Eurocast Sp. z o.o.

Opinie o Eurocast Sp. z o.o.

:-)

Jesteś mis chyba jedyny, bo mi i wszystkim ludziom z którymi rozmawiałem to przeszkadza i to bardzo mocno . Tak nie powinno być i założę się , że dobry na wszystkich maszynach nie jesteś.

@:-)

czy jestem dobry czy nie - do tej pory pracowałem tylko na caście, na apecie i przewijarkach. Czy jestem dobry na tych wszystkich maszynach? Nie wiem. Nigdy kierownika o to nie pytałem. Ale chyba sobie radzę, bo ostatnie 3 wypłaty były dobre. Powiedzmy sobie szczerze, warunki pracy mamy w miarę dobre - jest sucho i czysto. Latem było gorąco - fakt. Można też w miarę dobrze zarobić. Jakbym opowiedział, jakie zapieprz był tam, gdzie ostatnio pracowałem, to byś się zdziwił. I nikt nie pytał, czy chcesz pracować w tym miejscu czy w innym.

miś

też myślałem o tym, że pracujemy na kilku maszynach. Raz na caście, raz na apecie, innym razem na przewijarkach. Jak gadałem z naszym kolegą z metalizacji, to całe szczęście, że zaczął pracę na ekstruzji, bo od kiedy metalizacji robimy mniej, to miał wybór, albo się czegoś innego nauczyć, albo do widzenia. Mi osobiście to nie przeszkadza.

:-)

Ogólnie w zakładzie pracy to lipa jest, w rozmowie z młodymi, którzy mówią "w jakie to ja gówno wdepnąłem" , a jak coś znajdą , to szybko odchodzą wywnioskować można , że coś nie gra . Sami mówią , że takich grafików , to nigdzie nie widzieli, zawsze były na miesiąc , albo stałe zmiany 3,2,1. Kilka lat w tej firmie wytrzymałem (pracować gdzieś trzeba) , ale zadowolony nie jestem właśnie z grafików i rzucania ludźmi po różnych maszynach . Kto jest do wszystkiego jest do niczego i nigdy nie będzie dobry na wszystkim .

miś

rozumiem kolego :-) Twoje intencje, ale jak na mój rozum, to KJ pisał o czymś zupełnie innym - o grafikach i nadgodzinach

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Eurocast Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
:-)

Ostatni wpis jest ciekawy , ale nie do końca się sprawdzi w tej firmie , bo ludzie maja zaległe urlopy do wybrania (wrzesień się kończy) , urlopy są z tego roku plus nadpracowane dni wolne . Niech wpisują po 12h , albo 7 dni pracy w tygodniu to sami wkopią się po uszy, bo kiedyś będzie trzeba to oddać. Kolejna sprawa nadpracowane dni nie powinny być liczone 1:1, chyba, że otrzymam wolne w tygodniowym przedziale czasu tylko 1:1,5 , a tak nie jest . Ciekawe co na to prawnik ?

KJ

Pytałem prawnika o sprawę grafików. I tu ciekawostka - nieważne co jest w regulaminie, zgodnie z prawem każda firma może grafik zmieniać nawet codziennie na następny dzień tłumacząc ważnym kwestiami np. w związku z chorobami, czy urlopami na żądanie innych pracowników. W naszym przypadku, gdzie maszyny działają non stop, każde L4 jest taką ważną kwestią. A powiem więcej - mogą nam nawet kazać pracować po godzinach, kiedy np. na kolejnej zmianie jest dużo nieobecności.

wazon

Jan ma dużo racji. Wiemy wszyscy, że są tacy, co siedzą na L4 i jednocześnie dorabiają i są tacy, co po prostu w domu chcą posiedzieć i bąki zbijać. A najlepsi są tacy, co razem do lekarza chodzą - wiem, bo szwagierka pracuje w przychodni. W ubiegłym tygodniu na mojej zmianie było tylu na zwolnieniu, że nie wiedziałem w co mam ręce włożyć. Ja się trochę nie dziwię, że przez te zwolnienia grafiku nie mogą ułożyć, bo się nie da przewidzieć, czy . L4 to teraz jakaś plaga jest. Nie tylko u nas. Popytajcie we frytkach czy w odlewni.

