Opinie o ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w Warszawa

Obecny pracownik

Pracuję w ICAN od niedawna i jestem bardzo zadowolona z podjęcia pracy tutaj. Firma ma oczywiście tez swoje wady, jak każda, ale daje sporo możliwości rozwoju, uczestniczenia w wartościowych szkoleniach, a moi współpracownicy to bardzo fajni ludzie. Polecam :)

Jarosław
@Obecny pracownik

Szkolenia finansuje firma i nie trzeba za bardziej wartościowe podpisywać lojalki? Masz możliwość po skończonym szkoleniu dostać certyfikat potwierdzający uczestnictwo?

Obecny pracownik
@Jarosław

Nie musisz podpisywać lojalki, bierzesz udział jak pełnoprawny uczestnik i po szkoleniu otrzymujesz certyfikat

expracownik

jak dla mnie to było bardzo fajnie miejsce do pracy, ludzie mili, z niektórymi do tej pory mam kontakt, chętni do pomocy, atmosfera ok, dużo pracy to prawda i dużo projektów, na pewno nie dla ludzi którzy chcą coś poklikać, wypić 3 kawy i zamknąć komputer ale dla tych, którzy chcą się dużo nauczyć w szybkim tempie jak najbardziej

Było minęło

Cóż, miejsce ok na pierwszą pracę i doświadczenia zawodowe. W Ican nauczysz się jak mieć twardy t...k, asertywności, wielozadaniowości - na pewno dla bardziej odpornych psychicznie osób. Jeśli natomiast szukasz miejsca z szacunkiem, partnerskiej współpracy i zarobków adekwatnych do wykonywanych zadań to odradzam. Nie polecam dla osób będących już jakiś czas na rynku, chcących się rozwijać. Przestarzały system zarządzania, łatanie dziur w różnych sferach czym popadnie, brak odpowiedniej ekipy managerów, nie bojących się wyjść na przeciw zarządowi. Ładnie to wygląda z zewnątrz, ale w środku bazarowo. Oczywiście nie mogę podpiąć pod tę opinię wszystkich działów w stanie obecnym, ale mam wątpliwości co do jakiejś wielkiej transformacji w Ican na przestrzeni roku.

Ktoś

przestańcie kolorować, zwalnianie ludzi z pracy. Sami dyrektorzy w prawo i lewo. Tylko więcej dyrektorów, a mniej ludzi do pracy.

Sylwia
@Ktoś

jaki jest powód tych zwolnień? Cięcia kosztów czy po prostu już nie ma tyle pracy co kiedyś?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
AgnieszkaW444

Fatalnie zarządzana firma, która oszczędności szuka głównie na pracownikach. Awansowanie miernych, ale wiernych na porządku dziennym. Nie polecam

Zofia
@AgnieszkaW444

To może warto awansować na kierownika i poprawić? Nie no, a tak na poważnie, to skąd ta opinia? Brzmi trochę jak zawód kogoś kto nie dostał awansu. A ja szukam rzetelnej opinii nie pisanej pod wpływem emocji

Bear

Czy są owocowe czwartki?

@Bear

Widzę, że zależy Ci na odpowiedzi skoro drugi raz już pytasz. Czy brak odzewu oznacza, że niestety nie ma? :(

Co jaki czas w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. można ubiegać się o podwyżkę?

nikt

Wtedy kiedy zwolni się osoba, którą zastąpisz lub przejmiesz więcej obowiązków by robić za niepłatne nadgodziny.

@nikt

To zastępowanie to jakiś awans raczej? Wtedy ktoś wchodzi na moje poprzednie miejsce?

Bear

Czy są owocowe czwartki?

JacksonPollock

Czy do firmy jest wygodny dojazd?

Firma i jej atmosfera

Jestem ciekaw jakie wynagrodzenia są normą w firmie, która w ogłoszeniach pisze o PRESTIŻOWEJ marce... ??? Kwoty?

maxiking
@Firma i jej atmosfera

ponizej sredniej rynkowej... w każdym dziale pewnie trochę inaczej. Ja mogę mówić za siebie - mam teraz oferty o 50-70% wyższe niż moja pensja, ale szukam jeszcze, bo liczę nawet na wiecej

Brr
@Firma i jej atmosfera

Blisko najniższej krajowej, ale oczywiście zależy od stanowiska. Jednak w innych firmach można pracować za dużo lepsze pieniądze. Dlatego cały czas jest rotacja i rekrutacja znowu na te same stanowiska.

