Eurocast Sp. z o.o.

Opinie o Eurocast Sp. z o.o.

piotr.p.

w tej firmie jest cos nie tak??az tak zle tam????

dd
@piotr.p.

czy jest nie tak? jest jak wszędzie - nie jest lekko, bo jak chcesz tylko przychodzić do pracy, to nie jest miejsce dla ciebie. Tu przynajmniej na czarno nie zatrudniają, wypłata jest zawsze na czas, jest czysto i ciepło. A jak się ma dobry miesiąc, to można powyżej 3 tys. zarobić

spokojny jeszcze

W firmie pracuję od wielu lat , praca jaką wykonuję to operator maszyn. W ostatnim czasie jest duży nacisk na ilość przerabianej folii (zbyt duży) co odbija się na jakości i niepotrzebnych nerwach pracowników , ale widocznie to się opłaca (jak długo czas pokaże). Wypłaty są na czas (usunięte przez administratora) . Ogólnie praca nie dla każdego, ale takiej pewnie nie ma :-).

mały

Jest to rozliczane miesięcznie, albo w ciągu 4 miesięcy. Nie wiem. Czy się pracuje dobrze? Złóż CV, może Cie przyjmą to sprawdzisz. Wypłaty są regularne. Nigdy nie miałem nawet dnia opóźnienia. Co do umów, wszyscy pracują na umowach o pracę. Słyszałem o jakiś umowach zleceniach na początek na 2 tygodnie, ale nie znam nikogo, kto by tak pracował, więec nie potwierdzone. Zadzwoń do kadr to się może więcej dowiesz.

jww

nie wiem jak było w pierwszych latach firmy, ale wiem, że wszystko się zmienia, nie zawsze tak jakby się to podobało, w naszym przypadku ludziom ze starego DM. Pomyślcie co Wy metalizujecie. Ponad połowa to nasz APET. Co by było z wami, gdyby nie to? Ilu by wyleciało? Zaraz po tym jak się zatrudniłem, pamiętam rozmowę z kierownikiem, do którego poszedłem jak się (usunięte przez administratora) dowiedziałem, że pracujecie bez weekendów, który mi powiedział, że metalizacja już właściwie umarła i nie wiadomo, czy nie sprzedadzą 2 metalizatorów. Teraz my robimy masę materiału, który Wy możecie metalizować, więc tak naprawdę jesteście częścią ekstruzji. DM-nie powiedziałem, że mi to pasuje. Napisałem, że mam porównanie do innych miejsc, gdzie wczesniej pracowałem i potwierdzam, ze mimo wad, o których się tu pisze, jest tu sielanka, bo oprócz warunków, a których pisałem wcześniej, dodatkowo np. nikt nas karami nie obciąża za zepsucie materiału. A wiemy, że się zdarza. Nawet Wam na metalizacji

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Eurocast Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
DM

jww bez urazy, ale dwa lata temu był podobny cyrk co jest teraz i dlatego wszystko Tobie pasuje . Jak cofniemy się do pierwszych lat tej firmy i porównamy to z tym co dzieje się teraz to prawdziwą przepaść mamy i dlatego staremu DM ciężko się z tym pogodzić.

jww

kolego KJ-tka, nie wiem ktoś Ty, ale sie domyślam, że pracujesz na starym DM. Nie wiem jak długo pracujesz w firmie, ale pewnie też juz trochę. Ja w tej firmie pracuję prawie 2 lata, a już swoje lata mam i w życiu popracowałem w wielu miejscach. Powiem Ci tak: nie podoba mi się cyrk z grafikami, nie podobało mi się nigdy, ze DM był jak święte krowy i weekendy mieli zawsze wolne, ale jak porównam te wszystkie niedogodności do warunków pracy, które miałem w poprzednich miejscach, to u nas jest sielanka! Nikt nie wymusza na nas nadgodzin (za które potem nikt nie zapłaci), na produkcji jest zawsze czysto, to nie jest praca typowo fizyczna, zawsze mamy czyste łachy do roboty. Co do zwolnień lekarkich - są oczywoście ludzie, którzy zachorowali, ale pójscie na zwolenienie, bo mi zmianę wyznaczyli na weekend, to jest po prostu kpina z ich strony. Potem to się odbija na innych, bo grafiki sie zmieniają.

Normalny

W takim razie DM i może inne działy też powinny pracować nie 6 dni z rzędu , tylko 5 np 1-1,2-2,3 i taki układ jak najbardziej byłby prawidłowy.

