Opinie o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. w Poznań

Prom

Dzień dobry, czy ktoś może mi powiedzieć w jakich programach pracuje się na stanowisku spedytora w silvan.

Aguś
@Prom

24h/7/365

Prom
@Aguś

Teraz już wiem ????

Grażyna
@Aguś

On się nie pytał, jaki jest wymiar pracy XD Ale skoro już, to serio taka orka non-stop? Chyba coś troszku przesadzasz.

Alpik

W przypadku braku zapłaty 602.716.653

gdzie_wszyscy?

Czy ktos tutaj pracuje jeszcze ? halo haloo

Widzę że, pojawiło się ogłoszenie na operatora wózka wysokiego składowania. Jak wygląda wynagrodzenie, premia i sama praca?

Mag
@Andrzej

Ogłoszenie jest cały czas więc resztę sobie dopowiedz

@Mag

Jakieś konkrety? Średnie wynagrodzenie i ogólna atmosfera?

Pracownik Biurowy

Rozmowa zwięzła i merytoryczna. Dużo szczegółowych pytań związanych stricte z doświadczeniem zawodowym. Bez owijania w tzw. bawełnę , dokładnie określone cele i zadania w potencjalnej pracy.

Doświadczenie zawodowe - szczegółowe pytania związane z zadaniami w pracy

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Miki

Pracownicy Czytam sporo negatywnych opinii na temat pracodawcy. Stąd moje pytanie: dlaczego nie założycie związku zawodowego? Jest was dużo, macie problemy, pracujecie po godzinach. Czy ktoś z was dostał kiedyś przysłowiową złotówkę za odebranie telefonu w weekend? Albo za nadgodziny spędzone w biurze? Czy zdajecie sobie sprawę, że za odebranie telefonu podczas weekendu macie do wybrania dzień wolnego? Czy rozumiecie, że jeżeli musicie pracować po godzinach to znaczy, że pracodawca was wyzyskuje, bo powinien zapewnić obsadę i system pracy odpowiedni do ilości zadań? Czy jesteście pewni, że otrzymujecie wszystkie należne Wam świadczenia? Pamiętajcie, że firma to Wy a nie zarząd. Zarząd zawsze próbuje zastraszyć osoby, które chcą założyć lub wstąpić do związku. Jest to działanie nielegalne i wszelkie takie próby możecie zgłaszać anonimowo odpowiednim organom. W momencie, kiedy już założycie związek- trzeba się z wami liczyć, bo stanowicie siłę. Na stronie OPZZ znajdziecie dokładną instrukcję jak założyć związek oraz jak bronić się przed wyzyskiem, jakie macie prawa. Możecie też szukać pomocy w OPZZ lub Solidarności. Chętnie pomogą.

KIE
@Miki

nikt nie zajmie się budową struktur związkowych- jest bardzo małe grono pracowników z dłuższym stażem pracy - powyżej 5 lat. Kto ma trochę rozumu i odwagi - idzie na drugą stronę - mamy czasy pracownika nie niewolnika. większość osób z wypowiadających się to byli pracownicy lub tacy którzy za chwilę będą byłymi pracownikami - forum jest aby ostrzec kandydatów jaki jest prawdziwy wizerunek firmy

Jedyna-firma-w-Polsce
@KIE

Wiadomo że nikt nie bedzie z nimi walczyć. Wszyscy uciekają do normalnych i ogarniętych firm! Nikomu nie polecam, to jest wielkie nieporozumienie !!!!!

artur_s

Kiedyś pan Michał podeszedł do mnie i powiedział że będę mistrzem świata spedycji. Tylko muszę posłuchać jego wskazówek.

Wiecie może, czy w Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A. szukają chętnych na staż?

Sas

Szukaj u operatorów logistycznych nie u spedycji z transa

Drodzy dyrektorzy po korpo- czy brak dress code z ogłoszenia na www będzie obowiązywać wszystkich czy tylko ludzi co siedzą w budzie przy rampach. Koszulę uwierają a długie spodnie pocą wiecie co

Czego się spodziewałeś?

exit

Oglosili rekrutacje. Ktos chetny wyslac tam CV ?

