Opinie o Smulders Polska w Chocianów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Smulders Polska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Smulders Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Smulders Polska w Chocianów

majster

Nerwowa atmosfera wśród pracowników,wszechobecny monitoring i patrzenie na ręce przez kontrolerów ,wyżyłowane normy pracy a nad wszystkim czuwa wszechmogący,chodzący z głową w chmurach i nie liczący się z nikim dyrektor J...Taka jest niestety rzeczywistość w tym zakładzie,a ciągła rotacja i usilne poszukiwanie nowych pracowników tylko to potwierdza.

Mariusz
@majster

O proszę ile narzekających, a podobno tak trudno o pracę w okolicy. Firma jest naprawdę w porządku, to chyba wasza pierwsza w życiu praca i nie widzieliście gorszych rzeczy. Popracujcie trochę gdzieś na czarno, to zaraz sie przekonacie, czy jest wam tak źle.

kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Witam, aplikowałem do tej firmy i ciekawy jestem jakie są zarobki na produkcji " na rękę" za miesiąc, czy praca jest ciężka i co dokładnie trzeba robić? Pracuje się w systemie 3brygadowym?

kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Mam pytanie odnośnie pracy jako specjalista ds. Technicznego Przygotowania Produkcji w tej firmie. Widziałem ogłoszenie że kogoś szukają. Jest ktoś tutaj z tego działu i wypowie się na temat pracy?

Michał Nowy wpis

Mają teraz wolne miejsce dla montera-sczepiacza konstrukcji stalowych. Chce aplikować ale trochę niepokoi mnie że ludzie piszą o słabej atmosferze i zwolnieniach. Mimo wszystko można się dogadać z przełożonymi bez większych spin? Bo jak już pracować to na dłużej i bez niepotrzebnych nerwów.

majster

Myy
@majster

I ktoś napisał prawdę jak jest brawo..

Irena
@majster

Nerwowa atmosfera wśród pracowników zdecydowanie nie sprzyja wydajności pracy i chyba każdy się z tym zgodzi. Nadmieniłeś coś o "wyżyłowanym normach pracy" w Smulders. Co to konkretnie oznacza? Może mógłbyś rozwinąć ten temat? Chętnie poznam więcej szczegółów.

Krzyś
@Irena

PRESJA, ciągła kontrola, brak zaufania i motywacji (pensja niewspółmierna z absurdalnymi wymogami) nie przekładają się na miłą atmosferę i dobre sampoczucie pracownika, które stwarza warunki do większej efektywności jego pracy - przerost formy nad treścią - zbyt dużo sztucznych stanowisk pośredników w stosunku do pracowników najniższego szczebla, którzy wykonują czynności kluczowe i fundamentalne dla całej firmy

prawdziwy majster
@majster

Tłumaczę powyższy wpis: nerwowa atmosfera, bo nawet piwa nie można się napić, kontrolują czas pracy, przerw = jak w Japonii wszechobecny monitoring = wypadkowość z 9 w 2018 spadła do 3 w 2020 roku patrzenie na ręce przez kontrolerów jakości = produkcja najwyższej jakości wyżyłowane normy pracy = trzeba pracować 8 godzin nad wszystkim czuwa dyrektor J. = za to mu płacą ciągła rotacja = bumelantów zatrudniają na okres próbny i frrrrru poszukiwanie nowych pracowników = ciągły rozwój i wzrost produkcji

Polska
@majster

W Rakoniewicach jest Smulders Sp. z o. o., a nie Smulders Polska Sp. z o. o. Ta jest w Chocianowie.

You

I tak było

@You

Tak było, a jak jest teraz?

Magazynier
@majster

Jako pracownik z przykrością muszę to wszystko potwierdzić, atmosfera w zakładzie jest nie do zniesienia, z tego względu przez firmę przewija się fala zwolnień. Zwalniają się nawet miejscowi z długoletnim stażem, wolą dojeżdżać do Polkowic niż wykańczać się tu psychicznie i fizycznie. Szykanowanie pracownika w tej firmie osiągnęło szczyty, ludzie muszą tłumaczyć się nawet z wyjścia do ubikacji, zauważone jest to momentalnie na monitoringu, a pierwszym pytaniem z powrotu jest gdzie byłeś i po co. Radzę zastanowić się trzy razy zanim aplikuje się do tej firmy.

Wiktoria
@Magazynier

Ale czy jest tu w firmie jakaś ścieżka czy procedura zgłaszania różnych nieprawidłowości do działu hr? Można do kogoś 'na górze' to zgłosić, najlepiej anonimowo?

Mariusz Nowy wpis

Spawacz

Żadna rozmowa - tu masz do pospawania próbki - od wyniku zależystanowisko bo mają chyba z 10 stanowisk dla spawaczy - od takiego co ledwo ledwo, do fachowców co bez drutu potrafią spawać. I wtedy jest odpowiednia stawka.

Czy możesz zacząć pracę od pojutrza, bo jutro badania lekarskie

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Trochę trudno dogadać się z obcokrajowcami, ale jak się postarać to w sumie wszystko idzie ogarnąć. Poza tym ok.

Maniek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Wiecie za co cenię tę firmę? Wszędzie jest porządek, hala jest czysta i nie walają się nigdzie śmieci i jakieś resztki. Popytajcie znajomych, w wiekszości takich firm na halach jest bajzel. Doceńcie to, że macie bezpieczne środowisko.

Grzegorz

Fajna ekipa, jak dobrze trafisz, fakt, trochę ludzie są różni, ale jak coś potrzeba to idzie sie dogadać i pomogą. Może to nie jest super organizacja, ale generalnie to jest dobre miejsce, można spoko pracoać a i nagrody sie zdarzają, więc warto.

