Opinie o FUD S.A w Mińsk Mazowiecki

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie FUD S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w FUD S.A o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - Produkcja urządzeń dźwigowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FUD S.A w Mińsk Mazowiecki

Czy FUD S.A zatrudnia studentów?

SW

Tak

***** ***

Ukrainiec 25 zł netto Polak 25 brutto tak barany szanują pracowników w Fudzie bez których dawno zamknęli by ten burdel

Krzychu
@***** ***

Przepraszam teraz Ukrainiec 28zl , nawet 30 zł na rękę.

@Krzychu

I jeszcze doliczyć trzeba wszelkie po nich poprawki

@***** ***

Skąd taka różnica? Ktoś z was próbował obgadać ten temat z szefostwem?

@Jan

Bo ta firma lubi przepłacać za papraków z Ukrainy i są jeszcze z tego zadowoleni

@***** ***

Może lepiej pracują i nie robią problemów? Przyznaj szczerze, da się do czegoś doczepić u nich?

@Jan

Brak kwalifikacji i elementarnej wiedzy wykonewanej pracy. A jak ktoś nie posiada tych dwóch atutów to bez problemów się nie obejdzie i jest do czego się doczepić.

Jaja

Zakład zalega z wypłatami....nie potrafili udzielić odpowiedzi kiedy zapłaci pracownikom za poprzedni miesiąc.

@Jaja

Hmmm, pierwszy raz się coś takiego zdarzyło czy już kiedyś ci się spóźniali? Współczuję że tak wyszło, mam nadzieję że niedługo przeleją ci zaległe pieniądze.

@Jaja

Na chwilę obecną zakład zalega z wypłatami czy może mówisz o sytuacji z roku 2018?

ARP
@Marek

Notorycznie zdarzają się opóźnienia w wynagrodzeniach, raczej kilku lub kilkunastodniowe.

Arti
@Jaja

Tylko miesiąc to nie rekord, norma raczej od lat niestety

Riki

Od ponad pół roku nikt z firmy nie potrafi przedstawić oferty na zakup urządzenia dźwigowego (suwnicy). Wysłałem kilka e-maili, dzwoniłem do różnych osób w firmie, na e-maile nie odpowiadają, w rozmowach telefonicznych obiecują zająć się sprawą i cisza trwa nadal. Na pewno firma chce coś sprzedawać???

Czy rozmowa kwalifikacyjna w FUD S.A spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
konstruktor

jakie są przybliżone zarobki konstruktorów?

Mariano

@Arti a dlaczego aż fatalnie ?

Wojtek

Macie wigilie pracownicza?

Ten z Mińska i okolic

Przyszedł czas na moją opinię o tej firmie. Po pierwsze firma z tradycjami, tego nie można się wyprzeć, zbudowana w XIX stuleciu, przez wizjonera i przemysłowca jak na ten okres przystało. Jako jeden z nielicznych w Polsce budował mosty w carskiej Rosji. Po nim pozostał zabytkowy budynek, w którym teraz mieści się przedszkole. A więc był to także gość z pasjami nie tylko przemysłowymi. System komunistyczny wprowadził pewne reguły nie istniejące w innym systemie, m.in prawo dla zwykłego człowieka robotnika. Dzieki to, m.in. niemu FUD rozrósł się do rozmiarów przedsiębiorstwa na skalę krajową. Był jednym z dwóch największych w kraju. Raczej był partnerem, a nie konkurentem FAMAK-u. I teraz puenta. W dobie przemian gospodarczych Fabryka Urządzeń Dźwigowych zmieniła się nie do poznania. Wykupił ją prywatny właściciel. I zrobił z tą firmą jak w przysłowiu "Wolność Tomku w swoim domku". Mówią, że demokracja rządzi się swoimi prawami i to prawda. Tylko, że w demokracji liczy się każdy głos, a wygrywa większość. Tu tak nie ma. W FUD obowiązują swoje prawa, a zdecydowanie prawo właściciela. Napisałem już wszystko, no prawie wszystko o tej firmie. Należy jeszcze dodać, że właściciel nie słucha swoich pracowników, nie szanuje za to kim są, co sobą reprezentują, nie podziela ich zadnia, nie ufa, nie słucha, co jeszcze? Nie robi tego także prezes firmy, chyba że ma z tego osobistą korzyść. Dyrektor handlowy widzi tylko siebie i wyżej opisanych. Prawda w oczy kole Panowie. Firma jest świetna, ale bez was. Taka firmę powinno się tworzyć z pasją, gdy mija już drugi wiek jej istnienia, a nie tylko dla własnych korzyści materialnych, albo poklasku współtowarzyszy niższego szczebla. Dziekuje i życze powodzenia.

Arti
@Ten z Mińska i okolic

Jak to wykupił do Polski przyjechał z gołą d ale jako zięc niejakiego K miał fory a był to czas gdzie popierano (usunięte przez administratora) Zasada rączka rączkę myje była stosowana w całej Polsce. I co ciekawe jak zmienił się rząd to ten nieomylny gość znikł z Polski. Pozdrawiam

INZ

Nie polecam, byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Wynagrodzenia jakie zaproponowali to 3k brutto jako konstruktor. Sądzę że dla osoby z wykształcenie inż. i wiedzą to bardzo mało

inżynier
@INZ

jakie stanowisko? masz jakieś doświadczenie?