Fasola i Boczek weźcie sie w koncu za robote a nie wypisujecie głupoty

czesio sztygar

kolego DM - przeczytaj umowę uważnie, bo z mojej wiedzy wynika, że mamy taką samą, czyli pracujesz w trybie ciągłym

@czesio sztygar

To napisz czesio jak masz w umowie (może masz tryb ciągły , który Ci pasuje i dodatek 200 zł z którego jesteś zadowolony). Starsi stażem pracownicy DM mają w umowach tak "obowiązuje 8-godzinna norma dobowa i 40-godzinna norma tygodniowa czasu pracy w pięciodniowym tygodniu pracy i okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesiące” Nie ma tu mowy o żadnym trybie ciągłym i praca w systemie 1-1,2-2,3-3. System taki powoduje, że pracownik traci wolne weekendy, niedziele ,święta i z czego tu się cieszyć .

@DM

to co napisałeś "obowiązuje 8-godzinna norma dobowa i 40-godzinna norma tygodniowa czasu pracy w pięciodniowym tygodniu pracy i okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesiące” to nic innego jak ten tzw. tryb ciągły. W jednym m-cy przepracujesz 20 dni po 8 godzin, w innym 25 dni po 8 godzin, a następnie 17 dni po 8 godzin. Są 4 miesiące aby to wyrównać. Wszyscy maja ten zapis (z tego co wiem). Ja wiem, w czym jest Twój problem. W końcu ludziom na starym DM kazano pracować w weekendy.

@czesio sztygar

DM już od dawna pracuje w weekendy i jest to bez sensu , bo w tygodniu jak ludzie mają wolne nie ma obsady na maszynach. Co do trybu ciągłego to w kodeksie pracy jest na to paragraf i czesio chyba o tym nie wie i w przekonaniu pisze bzdury. Umowy o których mowa to nie tryb ciągły .

@DM

DM - z tym trybem ciągłym to był mój skrót myślowy. Te zapis, o którym pisałem powoduje, ze każdy z nas może zostać przypisany na zmianę w sobotę, niedzielę czy święta. Słyszałem o polmyśle, że mamy się uczyć obsługi metalizatorów a ludzie ze starego DM obsługi ekstruderów. Chyba nie wszyscy?

@czesio sztygar

To byłaby dopiero głupota . By zostać dobrym samodzielnym operatorem nie wystarczy miesiąc , dwa, lub trzy , ale znacznie więcej . Podobny eksperyment był kiedyś na DM (operator przewijarki i metalizera). Były poduczone dwie osoby, ale dobre i samodzielne to one nie były , pamiętam jak sam wpisywałem im parametry . Co do trybu pracy to powinniśmy pracować 5 dni w tygodniu, dwa dni przerwy. Obserwując ostatni okres w firmie daje się zauważyć , że większość ludzi nie jest zadowolona z obecnej sytuacji (usunięte przez administratora)

@KJ-tka

@KJ-tka - a pracujesz średnio więcej niż 5 zmian w tygodniu? Ciebie boli to, że musisz teraz wstać w sobotę rano i do roboty iść. Tak narzekasz cały czas na forum, to w czym jest problem? Świat jest pełen ciekawych wyzwań.

@jww

Pracuję 6 zmian z rzędu, dwa dni wolne i to jest złe (innym pracownikom też to się nie podoba) . Dlaczego nie może być np 1-1,2-2,3 i dwa dni wolne ?

@KJ-tka

też pracowałem w październiku 6 dni z rzędu przez 2 tygodnie, ale potem miałem 2 tygodnie z 4 dniami pracy.jeśli dobrze rozumiem, proponujesz po 3 dniach pracy 2 wolne? Dobrze rozumiem? Jeśli tak, to zabraknie Ci 4 przepracowanych dni w miesiącu, czyli niezgodnie z umową i pewnie prawem. Ale możnaby inaczej - praca zawsze 5 dni w tygodniu, w tym co 3 weekend. Pewnie byłoby łatwiej z grafikami, gdyby nasi koledzy nie łazili tak na zwolnienia. Dowiedziałem się dzisiaj, że kilku ma polecieć za naciągane zwolnienia.

@jww

Nie chodzi mi o trzy dni pracy, a o pięć. Jeśli chodzi o zwolnienia to pewnie sa osoby co naprawdę chorują , ale też są i takie , które maja już dość tego co w firmie się dzieje i w ten oto sposób się ratuje .