Jakie godziny pracy obowiązują w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Kosmos

Oficjalnie 9-17

seller naciowy

Widziałem ostatnio ogłoszenie Manager Rozwiązań Biznesowych / Regionalny Dyrektor Sprzedaży ze stawką 6K-7K. Trochę zastanawia mnie wysokość stawki gdyż pracowałem w ICAN w 2017 r i wtedy stawki były wyższe + płacili ekwiwalent za paliwo. Trochę to dziwne że firma kreująca się jako znawca trendów biznesowych przeoczyła fakt że czas płynie, inflacja rośnie a o pracowników trudniej niż kilka lat temu.

9-17 lub 8-16, zależy od działu/osoby

koktajl z naciowego
@seller naciowy

Pensje to tendencja spadkowa już od lat w każdym dziale. Coraz więcej, coraz młodszych za coraz mniej. Strategia w portfelu może i długoterminowa, ale w kontekście fluktuacji czy też ogólnego poziomu zadowolenia aktualnych pracowników - marna i krótkowzroczna. To już niestety nie jest firma, która jest atrakcyjnym pracodawcą nie tylko ze względów finansowych. Często nawet powodem do wstydu przed przyszłymi pracodawcami.(usunięte przez administratora)

nie do końca

Nie Mogę się zgodzić z "były pracownik ICAN" wydaje mi się, że kilka punktów wymaga sprostowania. - brak benefitów? Dostęp do wszystkich szkoleń, książek, magazynów (których wartość rynkowa naprawdę nie jest mała), luxmed, owoce w biurze, multisport, eventy wewnętrzne różnego rodzaju. - sprzęt ? hmm może nie miałeś okazji już załapać się na wymianę sprzętu która była ostatnio przeprowadzona w biurze :) - zespół zarządzający? No cóż, co jest złego w dawaniu szansy młodym talentom? Mark Zuckerberg ma 35 lat a nie zarządza raczej małą firmą :) - zarządzanie wiedzą i komunikacją? Serdecznie zapraszam do naszej platformy e-learningowej ICAN Academy, rozwieje ona wszystkie wątpliwości. - płaska struktura ma swoje + i - ,dzięki niej każdy ma wpływ na działalność firmy, awans poziomy, zaangażowanie się w swój autorski projekt to też awans. - biuro? Ostatnio zajęliśmy kolejne piętro, więc miejsca jest coraz więcej.

Opinia
@nie do końca

Owoce - mała ilość na tylu pracowników Książki nieosiągalne - możesz je kupić Magazyn faktycznie za free LuxMed za free wersja podstawowa podstawy - czyli nic karta MultiSport za która musisz płacić i to w porównaniu do innych pracodawców bardzo wysokie kwoty. Brak stołówki Stare i brudne biuro Brak porządku i ładu w organizacji

zainteresowany
@Opinia

- a próbowałeś zgłaszać informację do Działu HR, że Twoim zdaniem ilość jest zbyt mała? - co jakiś czas organizowana jest wyprzedaż, kolejna już niedługo, nie mówiąc o książkach, które są dostępne w gablotach i można je wypożyczać. - Obecnie mamy już innego dostawcę niż LuxMed, także te informacje są nieaktualne. - tutaj podobnie, mamy drugiego dostawce usług kart sportowych i kwoty są standardowe - co do ostatnich punktów, jesteśmy w trakcie remontu, wystartowaliśmy na początku lutego a w marcu zapraszamy do biura w nowej aranżacji

roxi
@zainteresowany

ten remont to chyba wystartował i był falstart... Byłam na rozmowie o pracę, na szczęście znalazłam inną... moja potencjalna szefowa nie wiedziała, gdzie oczy schować, jak przez pomyłkę weszłam w korytarz do biura - (usunięte przez administratora) magazyn gratów, ludzie którzy siedzieli przy biurkach (3-4 osoby) siedzieli przy biurkach tez zawalonych pudłami. Dla upewnienia się w decyzji weszlam tutaj. I dobrze:) Chociaż to nie było powodem mojej decyzji, tylko lepsza oferta