INZ
@inżynier

Sądzę że słabo z czytaniem ze zrozumieniem. Odp. są trzeba tylko je znaleźć.

Dostawca

Firma nie płaci, mają już u nas przeterminowane zadłużenie na ponad 70 tyś !!!

dostawca
@Dostawca

Niestety nie zapłacili nam za dostawy, zadłużenie ponad 90 tyś. !!! Unikać tej firmy.

Kogucik

Na starcie chciałbym podkreślić, że NIE WARTO zatrudniać się w Fabryce Urządzeń Dźwigowych. Zarobki są tragiczne, na starcie proponują najniższą krajową, czyli jakieś 2600 brutto. Mydlą oczy o 'znacznych podwyżkach', które wynoszą 200 zł (brutto). Jeśli ktoś planuje lub ma kogoś na utrzymaniu, to musi nastawić się na suchy chleb. W FUD S.A. nie ma żadnego socjalu ani systemu premiowego (biuro). W ostatnim czasie poprawiła się sytuacja z wypłacaniem pensji na czas, ale to kwestia czasu jak wszystko wróci do starych zwyczajów firmy. Na stronie spółki widnieją oferty pracy z kwalifikacjami, których nie spełnia więcej jak połowa pracowników. Spora część kadry w biurze składa się z młodych ludzi chcących rozpocząć swoją karierę zaraza po studiach. Zakład jest kiepsko zarządzany oraz ma wiele długów do spłacenia u swoich dostawców. Prędzej czy później kiedyś to się posypie. Grząski grunt, sugeruję nie traktować na poważnie tego pracodawcy.

?

czy firma będzie zamknięta z powodu koronovirusa?

$$$

Wieloletnie braki w strategii planowania i zarządzania Kadrami, doprowadziły do obecnej sytuacji zakładu. Bez doświadczonej i zaangażowanej kadry nic nie przetrwa. Teraz ta firma to tylko nazwa z wieloletnią chlubną tradycją, i niechlubną działalnością kilku dyrektorów o wątpliwych kwalifikacjach. Skończy się na sprzedaży gruntu pod zabudowę mieszkalną, zaś fabrykę przeniosą. Polecam grunty przy ulicy Aureliusza Chróścielewskiego. Tras 50, tory kolejowe i można zacząć od nowa. (usunięte przez administratora)

Robol
@$$$

Jak dyrektory są na własnej działalności i lawirują sobie na koszt fudu między dwoma zakładami pracy to raczej niema co się spodziewać poprawy sytuacji.

Lidia
@Robol

Nadal nie wypłacają w FUD należności podwykonawcom? Dla pracowników są jeszcze wypłacalni? Proszę o kontakt.

Henryka

Prosze o informacje od pracowników jak wyglada sprawa zarobków i formy zatrudnienia?

Aleksandra
@Henryka

Ja też chętnie się tego dowiem. Na swojej stronie FUD szuka ludzi na wiele stanowisk, ale podane są tylko wymagania na każde z nich, nie ma informacji o warunkach i np. wysokości pensji: http://www.fud.com.pl/pl/aktualne-oferty-pracy.html

@Aleksandra

Zadobki są niskie, zatrudnienie raczej umowa o prace

Adrian
@Ppp

Mógłbyś napisać, czy firma przyjmuje studentów na staż lub praktyki? Także szansa pracy na część etatu, żeby połączyć pracę z nauką byłaby dobrym rozwiązaniem, więc liczę, że napiszesz, czy jest taka możliwość.

@Adrian

Z tego co wiem to ludzie łączyli prace ze studiami. Co do zatrudnienia na czesc etatu idzie sie dogadać

Tomasz

FUD to dobry pracodawca. Ma dużo dobrych opinii w internecie, więc nie trzeba opierać się tylko na tym forum!!

Gdzie te dobre opinie?

@Tomasz

Gdzie te dobre opinie? Fud nie jest dobrym pracodawcą, zarobki też nie powalają.

jol

takich dobrych jak ty

Bezinteresowny
@Tomasz

Może i ma lecz zaczęły się kłopoty finansowe chociażby odłączenie energii elektrycznej , nie wypłacanie pieniędzy podwykonawcą . Obecny zarząd zaginięcie FUD do bankructwa

Jak ze studentami w FUD S.A? Chętnie zatrudniają?

Zależy jak dział i jakie studia, ale powiedziałbym, że tak.

mobi

Pewnie teraz będzie lepiej bo towarzystwo wzajemnej adoracji robiące kokosy kosztem innych , oraz tak zwane kliki rodzinne zostały zlikwidowane , szkoda że nie wszystkie , ale to i tak jest sukces .

Дмитрий Волков

Ostrzegam - firma nie płaci zobowiązań za wykonaną prace - księgowość nie odbiera stacjonarnego - a na kom pani odebrała tylko raz jak sie dowiedziała ze chodzi o zapłatę - to rozłączyła i od tamtego czasu przestała odbierać - Niepoważna firma, nie polecam !

$$$

Weroniko napisz Proszę czy info o odkrytym długu byłych właścicieli zakończy działalność Fud-u?

Witam, planowałem kontakt z firmą. Z tego co przeczytałem to chyba jednak nie warto

@Nowy

Produkcja czy biuro?

Zostaw merytoryczną opinię o FUD S.A - Mińsk Mazowiecki

• Jak się pracuje w FUD S.A?

Zobacz opinie na temat firmy FUD S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FUD S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FUD S.A