KJ-tka

Po pierwsze jan nie jesteśmy kolegami i nigdy z Twoim myśleniem nimi nie zostaniemy, a teraz do rzeczy - to nie jest jedyna firma w Polsce , w której pracownicy chorują , takie coś zawsze miało miejsce i mieć będzie , a regulamin firmy mówi o dwutygodniowym grafiku i tak powinno być . (usunięte przez administratora)

@KJ-tka

Albo nie chce sobie poradzić :)

jan

Jak to czytam koledzy to się zastanawiał czy wy macie aby wszystko dobrze z głową.....podziekujcie swoim kolegom z pracy, którzy cały czas przynoszą L4. Jak zrobić grafik jak w jeden dzień 23 baranow raptem zachoruje i to akurat ci co zawsze.....do kogo macie pretensje? Do kolegów je miejcie, zwolnić na L4 nie można a szkoda bo może wtedy ci co chcą pracować to by pracowali a reszta niech ulice zamiata i tyle w temacie

Inspekcja

Gdzie jest inspekcja pracy , temat z grafikami na produkcji wałkowany od lat i nic w tej sprawie się nie zmienia . Jestem ciekawy jak szef produkcji by się czuł nie wiedząc na jaką zmianę ma przyjechać w przyszłym tygodniu do pracy.

KJ

Dzwonie do kolegów godzina 16 i dalej grafiku nie ma... chyba naprawdę przerasta to Dyrektorka eh... to jest śmieszne.

KJ-tka

Co z grafikami dwutygodniowymi , niby nie miało być z tym problemów , jednak sprawa przerasta szefa produkcji , grafików jak nie ma tak nie ma . Dziś piątek, a nie wiem jak będę pracował po niedzieli - to chore ! Miało być lepiej, a na gadaniu się skończyło

Normalny

Czytam ostatnio same bzdury , taki przestój jest potrzebny , bo ludzie maja zaległe urlopy do wybrania (nowi pracownicy nie mają może tego problemu , ale ze starszymi jest inaczej) . Jestem jak najbardziej za przestojem w lato i w okresie świąt .

sztaplara

Witam pracowników czy może ktoś powiedzieć jak wygląda praca jako magazynier? warunki pracy, płaca i ten trzy zmianowy czas pracy

WOJTAS
@sztaplara

witam dostłes sie moze na magazyn jakie sa warunki.pozdrwiam.

Normalny

Ludzie chcą w okresie letnim trochę odpocząć , a w święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia spędzić czas z rodzinami , na urlop nie mają co liczyć , bo i tak nie dostaną i kombinują ze zwolnieniami (nie wszyscy, ale tak jest) . Gdyby odgórnie był ustalony w tych okresach przestój , to nie było by problemu z urlopami (w większości zaległymi), udawanych zwolnień też by raczej było mniej , a pracownik poczuł by się jak człowiek , a nie jak niewolnik, co tyra cały rok w koło . Myślę , że szefostwo powinno to rozważyć

miłek
@Normalny

ciekawe,kto miałby zapłacić za taki dodatkowy przestój? .........

@miłek

Wcisną bezpłatny lub do odpracowania... Każdy raczej planuje urlop pod siebie a nie kiedy Pan pozwoli...

