Akrostal Sp. z o.o.

Opinie o Akrostal Sp. z o.o.

Damian

Idę na rozmowe do działu zaopatrzenia. Czy ktoś wie jak wygląda rekrutacja do tego działu?

Filip
@Damian

Tak, pisałem już Excel, angielski i krótki test na wyszukiwanie bledow

A.

Niedawno odeszłam z działu zaopatrzenia. Śmiech na sali. Atmosfera bardzo napięta, pomimo naprawdę sympatycznych współpracowników. Praca głównie polega na przeklepywaniu dokumentów na komputer i wstawianiu do programu. Kontakty z dostawcami wyglądają marnie, na zasadzie krótkich maili. Zero dbania o relacje i faktycznej dobrej nauki negocjacji cen. Spróbuj przez chwilę nie mieć nic do roboty, to już panika :D Płaca również jest przeciętna, aczkolwiek jeśli ktoś jest studentem i nie ma ambicji by się czegoś konkretnego nauczyć, to polecam.

@A.

Na olx pojawiła się oferta pracy - pracownik ds administracji i zaopatrzenia. Ile faktycznie można zarobić na tym stanowisku i jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Re

Jaka stawka brutto?

Szymon

1500 zł na ręke plus marna premia

viola
@Szymon

Ciekawe skąd takie informacje? Jak minimalna to już 1530 na rękę.

@A.

A czy bywają tam nadgodziny? Jeśli tak to jak często?

MartaMala
@Kandydat

Bardziej na produkcji niż w biurze

ona
@A.

moge zapytac o zarobki? wkrotce udaje sie na rozmowę..Nie wiem co mysleć o tej firmie po tych komentarzach.. Ps. też Dział Zaopatrzenia : )

Lolek
@A.

Jako zakupowiec z doświadczeniem mogę powiedzieć młodszym kolegom i koleżankom po fachu, że w tym zawodzie naprawdę nie trudno o zarobki zdecydowanie wyższe niż najniższa krajowa. Uważam (a to tylko moje zdanie), że stawki dla niewykwalifikowanego zakupowca powinny zaczynać się spokojnie od 2-2,5 tys zł netto. Jeśli ktoś oferuje mniej to jest raczej mało atrakcyjny rynkowo.

Ola
@Lolek

Ja byłam jakiś czas temu na rozmowie do działu zaopatrzenia i dostałam propozycję pracy. Brałam udział w różnych rekrutacjach i jak zadzwonili do mnie z propozycją to już miałam inną pracę. Ale zarobki zaproponowali mi całkiem ok. Na pewno nie najniższą krajową.

falla
@Gość

Pytanie już stare, ale na przyszłość powiem, że oferty zamieszczane na portalach typu OLX zdradzają Januszowstwo, nie spodziewajcie się po takich pracodawcach dobrych zarobków. Naprawdę - sprawdzone

Huau
@Kandydat

Tak są nadgodziny jak chcesz

Była pracownica
@Kandydat

Nadgodziny? Niezależnie ile pracujesz zapłacą tylko za 8h, a za każde spóźnienie płacisz. Współpracownicy super, ale atmosfera bardzo napieta. Podziwiam ludzi którzy odważyli się tam wrocic

Kamila
@Była pracownica

Pracowałam w Akrostalu w dziale handlowym i szczerze mówiąc nie widziałam, żeby ktoś zostawał po 15:30, raczej o 15:31 wszyscy handlowcy znikali:) Nadgodziny na pewno mieli pracownicy magazynowi i z tego co pamiętam mieli płacone.

Filia
@Ola

Hej, jak wygląda rozmowa do działu zaopatrzenia?

Filip
@Filia

Byłem akurat na rozmowie, sprawdzali znajomość Excela, znajomość języka angielskiego i test na dokładność.

Z całą pewnością odradzam pracę w tej firmie (dział handlowy). No chyba, że nie przeszkadza ci to, że spóźniając się minutę, czy też 40 sekund do pracy musisz odrabiać 15 min lub też zabiorą ci te 15 min z urlopu. Zapomnij też o chorobowym, bo może słono kosztować.(usunięte przez administratora) Na pozór dobra atmosfera między pracownikami, ale jak już dzielicie rynek to wieczne zwalanie winy i o wszystko pretensje. Inne działy też nie zbyt skore do pomocy, to źle tamto źle, nie tak email napisany, ciągle coś nie pasuje. Jeśli chodzi o pieniądze, to śmieszna podstawa(usunięte przez administratora)A wymagania jakby płacili co najmniej 7 tys. netto. (usunięte przez administratora)Można podupaść psychicznie w tym miejscu, ale jak kto woli, najlepiej przekonać się samemu.