@exit

a co w koszu się nie zgadza ze elita zagłada !!!

Hi
@exit

Każdy marzy o pracy 24 na dobę z telefonem, szarpaniu się na transie i odbieraniu telefonów od przewoźników którym firma opóźnia faktury- robota cud miód

potężny

dużo osób krytykuje i narzeka, jednak gdyby nie kierownik oddziału, twórca potęgi oddziału i pionier spedycji w Polsce, sporo osób nie mogłoby nabyć bezcennego doświadczenia i osiągnąć sukces co do szkoleń, są szkolenia z giełd i magazynu, wystarczy chcieć #chmura

@potężny

Bezcenne doświadczenie sprawdza się u innych pracodawców gdzie pracownik się liczy, może mieć swoje zdanie, ma premię od swoich wyników a nie od kontraktu na który nie ma wpływu. może liczyć na pomoc zespołu i szkolenia są rzeczywiste a nie puste foldery w chmurze

Lol

Fajny zespół ludzi lecz jeśli liczysz na rozwój szkolenia to zapomnij. Jak się sam nie nauczysz to ...... taka polityka aby tylko robić i zarabiać dla firmy

Początkujący spedi

Witam, Pracuję w dziale kluczowego klienta w Silvan Logistics w oddziale w Katowicach od kilku miesięcy. W ciągu tego czasu myślę że wyrobiłem już sobie opinię na temat zarówno samego działu jak i całej firmy i chciałbym się nimi nieco podzielić. Firma daje solidne podstawy do pracy w spedycji. Każdy początkujący pracownik otrzymuje porcję wiedzy teoretycznej na początek od bardziej doświadczonych pracowników podczas okresu szkoleniowego. Owszem praca bywa momentami stresująca (jak to w spedycji) ze względu na fakt że po prostu dużo „dzieje się” przy obsłudze ładunków ale ogromnym plusem jest sama atmosfera panująca w dziale i oddziale oraz wsparcie ze strony koleżanek i kolegów, kierownictwa. Sama codzienna atmosfera jaka panuje w dziale jest rodzinna. Przede wszystkim to bardzo przekonuje mnie to do dalszej pracy w Silvanie (abstrahując od niezłych zarobków które jak na mój młody wiek są atrakcyjne). Każdy wie że może na drugiego liczyć w sytuacji problemowej, wszyscy mają świadomość że pracujemy jako zespół i gramy do wspólnej bramki. Nikt nie robi niepotrzebnych problemów wspólpracownikom, nie kopie pod nikim dołków bo jeśli ktoś zdrowo i logicznie myśli to wie że takie negatywne podejście do niczego w pracy zespołowej nie doprowadzi. Pozytywnie oceniam podejście całego kierownictwa zarówno bezpośredniego jak i dalszego do pracowników. Widać że liderom i kierownikowi działu oraz oddziału mocno zależy na pracowniku ale również dziale, klientach, tym co zostało wypracowane i na stworzeniu mocno zintegrowanego wewnętrznie działu/oddziału. Wszystko to dobrze wychodzi i z miesiąca na miesiąc odkąd pracuję (a po mnie przyszło do pracy jeszcze kilka nowych osób) widzę jak tworzy się świetny, młody i przyjazny zespół :). Relacje z przełożonymi są zdrowe - co prawda są to bezpośredni i pośredni przełożeni więc normalnym jest że w trakcie np rozmowy rocznej panuje nieco inna, bardziej służbowa atmosfera ale to akurat jest naturalne że wówczas staje się poważniej i bardziej "formalnie" ale poza tym zawsze można z nimi "na luzie" pogadać, okazują szacunek pracownikom, są otwarci na ich opinie i spostrzeżenia oraz starają się pomóc. Ogólnie co do samej firmy to widzę iż firma stawia na mocny rozwój w branży tsl i to widać