remont
@roxi

remont był na początku 2020 tuz przed pandemia i wygladało to całkiem spoko, nowa wykladzina, troche przebudowali pomiesczenia, ale potem wszyscy z dnia na dzien poszli na home office, nie wszystko zostalo posprzatane, jakis czas temu przenosili studio nagrań z inneog pietra na obecne i niestety balagan zostal. stad te kartony a kiedys biuro wygladalo lepiej, bylo czyste, bez luksusow ale na pewno czystsze. smutne ze pracownicy musza sie wstydzic przed potencjalnymi wspolpracownikami za takie zaniedbane ze strony osob odpowiedzialnych za stan biura

Zamknięty rozdzial

Zdecydowanie nie polecam, zupełne inne realia niż przedstawione na rozmowie kwalifikacyjnej w zakresie korzystania z wiedzy, rozwoju i wsparcia. Warunki pracy niestety słabe np. w obszarze pracy zdalnej, sprzętu czy wyposażenie biura. Umowa, warunki finansowe - bez możliwości negocjacji. Brak doświadczenia managerów, promowanie ciągle tych samych osób. -Swoją drogą dość słabi sprzedawcy lub dział sprzedaży - dzwonili do mnie w związku z kontynuacją prenumeraty - system z cyklu weź Pan kup. Choć najbardziej żenujące to wypisywanie do klientów na what's upie. Kwestii kryzysu, zwolnień - lepiej nie komentować.

zamknięty rozdział 2
@Zamknięty rozdzial

Warunki finansowe można negocjować z tego co pamiętam. Mi się kiedyś udało i paru osobom też udało sie ale to już było spory czas temu jeszcze przed pandemią to teraz pewnie jest inaczej

Dobry żart
@Zamknięty rozdzial

Pracowałeś/aś w dziale sprzedaży i uważasz, że kontakt z klientami przez (usunięte przez administratora) to żenada? No pewnie najlepiej czekać z założonymi rękami, aż klient sam się odezwie, a najlepiej żeby sam zamówił a tylko żeby kasa trafiła do właściwego handlowca, prawda? Dla ICAN to dobrze, że już Cię tam nie ma, skoro masz takie staromodne podejście do sprzedaży. Eksperci od nowych mediów widzą dużo plusów we wspomnianej aplikacji i zalecają jej użycie również w kontaktach handlowych, ale faktycznie pewnie oni również są żenujący.

ppracownikk

Pracuje już w ICAN jakis czas i mi odpowiada struktura firmy i sposób pracy. Wykonuje zadania, ktore mam do zrobienia i nikt nie patrzy mi na ręce, czy jest to zrobione w 20 minut czy 2 godz. Bark korporacyjnej sztywności, jest zaufanie do pracownika, duza przestrzeń i możliwosci do działania. Dodatkowy dostęp do wielu rozwojowych materiałów też na plus. Możliwość pracy zdalnej, czasami w biurze, żeby spotkać się z (bardzo fajnymi) ludzmi i wypić kawę na open-space ;) finansowo zadowalająco i z urlopem zawsze bez problemu.

Andrzej Jacaszek - CEO ICAN

Kłamstwa. Zatrudniamy na umowę o pracę, podnieśliśmy od września wszystkim wynagrodzenia z 60 do 80% i pomimo znacznego spadku przychodów (2020vs 2019) o 50%. Jest to duży wysiłek ze strony właścicieli, aby ICAN przetrwał lockdown i dawał ludziom pracę, ale rozumiem, że to tchórza, który kryje się za nickiem i wypisuje takie kłamstwa nie interesuje. Proponuję Panu lub Pani cofnąć się o 30 lat do PRL - tam wszyscy pracowali na umowę o pracę, a jedynym pracodawcą był rząd Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Ewa Szczesik
@Andrzej Jacaszek - CEO ICAN

Pracuje w firmie ponad 7 lat i osoby, które wnioskowały o umowę o pracę taką otrzymywały. Wiele osób z tego skorzystało, to tylko kwestia wyboru formy zatrudnienia. Odnośnie obniżek dotyka to bardzo wiele firm i każdy indywidualnie decyduje czy chce walczyć o przetrwanie swojej firmy czy nie. Można po prostu odejść.