W.
@pracownik

Niestety to o czym pisze pracownik to sama prawda. Dopóki firma nie zacznie szanować pracowników to nic się tam nie zmieni.

fakturzystka

A ja lubię Akrostal, mi się tu podoba.

Wysłałem aplikację na ogłoszenie. Następnego dnia dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę, którą miałem chyba w przeciągu tygodnia. Pani z HR bardzo uprzejma. Pracy nie dostałem, natomiast ogłoszenie wystawiane co kilka dni - trochę dziwne. Plus za dotrzymanie terminu informacji zwrotnej (mailowo)

a

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
smyk

Witam. Niedługo zaczynam prace w tej firmie (Garbatka) i mam kilka (może nietypowych) pytań. 1. Jaki jest przedział wiekowy pracowników i których jest najwięcej? 2. Jaka jest atmosfera podczas pracy i na przerwach? 3. Czy ludzie pomagają początkującym? 4. Na jakie zarobki można liczyć w pierwszych miesiącach? Pozdrawiam :)

Stefan
@smyk

Zaczynasz pracę, czyli przeszedłeś już proces rekrutacyjny i nie dowiedziałeś się jak wyglądają warunki? Jak wygląda proces rekrutacji, jest kilkuetapowy? O co pytają?

Joanna

Byłam na rozmowie (stanowisko wsparcia działu księgowości) i spotkanie oceniam pozytywnie. Pani z HR zadawała konkretne pytania oraz przygotowała trzy zadania, które faktycznie sprawdzały podstawowe umiejętniości dekretowania oraz excela. Nie zostałam wybrana, rozumiem, każda firma ma prawo na dobór pracowników wg własnych kryteriów.

Alicja
@Joanna

Szukam pracy w księgowości, nie wiecie czy kogoś potrzebują?

Fausta
@Joanna

A co to były za zadania? Pamiętasz może? Zastanawiam się czy aplikować do działu księgowości.

@Alicja

Przecież tam ciągle potrzebują, mało jest osób które wytrzymują tam dłużej niż 2-3 miesiące

Jakub
@Kasia

Skąd masz takie informacje? Współpracuje z tą firmą jako klient i od kilku lat z tymi samymi osobami...

@Jakub

Fausta, czy zdecydowałaś się aplikować do pracy? Opowiesz jak przebiegał Twój proces rekrutacyjny?

Tymek
@Elżbieta

Pierwszy etap to kilka pytań oraz zadań m.in Excel, Word, księgowania mających za zadanie określenie kilku cech (chyba, które są potrzebne) m.in spostrzegawczość, szybkość działania, zapamiętywania w sytuacji stresowej (ograniczenie czasowe w stosunku do ilości pozycji do zapamiętania) oraz zasad ksiegowania

Kacper
@Tymek

A jak wygląda drugi etap do dzialu księgowości? Mam niedługo rozmowę i nie wiem jak się przygotować...

Grażyna
@Kacper

Pytanie o wady, zalety, największa porażka i jak sobie z nią poradziłeś, największy sukces

Rekrut do działu księgowości
@Kacper

2 etap to typowa rozmowa kwalifikacyjna - pytają o wymarzoną pracę, największy sukces w pracy, największy stres w pracy i jak sobie z nim poradziłeś, wynagrodzenie, doświadczenie

Dawid

Ktoś wypowie się czy szukają pracowników na staż? Czy powiecie o swoich doświadczeniach związanych z pracą w firmie Akrostal? Po jakim czasie pracy w firmie można liczyć na podwyżkę? Czy są jakieś szkolenia wewnętrzne i jak często?

Stanisław
@Dawid

Podwyżka? Leszek weź odpowiedź jak rozumiesz słowo podwyżka?