na co dzień w pracy. Pozyskiwani są nowi klienci, otwierane się nowe oddziały, rozrasta się dział transportu, rozwija się logistyka kontraktowa. Firma ma wizję przyszłosci i nie stoi w miejscu jak inne spedycje podobnej wielkości i obsługujące podobnych klientów. Od pewnego czasu obserwuję na portalu gowork negatywne opinie o Silvanie a zwlaszcza oddziale Katowickim i często jestem nimi zaskoczony. Widzę, że 90% negatywnych opinii ma zachowany ten sam styl wypowiedzi, używane są powtarzalnie te same określenia i zwroty we wpisach, a często następuje fala podobnych kilku negatywnych wypowiedzi po sobie w odstępach kilkunastominutowych. Wg mnie (i jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie sam też to zauważy) ewidentnie są pisane one przez kilka tych samych osób które kiedyś pracowały w Silvanie i które z róznych przyczyn wylewają jad na swojego byłego pracodawcę. Firma nie robi pracownikom na złość więc nie wiem jak złe musiało być podejście w Silvanie tych osób do pracy że tak źle ją wspominają, aczkolwiek sądząc po ich chamskich i bezczelnych docinkach oraz mocnym (i nie fair) wchodzeniu w sprawy prywatne obecnych pracowników to osoby to piszące cechują się wyjątkowym brakiem kultury osobistej i nikomu nie życzę pracowników z takim podejściem do życia i nie tylko. Rozumiem, że niektóre rzeczy mogą się w danej firmie nie podobać ale wówczas zmieniam pracodawcę (ja np tak zrobiłem z poprzednią pracą) i skupiam się na obecnej pracy i rozwoju a co było wcześniej to zostawiam. W sumie to ciekaw jestem jak trzeba mieć nudne życie żeby po kilku/kilkunastu miesiącach od odejścia wylewać żale na swoją byłą firmę. To musi być kwestia wewnętrznej frustracji tych osób ponieważ jak pisałem Silvan daje dużo pracownikom (również na początku) a z tego co wiem wiele osób (większość przeczuwam to autorzy tych komentarzy) odeszło z firmy do stricte bezpośredniej konkurencji myśląc ze osiągną nie wiadomo co, a rzeczywistość mocno im to musiała zweryfikować skoro swoje żale po takim czasie muszą regularnie wylewać na goworku. Szkoda, ponieważ w Silvanie, a szczególnie w dziale kluczowego klienta wszystko idzie w dobrym kierunku rozwoju, a my wszyscy na co dzień w biurze często naśmiewamy się z coraz to nowszych, bezpodstawnych komentarzy zastanawiając się jakie teksty jeszcze wymyślą osoby to piszące (aczkolwiek chyba ostatnio kończy się im już wena bo wpisy są wyjątkowo powtarzalne). Na szczęście Ci co sie tym nie przejmują i sami chcą to zweryfikować (jak np. ja :)) sami przekonują się na własnej skórze że rzeczywistość jest zupełnie inna niż w negatywnych komentarzach i są zadowoleni z pracy, a to chyba najważniejsze. Ogólnie polecam Silvana przyszłym pracownikom, a hejterów nie pozdrawiam.

Batman
@Początkujący spedi

Grubo poleciałeś, coś wczoraj dosypali do pizzy w Batmanie na Radzionkowie?

niewiadomy
@Początkujący spedi

Nie wiem kto napisał ten komentarz, ale jest sprzeczny z tym co jest w rzeczywistości. Niestety marża jest o połowę mniejsza niż wcześniej, zanim ludzie nie odchodzili.. W ostatnim miesiącu odeszły kolejne osoby, więc rotacja jest strasznie duża. W biedronce już są zarobki na poziomie 3500zł, więc chyba nie ma czym się chwalić...