Pracownica
@Ewa Szczesik

@Ewa Szczesik dokładnie! Ican jest elastyczny co do formy zatrudnienia, nigdy nie utrudniał nikomu zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Jestem pracownikiem Ican i osobiście uważam, że firma robi wszystko absolutnie wszystko, aby utrzymać stanowiska pracy. Owszem, zwolniła 50 osób, ale wystarczy się rozejrzeć, nie tylko Ican w tym trudnym czasie zwolnił ludzi. Ican nie jest korporacją, która zatrudnia miliony ludzi. Ludzie! Uderzcie się w głowę, bo to co wypisujcie jest zwyczajnym oszczerstwem, często wyssanym z palca. Nie mogę uwierzyć, że Ican Wam zaufało i pracowaliście w tej firmie. To Wam powinno być wstyd!

racjonalna opinia

W kwestii umowy b2b ona po prostu w każdym biznesie jest bardziej korzystna finansowo. Gdziekolwiek nie pójdziesz. Dwa - nie uczciwe jest tylko demonizowanie organizacji w ICAN. Znam przypadki osób, które otrzymywały pomoc osobistą w najtrudniejszych dla nich sytuacjach życiowych dotyczących ich zdrowia, problemów rodzinnych - i nie, nie są spokrewnione z zarządem. ICAN to też miejsce umożliwiające szybki rozwój poprzez większą odpowiedzialność. Awanse pracowników "niedoświadczonych", ale osiągających sukcesy w swoich obszarach to w mojej opinii atut! W ICAN jeżeli jesteś fighterem, kreatywny to sobie poradzisz. Możliwość rotacji między działami, popełniania błędów, podejmowania eksperymentów. Zespoły często mają bliskie relacje. Niemalże brak jednostek destruktywnych - takie zachowania jak wychodzą są piętnowane przez zarząd. Jasne, elastyczna organizacja pracy ma swoje minusy, które wymienialiście. Jednak sytuacja nie jest tak jednostronna jak większość pisze.

pracowniczka
@Pracownica

Skoro nie ma problemów z umową o pracę to dlaczego podczas rekrutacji mówią że nie ma takiej możliwości? Jak zapytałam czy po dłuższym stażu pracy jest taka opcja to rekruter odpowiedzial że nie. Później jak rekrutowaliśmy nowa osobe do zespołu to rekruter (tym razem juz ktos inny) tez powiedzial na rozmowie kwalifikacyjnej, że nie ma możliwości. To w końcu co? Dlaczego są sprzeczne informacje?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Pfff

Zależy od stanowiska, na które aplikujesz. Rozmowy często przeprowadzają Managerowie i wtedy oprócz standardowych pytań można spodziewać się różnego przebiegu, zależnie od stanowiska i działu. Jednak osobiście nie polecam, jeśli masz szacunek do siebie i swojego czasu.

aaa

Proces rekrutacyjny jest długi. Najpierw miałam rozmowę przez telefonem z kimś z hr, potem musiałam zrobić zadanie rekrutacyjne, dopiero potem zaproszono mnei na rozmowe i poinformowano, że będę czekać 2 tygodnie na odpowiedź, bo chca spotkać się z innymi kandydatami jeszcze. Ale to było ponad 2 lata temu, a teraz firma nie ma nawet działu HR, bo zwolnili albo sami odeszli pracownicy :D Na rozmowie mialam pytania o doświadczenie, jak rozumiem swój zawód, czy się jakoś rozwijam w tym kierunku np. czytajac blogi albo robiac kursy. Dużo zalezy od stanowiska