Wojtek
@Dawid

Z tego co słyszałem od nich na targach na Polibudzie to nie prowadzą staży. Ja byłem zainteresowany CNC, ale CNC jest koło Rogoźna.

były_pracownik

Z całego serca odradzam i uprzedzam, żeby się 100 razy zastanowić zanim podejmiesz pracę w Akro (dział handlowy). Zacznijmy od minusów, bo jest ich zdecydowanie najwięcej. (usunięte przez administratora)! (usunięte przez administratora) Atmosfera między pracownikami nie najgorsza, ale niestety system zwalania winy, "żebym tylko ja nie dostał/a kary" jest żenujący, psuje relacje(usunięte przez administratora)Spróbuj o coś zapytać jakikolwiek inny dział, tragedia, że ktoś musi pomóc/ odpisać na maile, wieczne żale i pretensje. (usunięte przez administratora). Jedyne co dobrego tam to kierownik, który biedny nie może wpłynąć na losy firmy, a jako jedyny ma ludzkie podejście. Z minusów można by wymieniać i wymieniać, ale nie jest się w stanie wszystiego co złe spamiętać, dobrego tyle co nic. Więc jeśli nie jesteś w desperacji, to omijaj ten przybytek z dala, oszczędzisz sobie nerwów.

Rekrut

Przebieg zarówno pierwszego, jak i drugiego etapu rekrutacji oceniam pozytywnie - konkretne pytania, sprawdzenie umiejętności takich jak: pamięć, spostrzegawczość, podstawowe księgowania operacji gospodarczych oraz obsługa Excela. Zadania nie były trudne, atmosfera raczej bezstresowa. Szybkie info na temat wyniku rekrutacji. Po dwóch etapach rekrutacji nie zaproponowano mi pracy - prawdopodobnie przyjęli kogoś z mniejszymi oczekiwaniami finansowymi, ponieważ dawano mi do zrozumienia, że oczekuję więcej, niż jest przeznaczone na to stanowisko. Trudno. Mimo wszystko polecam, gdyż wydawało się, że atmosfera w dziale (przynajmniej księgowości) jest w porządku.

Łoś

Ja żałuję ze przyszłam. Do tej firmy pół roku temu odeszłam Z tej firmy i moja sytuacja finansową już się poprawiła aktualnie pracuje w Niemczech nie znam jezyka a ludzie i szefostwo bardzo w porzadku pozdro

@Łoś

Jasne jest to, że każdy szanuje tu Twoją decyzję, ale trochę mało konkretna jest Twoja wypowiedź. Jak zrozumiałam - głównym powodem Twojego odejścia z Akrostal były zbyt niskie zarobki. A jak przedstawiały się pozostałe warunki pracy? Możesz napisać coś na ich temat?

Elżbieta

Twoja wypowiedź jest bardzo ogólna i nie za bardzo pomaga potencjalnemu kandydatowi w podjęciu decyzji o zatrudnieniu. Powiedz nam coś więcej o tym co skłoniło Cię do napisania negatywnej opinii o firmie. Czy miało to związek z atmosferą panującą między pracownikami?

Hej

A tam, aż tak źle nie jest :) Pracowałam jakiś czas temu w dziale zaopatrzenia i praca jak praca. Bywały dni, kiedy trzeba było spiąć cztery litery a były też chwilę kiedy dopytywałam się czy komuś w czymś nie pomóc. Co do obowiązków to na pewno kontakt z dostawcami, wyszukiwanie nowych dostawców, planowanie dostaw, wklepywanie danych do systemu, współpraca z działem sprzedaży i magazynem. Mobbingu jako takiego nie odczułam. Co prawda są kamery, ale teraz to już w wielu miejscach się je znajdzie. Szefostwo... I potrafi pochwalić i zganić, ale to normalne, jak coś się spartoli :P Ważne by się nie bać zapytać, ktoś na pewno zna odpowiedź. Co do zarobków to jest podstawa oraz premia zależna od naszych postępów. Czy w porządku czy nie, to już jest kwestia indywidualna, ale wiadomo, zawsze chcemy więcej :P Z minusów to akurat na moim dziale nie było stołówki, więc lunch trzeba było jeść przy komputerze, przez co wydaje mi się nieco zamysł przerwy umykał, miałam wrażenie, że non stop pracuję. Ogólnie pracę w Akrostalu nie wspominam źle. Dostałam po prostu lepszą ofertę i poszłam dalej przed siebie

LOL
@Hej

dziękujemy Leszku za wyjaśnienia

RozczarowanaOna

Byłam w tej firmie na rozmowie kwalifikacyjnej. Pani miła, ale trochę jakby mówiła do dziecka (usunięte przez administratora) Zadania z exela, różne pytania. Generalnie nic trudnego. Pytania o stan cywilny, plany cywilne i o ewentualne posiadane lub planowane potomstwo. Wynagrodzenie niskie jak na dział księgowości. Pytanie o ewentualną możliwość pomocy w pracy fizycznej przy nawale prac i obowiązków. Generalnie nie polecam.