Dominik

Spokojnie można się rozwinąć i nauczyć nowych rzeczy. Dla młodego człowieka jakim ja jestem to po szkole bardzo dobre miejsce, bo się można z branżą opatrzeć. Teraz wyjechałem za granicę, ale tego co się tam jeszcze w dawnych latach nauczyłem nikt mi nie zabierze a za granicą mnie za to cenią.

GórTech9
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Cześć A jak tam wygląda praca jako Monter Robią jakieś uprawnienia UDT I ile zarobi ? ????

Mantoran

A ja tam lubię pracę w Smulders. Robię swoje, nie zajmuję się obgadywaniem . Tacy ludzie też są na zakładzie. Tylko dlatego że są tacy pracownicy ta firma się dobrze rozwija. Wystarczy zajmować się tym co do ciebie należy i możesz się cieszyć dobrą, uczciwie opłacaną pracą. I tyle.

Tola
@Mantoran

Hej, no i fajne podejście jak dla mnie. Ważne, aby robić swoje. Ja trafiłam na ofertę od nich na posadę pracownika biurowego programisty cnc. No ale jak mowa o uczciwej płacy, to czy nowe osoby w firmie dostają na start najniższa krajowa, czy jednak kasa dopasowana jest do kwalifikacji i umiejętności?

Dyziu

Nigdy nie było tak, żeby z wypłatą się spóźnili, na serio. I co mówię, to mówię. Nikt nie siedzi na najniższej, a za nadgodziny to sobie nawet możesz wybrać, kiedy chcesz. Wymagają od nas sporo, ale lecą dzikie tony konstrukcji na miesiąc. Nieźle się przy tym rozładunku i załadunku narobić muszę, ale co zrobić.

Alba

Jestem pracownikiem firmy i jestem zadowolona, uważam że firma dba o pracowników i że mają do pracowników szacunek, jest dużo kultury - no chociaż wiadomo, nie każdy taki jest. Zarobki i socjal całkiem dobry, ja jestem na tak.

Wojciech

No jest nerwowo. Te kamery to już przesada, ale fakt faktem, że od kiedy je powieszono, to mniej wpadek na produkcji. I ciągle ktoś nad tobą stoi i patrzy, bo musi być wszystko tiptop, jakość musi być, nie ma bata. Normy wyśrubowane. Rotacja ludzi jak na karuzeli, ciągle nowe twarze, biorą na próbę, a jak się nie sprawdzą, to szybciutko na wyjście. I ciągle kogoś nowego szukają, bo praca się rozkręca, produkcja rośnie. Takie życie

Nie przesadzajmy. Praca jest w porządku i czasem jest chaos ale poza tym bez żadnych problemów, a i hajs się zgadza i masz zawsze jasną sytuację. Moja brygada też jest w porządku, trafiłem na fajnych ludzi ale wiadomo są tacy i inni też.

złośliwość

Kamery na każdym rogu , telewizory po 50+ cali w biurach z podglądem na pracowników , i do tego złośliwość w dogadaniu sie co pewnych spraw ,trochę przedszkole .

Kaśka
@złośliwość

W jakim celu jest tyle kamer? Jakie wnioski wyciągają z tego obserwowania pracowników? Możesz rozjaśnić o co chodzi z tą złośliwością w dogadaniu się, co do pewnych spraw? O jakie kwestie chodzi?

omg
@Kaśka

przecież wiadomo, że kamery są dla bezieczeństwa w razie wypadków czy coś wsz.ędzie są na świecie, nawet w maku w toalecie, nie ma tylko w kabinach. w każdym mieście jest monitoring, nawet nie zdajecie sobie sprawy

Na początku byłem zatrudniony na próbny okres. Po tym czasie kilka osób odpadło, ale mi przedłużono umowę i podniesiono mi pensje. Myślę, że te inne wpisy są o podłożu osobistym, a tu trzeba pracować i wiedzieć jak obsługiwać sprzęt. Jeśli ktoś ma doświadczenie w spawaniu to sobie poradzi.

Mam zamiar wysłać CV na spawacza konstrukcji stalowych. Odniosę sie do tych kamer, przeważnie już teraz w zakładach pracy montowane są kamery, w naszych czasach to raczej taki standard niż brak zaufania... Jaka atmosfera wśród spawaczy bo wiele pozytywnych opinii na ten temat, spawacze też tak uważają? Na h na początek przy umowie o pracę jaka stawka?

Stanisław

Monitoring

Kamery na każdym rogu. Brak zaufania do pracowników. Kontrolują każdy twój ruch. Nawet na stołówce są kamery. Patrzą wszystkim na ręce. Zero atmosfery.

@Monitoring

A w toaletach też one są? Czy ludzie mają podpisane zgody na ten cały monitoring? Zastanawiam się co takiego wydarzyło się we firmie, że zdecydowała się podglądać pracowników, miało takie coś w ogóle miejsce? Kto dogląda tych kamer, sam szef?

Lili

Jakich można spodziewać się zarobków na początek jako spawacz?

@Lili

Fakt na swej stronie w ogłoszeniu o stawce ani mru mru. Jeno, że ma to być ktoś z uprawnieniami spawalniczymi MIG/MAG i doświadczeniem. No więc, jaki jest zakres od - do, co do pensji zasadniczej? I jak z zaufaniem do pracownika w tej firmie? Czytam, że tu kamerują.

Zostaw merytoryczną opinię o Smulders Polska - Chocianów

• Jak się pracuje w Smulders Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Smulders Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Smulders Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 11 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Smulders Polska?

Kandydaci do pracy w Smulders Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Smulders Polska