DM

Chyba czesio krótko pracuje w tej firmie , bo dawny cast miał dodatek 200 zł i pracował od samego początku w obecnym trybie , a Europlastik miał tryb od pn-pt czyli pięciodniowy i taki w umowach ma do dziś, a obecnie pracuje inaczej czyli jest coś nie halo . Nie dziwie się , że firma ma problem z pracownikami, bo mimo darmowych dowozów ludzie nie chcą być niewolnikami pracującymi cały rok w koło łącznie z niedzielami i świętami .

DM

Krążą plotki ze będziemy mieli system jak na DE!!?? To prawda? zmiana umowy i +200 za system ciągły?? Jest jeszcze ten dodatek?? ktoś coś... KJtka pisze jak jest, na dziale DE przyjmowaliście się z ta świadomością systemu ciągłego, a z grafikami to jakaś komedia... Jeżeli komuś pasuje takie traktowanie pracownika, zero urlopów itd to podziwiam. nadgodziny w skali 1:1 (hehe) i to jak Dyrektor pozwoli a to nasze wypracowane dni wolne. jest nas około 130 na hali ( nie wiem dokładnie) i tylko 8 osób może wziąć urlop, wydaje mi się ze ta ilość osób nie jest zminimalizowana tylko. A młodych nie ma co uczyć i tak pójdą jak najdalej...

@DM

Chyba kolego spałeś, albo piszesz jako były pracownik. Może Ty to ten KJ-tka?Też pracujesz w trybie ciągłym. Wszyscy na produkcji mamy takie same umowy. Nie ma już od dawna czegoś takiego jak +200 za system ciągły.

KJ-tka

KJ-tka pracuje, a Dyrektor Techniczny wraz z Szefem Produkcji z pewnością czytają opinie, wpisy i jakby chcieli mogliby wnioski wyciągnąć. Na zebrania przestałem chodzić jak na pustej gadce o dwutygodniowych grafikach się skończyło, zapewniali, że to nie problem , a jednak prosta sprawa Szefa przerosła i po co to gadanie . (usunięte przez administratora)

czesio sztygar

ten KJ-tka to chyba jakiś prowokator. Wiem, ze raz w miesiącu są spotkania z Dyrektorem Technicznym, wiec dlaczego KJ-tka nie pójdzie na takie spotkanie i nie powie co mu na duszy leży? A może on już u nas nie pracuje,bo go wywalili, a tylko tak się mści?

wiesław

KJ-tka - tak jakbyś się wczoraj urodził. Pracuję tu długo i zawsze święta były pracujące (z wyjątkiem Bożego Narodzenia). Ja sobie nie wyobrażam, że mieliby wyłączyć maszyny na 2 dni, bo potem byśmy nic nie dostali, bo koszty były by takie, że strach. To już nie byłaby produkcja tylko ciągłe uruchamianie i płukanie maszyn

WW
@wiesław

Dlaczego podpisujesz się Wiesław jak nim nie jesteś , on pracuje na DM i tam nie ma problemu z zatrzymaniem przewijarki , czy metalizera . W normalnej firmie taka decyzja została by podjęta i operatorzy większości maszyn mogli by mieć w te sporadyczne dni wolne. (usunięte przez administratora)

jan

Kj-tka(usunięte przez administratora) jak połamany. Nie podoba się to idź w cholere. Kurna następny, co bierze zwolnienia bo mu się szystko nalezy. Cieszył się nieuku ze masz robote.

rozalia

Witam a jak wygląda sytuacja w biurze, dział sprzedaży, administracja?

ziutek
@rozalia

W biurze większość kobiet. Praca 8-16. Nie przemęczają się raczej. Nowych twarzy raczej niewiele, co może oznaczać, że płacą im w miarę dobrze.

proboszcz

są chyba jakieś ograniczenia w BHP, że kobiety nie mogły by pewnych rzeczy robić ze względu na wagę rolek

Strusiek

A co z kobietami na produkcji?

Byle do wiosny

Na produkcji też nie wesoło i nie chodzi tu tylko o wykonywaną pracę , ale o planowanie pracy, grafiki w których jest tak mieszane , że pracownicy nie wiedzą jak będą pracowali w tygodniu następnym-masakra.

byly pracownik

praca jako magazynier w tej firmie to jedna wielka porazka -bardzo duza rotacja ,kilkunastu w ciągu roku.

Zostaw merytoryczną opinię o Eurocast Sp. z o.o. - Strzebielino

• Jak się pracuje w Eurocast Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eurocast Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eurocast Sp. z o.o.?

Eurocast Sp. z o.o.