@RozczarowanaOna

Trochę popłynęłaś z tą pomocą fizyczną w dziale księgowości, że niby co trzeba robić? Brałyśmy chyba udział w tej samej rekrutacji i trochę wydaje mi się niewiarygodne to co piszesz. Mnie nikt nie pytał o stan cywilny i ewentualne potomstwo. Skąd wiesz jakie wynagrodzenie proponowane na tym stanowisku? Ja dopiero dowiedziałam się jak zadzwonili do mnie z propozycją pracy...

Wybieram sie niedługo na drugi etap rekrutacji, wie ktos o co mogą pytać? W pierwszym etapie miałam zadania np z exela ?

Elka
@2354

A do jakiego działu dokładnie?

1wer
@Elka

Pomoc w dziale kadr i płac Dzwonią do każdego i informują o przebiegu rekrutacji czy wybrali kogos czy nie?

Ala123
@2354

Możesz powiedzieć jakie miałaś pyt? :)

Huau

Praca ok

Yyyx

Sposób rekrutacji tej firmy pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem czy to za sprawą niekompetentnych osób czy też systemu rekrutacyjnego tej firmy. Byłam 2 razy na rozmowie w sprawie pracy. Oczywiście pracy nie otrzymałam i nie chodzi tutaj o jakiś żal bo byłam na różnych rozmowach w różnych firmach i zawsze rekrutacja przebiegała profesjonalnie. Za 1 razem nie otrzymałam żadnej odpowiedzi odnośnie decyzji w sprawie pracy, mimo że po tygodniu od spotkania ogłoszenie było ponownie aktywowane. Po ok pół roku ponownie byłam na spotkaniu rekrutacyjnym i otrzymałam wiadomość że rekrutacja na dane stanowisko została wstrzymana po czym przeglądając ogłoszenia w sprawie pracy po ok 2 godzin od otrzymanej odpowiedzi ponownie widniało ogłoszenie. Szkoda, że przez pryzmat osób rekrutujacych firma traci w oczach. Podkreślam, że nie chodzi o żale odnośnie pracy ale o oszukiwanie ludzi, jeśli ktoś wypadł negatywnie bądź nie jest się zainteresowanym daną osobą to kulturalnie byłoby podziękować na udział w rekrutacji a nie robić z człowieka kreatyna, mimo że kretynizm wychodzi z drugiej strony.

Olga
@Yyyx

Też byłam na rozmowie i szczerze jestem zdziwiona twoim wpisem bo mam zupełnie inne refleksje. Co prawda nie dostałam pracy, ale dostałam informację zwrotną zgodnie z umową. Byłam na II etapach rekrutacji. Pierwszy był z osobą z działu HR, drugi z kierownikiem działu i nie mogę powiedzieć że były nieprofesjonalne. Pewne zadania były techniczne, ale firma jest techniczna więc pewnie muszą pewne predyspozycje sprawdzać już na etapie rekrutacji

Pener

Krec

Szukam pracy, jestem po Mechanice i Budowie Maszyn. Znam tylko język angielski, za to w stopniu bardzo dobrym. Czy jest szansa na pracę?

Politechnik
@Marcin

Słyszałem, że szukają ludzi technicznych do handlu. Jak jesteś zainteresowany wyślij CV na HR@akrostal.pl, ja wysłałem i ide na rozmowę w tym tygodniu.

Lucek
@Marcin

Firma jest techniczna, więc na pewno ludzie w wykształceniem technicznym są cenni

Bercik
@Lucek

Nie ceni.

biurowo fizyczna

Lubię atmosferę w Akrostal Sp. z o.o. za: podejście kierownictwa do pracownika

Ponury
@biurowo fizyczna

Dominika W RAMACH PRZEPROSIN KOMENTUJE

FuuuuFace

Witam. Czy może ktoś z Was wie ile MNIEJ WIĘCEJ zarabia asystent magazynowania na dziale wypalania oraz jaka jest ogólna atmoafera i mozliwosci rozwoju w tej Firmie? Akrostal Garbatka k.Rogoźna.

Zostaw merytoryczną opinię o Akrostal Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Akrostal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akrostal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akrostal Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Akrostal Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Akrostal Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Akrostal Sp. z o.o.