obecny pracownik

Pracuję w ICAN już jakiś dłuższy czas. Początkowo było w porządku, choć z kilkoma minusami. Np. brak umowy o pracę, zaproponowano mi b2b albo zlecenie udające lepszą umowę, bo masz 25 dni płatnego wolnego do wykorzystania, co jakiś czas mogłeś wziąć zdalkę. Przed pandemią można było zacząć pracę o między 8 a 9 i potem wyjść po 8 h pracy. Ogólnie plusy równoważyły minusy i byłem zadowolony. Fajny zespół, mój szef ufał mi i mnie wspierał, dobrze się dogadywałem z resztą ekipy. Niestety firma nie poradziła sobie z pandemią i wyszło szydło z worka. Ledwo po 2 tyg zwolnili nagle 50 osób mimo że dzień wcześniej nic na to nie zapowiadało. Niektórzy dowiedzieli się o tym przez telefon. Osoby które zostały pracują w zmniejszonych zespołach, za 2-3 osoby za mniejsza pensje. A ican nie potrafił zatrzymac i docenic naprawdę dobrych, kompetentnych ludzi. Zwolnił ich albo nie zgodził się na inne warunki, a potem do tych osób dzwoniono by wróciły. Wykorzystują to że wynagrodzenie jest tematem tabu i w umowie masz zapis zabraniajacy ci rozmawiać z innymi o pensji - dzięki temu osoby na tym samym stanowisku i tych samych obowiazkach moga dostawać bardzo różne, nierówne pensje. To co w tej firmie jest najlepsze to pewna grupa pracowników, naprawdę fajni ludzie. Ale dużo osób już zaczyna mieć dość i rośnie frustracja. Jeżeli po kwietniu nie wroca normalne pensje to pewnie wiele osób odejdzie.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Święty Mikołaj

Dobrze, że pytasz w lipcu - zawsze warto się przygotować na ten magiczny dzień w grudniu. Wigilia nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy przypominam, ale jeżeli o zwyczaje chodzi - w ICAN w tym dniu pracują tylko nieliczni (dyżury) do godz. 13:00.

Elf pomocnik
@Święty Mikołaj

Drogi Święty Mikołaju, tak się składa, że brak Wam rąk do pracy - chyba skoro wiszą ogłoszenia o pracę, a pytanie o wolne w wigilię nie jest niczym złym i nie widzę powodu do złośliwości pod kątem osoby, która być może chciałaby aplikować lub już zaaplikowała, przeszła rozmowę i zastanawia się czy ofertę przyjąć. Taka osoba może też mieć rodzinę poza Warszawą i chcieć Wigilię spędzić z bliskimi, a podróż trwa trochę dłużej niż 45 minut. Nie rozumiem więc skąd uszczypliwość Świętego Mikołaja, ale myślę, że może wiele to pokazuje takiemu potencjalnemu zainteresowanemu jaka w firmie może panować atmosfera. Odrobina uprzejmości nie zabija i nie robi krzywdy :) A pytanie jak każde inne!

były

Na stronie ministerstwa sprawiedliwości po wpisaniu krs firmy można ściągnąć roczne sprawozdania finansowe spółek. strona ministerstwa https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df krs ican institute 0000263445

zyski prezesów
@były

Zysk netto: Na koniec 2018 – 6 039 650 Na koniec 2017 – 4 656 340 Na koniec 2016 – 6 871 798

unemloyed

"skoro te szkolenia są niby takie wartościowe to dlaczego sam ICAN nic z tego nie wdraża u siebie?" - trafne podsumowanie. Dodajmy to tego artykuły o zarządzaniu wkładane co chwile na hbrp.pl - wiedza nie jest stosowana przez zarząd.

To jest w tym wszystkim najśmieszniejsze właśnie, że teraz chcą zarobić na nauczaniu jak wyjść z kryzysu, którym sami maksymalnie oberwali.. I to w jak krótkim czasie! O czym to świadczy.. a no właśnie o tym, że to oni powinni uczyć się od większości swoich klientów.

Eks_praownik

Potwierdzam. Dziwię się, że dopiero teraz ktoś zdecydował się o tym napisać.. Wszyscy pracownicy pod koniec miesiąca dostali wiadomość, w której oznajmiono im, że dostaną połowę wynagrodzenia nie tylko za kolejne miesiące, ale i za ten już przepracowany. Bardzo słabe zagranie. Dodam jeszcze, że w mailu pojawiły się wyświechtane zwroty typu "otwarta i szczera komunikacja"...

Ciekawy
@Eks_praownik

Hej, a czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest możliwe? Nie mogą przecież (chyba - nie jestem prawnikiem) obniżyć wynagrodzenia za już przepracowany miesiąc..

Zostaw merytoryczną opinię o ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. - Warszawa

• Jak się pracuje w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
2.4/5 Na podstawie 63 ocen.

ICAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.