na dobranoc to ni(e)jaki @alojz opowiada,pzdr.

alojz

Wyplata jest z akordu czyli ok 1200 netto do 1500 netto a opowiesci ze mozna zarobic wiecej niech pozostana wsrod bajek na dobranoc.Premi zadnych nie ma i nie bylo.

SMOK WAWELSKI

Wchodzac po wyplate smierdzi.Pytam dlaczego?

@SMOK WAWELSKI

Pytasz dlaczego-odpowiedź prosta-bo tam Twoja osoba wchodzi.... pzdr.

SMOK WAWELSKI

Sa wolne miejsca wiec warto przyjechac na rozmowe bez umawiania sie bo to nic nie kosztuje.Benefity sa warte wizyty bo zarobki i profity sa wieksze niz w VW.

SMOK WAWELSKI

Ktoś się"podpiął"pod mój nick,ale nie zdziwiłbym się gdyby to był ten popiepsz.....robuś.

@SMOK WAWELSKI

Ale faktycznie sa takie zarobki i socjal wiec czekamy na chetnych.

SMOK WAWELSKI

Firma oferuje wczasy pod grusza/rodzinne oraz refundacja wczasow rodzinnych +karta multisport i karta apteczna.Paczki na swieta dla dzieci +premie kwartalne oraz premie od szefa ale to dostana wybrani.Premia roczna tez jest ale dla pracownikow na stalych umowach. Stawki tak zaczynaja sie od 10 netto do 16 netto +premie itp Soboty platne 100%.Ale to wszystko powie szef na rozmowie o prace. ZAPRASZAMY.

ruru

ps: mam p[rosbe: zacznij sie myc albo uzywac dezydorantu..

@ruru

"ruru"-"robuś" to chyba to samo,co? A więc,jesteś jakiś hmmmm...ciężko dobrać słowa do Twojej"postawy".... Boisz się przedstawić?Dlaczego?Bo zarabiasz 1350 zł i jeszcze tam pracujesz(na planowaniu obręczy)-no właśnie co to znaczy PLANOWANIE OBRĘCZY???????Boisz się szefa???? Co do zamówień,to jeżeli jest mało,to jednym słowem gównianą robotę odwalasz.... Mam się umyć?Użyć dezodorantu?Puknij się w czoło i to tak konkretnie....!!!!!

SMOK WAWELSKI

Robuś A tak a'propo,a co to jest planowanie obręczy?:-) Chyba jednak nie masz pojęcia na temat tej firmy!

SMOK WAWELSKI

Jest tak jak Byśko pisze. Płaca w SAIKO jest ok,praca również,"ciężka"ale do przerobienia. A Ty Robuś,nie rób antyreklamy!

Byśko

Wiec odpowiadam.Zarobki sa super ,za marzec odebralem 1360 wiec jestem zadowolony.Mam umowe zlecenie wiec nie narzekam bo nie musze na czarno robic. Kible brudne, w szatni syf i smrod ,a w umywalni palarnia i na to narzekam. Praca na 3 zmiany, na akord i mili wspolpracownicy w ukrainy . Pracodawca super zapraszam.

@Byśko

A my mówimy na pewno o tej samej firmie??? Bo jak dobrze kojarzę,to współpracowników z Ukrainy tam nie ma,pracy na 3 zmiany również nie ma,palenie jest tylko w nakazanym miejscu,praca na akord-fakt,ale można dobrą"dniówkę"sobie wyrobić..... A w szatni-jak dbasz tak masz,tyle na temat syfu. Coś Byśko z Tobą nie tak,tylko pytanie,co Cię"boli"?????

Robuś
@SMOK WAWELSKI

Pomoge koledze. Pracownicy z ukrainy tam pracowali i to dosc dlugo. Praca na 3 zmiany tez byla jak bylo sporo zamowien a teraz widac bieda z nedza skoro jak sugerujesz nie ma 3 zmian. Pali sie przed rozpoczeciem zmiany na stolowce i w umywalni a w czasie pracy szybki dymek w wc . Mozna sobie zrobic dobra dniowke? hahha dobry dowcip co bierzesz czy wachasz? [1500netto to max na miesiac] Co do szatni to dba o niia cala zaloga wiec.............. SMOK aka kadrowa mniej pij i i jedz staraj sie schudnac...

@Robuś

Ha,ha z Ukrainy....A może o sobie myślisz,bo nie kojarzę czasów z Ukraińcami :-) Trzech zmian nie ma-DWIE Pali się przed rozpoczęciem zmiany w wyznaczonym miejscu. Co biorę?Tabletki przeciwbólowe,jak ma się do czynienia z takimi"ludźmi"jak Ty. 1500 zł na mc?Hmmmm...No,sprzeczałbym się.... Szatnie...jak już wspomniałem,jak dbasz,tak masz.... A,la kadrowa....No grubo idziesz,grubo,bo jak dobrze kojarzę,to kadrowa się zmieniła.... A może Ty się przedstaw,pośmiejemy się,co ? Pozdrawiam

ruru
@SMOK WAWELSKI

Przypomne ci grubasie..poprzednia kadrowa byla w porzadku i postury szczuplej a nst gruba i ty tu odpisujesz uparcie. Ukraincow nie mozesz pamietac ale jak bardzo chcesz wiedziec to spytaj sie Macieja[wiesz chyba kto to] Skoro piszesz ze nie ma 3 zmian to tym gorzej bo oznacza to brak zamowien na obrecze a co za tym idzie mniejsze zatrudnieniee i place. Nie bede sie przedstawial bo po co mam s;uchac na 2 dzien krzykow i wycia szefunia:P

Zostaw merytoryczną opinię o SAIKO - Poznań

SAIKO
1.3/5 Na podstawie 139 ocen.
  • Kartuska 27
    83-332 Poznań