miłek
@KJ-tka

nam to kiedyś w pewnym zakładzie gdzie wcześniej robiłem wytłumaczyli tak: - chcecie 2 tyg. przestój na wakacje, spoko, ale firma straci 3 miliony obrotu i 300 tysięcy zysku. I o te 300 tysięcy pomniejszymy fundusz wynagrodzeń. Kolo z rady to policzył i wyszło, że byśmy nie dostali premii do końca roku... Sami chcieliśmy pracować w sierpniu. Tak czy inaczej widzę u nas trochę pozytywnych zmian, nie stukają na tym systemie premiowym. Bynajmniej ja dostaję od 2 m-cy więcej. Zobaczymy co będzie 10-go za sierpień Ale słyszałem, że prezes odchodzi. W sumie nie dziwne, skoro od dłuższego czasu i tak go nie było

mały miś

czyli dwa przestoje w roku? domyślam się, że może to kosztować bardzo dużo. Wątpię, żeby na to poszli. Mój brat pracuje w Niemczech. Tam robią w roku 3 przestoje, ale nazywają to rotacyjnymi - na wiosnę w Wielkanoc, w sierpniu (letni) i w grudniu na Boże Narodzenie. W każdym z tych postojów zatrzymują do remontu 1/3 maszyn i t prawie połowa załogi na wtedy wolne. Jest czas na urlopy, na bycie z rodzinami. Wada jest taka, że trzeba pracować np. w wigilię. Ale zawsze jest ktoś, kto może i chce wtedy pracować. I dostaje za święta jakąś extra kasę. Może o czymś podobnym mogą pomyśleć u nas?

cyu

dostałem 3tys teraz

Normalny

Po dzisiejszym zebraniu zaczynam mieć nadzieję , że w firmie jeszcze może być normalnie, czyli wolne Święta Bożego Narodzenia i przestój w okresie letnim 2015. To dobre plany i oby ich realizacja wypaliła. Na pewno będzie mniej udawanych zwolnień i ludzie dobrze to odbiorą .

załamka

moja wypłata ta sama jak wcześniej... przez miesiąc był 2tygodniowy grafik i już się skończyło - dopiero dziś wywiesili na poniedziałek kto jak pracuje.... a do tego znowu wszystko z kosmosu - ci co mieli urlop mają jeszcze wolne, ci co pracowali ponad tydzień idą do pracy... ci którzy chcieli urlop lub wolne go nie dostali... utrudniają sobie i nam życie. chyba już lepiej tu nie będzie - trzeba szukać czegoś normalnego.

olgierd

co to za temat z tym 12 godzinnym dniem pracy? może ktoś wie, jak to w praktyce może wyglądać? 12 godzin pracy a potem ile wolnego?

@olgierd

np. poniedzialek 6-18, wtorek 18-6, sroda-czwartek wolne... tak mi sie wydaje ze mialo to tak wygladac... Ale nie w tej firmie, taki system Ciebie zabije :D pozatym pojdzie ktos na L4 i bedziesz robil tydzien caly od 18-6... Jestem pzreciw takiemu systemowi !!!

mariuszek
@KJ-tka

a mi się wydaje, ze o mogło by być dobre rozwiązanie. Mielibyśmy dla rodzin więcej czasu. I można by było dorobić, jeśli ktoś musi. Inną rzeczą jest to, że taka zmiana byłaby bardzo męcząca, ale znam ludzi, którzy w innych firmach w Gdyni tak pracują. Kwestia przyzwyczajenia.

@mariuszek

Po 12h w tej firmie mogą pracować kierownicy i wszyscy co ciężko fizycznie nie naginają . Zwykły pracownik produkcji nie wytrzyma tego i nie jest to kwestia przyzwyczajenia. W okresie tak gorącym jak obecnie powinno się na niektórych działach pracować po 6h , a nie jak "KJ-tka" piszesz 12 .

mariuszek
@Normalny

a zimą Ci powiedzą, że jest fajnie, ciepło i przyjemnie, to możesz pracować 16 godzin, skoro latem chcesz 6. Nie wiem, co myśleć o 12 godzinach. Znam ludzi, co tak pracują, jedni sobie o chwalą, inni wręcz przeciwnie, ale wiadomo - muszą pracować. Mi się wydaje, że to mogło by być OK, pod warunkiem, że na hali CPP zrobią coś z wentylacją

Zostaw merytoryczną opinię o Eurocast Sp. z o.o. - Strzebielino

• Jak się pracuje w Eurocast Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eurocast Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eurocast Sp. z o.o.?

Eurocast Sp. z o.o.