Nudne życie
@Początkujący spedi

Autor stawia zarzut o nudnym życiu komentujących ("W sumie to ciekaw jestem jak trzeba mieć nudne życie żeby po kilku/kilkunastu miesiącach od odejścia wylewać żale na swoją byłą firmę") sam pisząc elaborat na pół go worka. Życie autora musi być więc, w przeciwieństwie do innych, szalenie ciekawe. Proszę się zgłosić do jakiegoś konkursu na najlepszy komentarz w internecie, to może się uda jeszcze coś wygrać.

Freud
@Początkujący spedi

Propaganda. Zarobki wcale nie są wysokie a atmosfera nie jest kolorowa, o czym świadczą kolejne wypowiedzenia. Nie pozdrawiam siewcy nieprawdy i autora słabej analizy dot. Komentujących.

Grazia
@Początkujący spedi

Ahahaha a to dobre. Uśmiałam się. Do kadry zarządzającej - trochę za długi ten komentarz. Nie jest niestety w stanie wymazać tych kilku lat hejtu na gowork.

The End

Tak w ślad za powyższym wywodem, tu już nie trzeba nawet kolejnych negatywnych wpisów proszę pana. Niech odpowiedzią, zresztą kompletną i doskonałą, pozostanie żenująco niska marża, którą firma robi względem choćby lat poprzednich, rok do roku. Tyle w temacie. PS. pana - celowo z małej. Nie pozdrawiam, bo macie się dobrze.

promo
@The End

dobry wieczór, gdy przyjmowal sie do pracy kierownik ftl w oddziale katowickim bylo 10 osob. W czasie nagrywania filmiku promo pracowało 46. Ile pracuje obecnie?

Kat
@Początkujący spedi

I gdzie ten twój rozwój? Jak na razie widać i czuć kurczenie klientów oddziałów - już pranie mózgu poscilo,

Ewelina
@Początkujący spedi

Początkujący spedi już nie pracuje

Czy w Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Już było

Ależ skąd. Liczy się wynik nie ważne kim i czym. Reakcja na skargę jest jedna - jak ci źle to żegnamy.

mobi

Silan Logistics - " and (usunięte przez administratora) is our passion"

Wielki Brat

Czy monitoring w pracy jest legalny? Tak, ale nie wszędzie i tylko za zgodą pracowników! Czy w firmie jest podstawa do sprawdzania skrzynek mailowych pracowników oraz nagrywania głosowego? (usunięte przez administratora)

Dane
@Wielki Brat

A jak wyniesiesz bezcenne dane- zobacz ilu klientów już odeszło jeszcze 2 i pa pa

Kat

Bardzo dużo ludzi odchodzi, brak szacunku, brak jasnych zasad premiowania. Każą podpisać zachowanie tajemnicy a gdy odejdziesz straszą pismami od prawników które nie są zgodne z prawem. Firma leci w dół wręcz spada

Squirell

Po masowych odejściach, od ktorego ze zdrajców było najlepsze ciasto w opinii prawej ręki zarządzającego kluczowym oddziałem, podczas pożegnania w firmie. Tylko pytam :)

muzealnik śląski
@Squirell

czy dobry był tort od zwiedzającego muzeum na Ligockiej, bo mnie wtedy w pracy nie było?

exit

nie polecam ! pracownicy odchodzą !

Dobrze gada
@exit

Prawda! Już niedługo nie będzie kim robić...

ziro

kiedy firma bedzie miec 0 gwiazdek?

Null
@ziro

Już dawno jest poza skalą żenady. Najważniejsze że firma miała drona na filmie promocyjnym a 200 zl premii w bonach za świetne wyniki to tylko zasługa kierowników którzy premie dostają, chyba ze to w ramach świątecznej premii było, co silvanie? Najważniejsze że ma kto pracować a chętni walą drzwiami i oknami aplikujcie! Pozdrawiam cały Śląsk Oby tak dalej! GO silvan ............

Zostaw merytoryczną opinię o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 72.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 12 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 326 ocen.

Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.